coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Łazienka na miarę 2020 roku - trendy

data aktualizacji: 28-01-2020, 10:17 – artykuł promocyjny

Pomysłów na aranżację przestrzeni, inspiracji i nowych trendów na 2020 rok jest niezliczona ilość, ale można śmiało stwierdzić, że nie istnieje złoty środek na modny wygląd łazienki. Pewne jest też to, że nie ma uniwersalnego sposobu na urządzenie tego pomieszczenia tak, by sprawdził się na każdej powierzchni niezależnie od układu pomieszczeń. Mimo wszystko warto zapoznać się z najważniejszymi trendami dotyczącymi aranżacji wnętrz na ten rok – ich różnorodność pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie i sprawić, że łazienka nabierze wyjątkowego stylu i charakteru.

 Łazienka na miarę 2020 roku - trendy

Faktury i kolory

 

Styl loftowy jest popularny jako trend od wielu lat i zafascynowanie nim przybiera na sile. Cegła, drewno czy metal mimo surowego charakteru, połączone ze sobą tworzą ciepłe i przyjazne wnętrze. Siła estetyki stylu loftowego wynika z trendu na 2020 rok, jakim jest łączenie różnych materiałów, faktur i kolorów. Trend jest silnie powiązany z japońską filozofią wabi-sabi, której fundamentem jest życie w zgodzie z naturą i rozsądnym minimalizmie.

 

Łazienka w ciemnych barwach

 

Ciemne płytki na ścianach czy podłodze w łazience kiedyś były nie do przyjęcia. Wynikało to między innymi z przekonania, że ciemne kolory zmniejszają przestrzeń. Tymczasem wystarczy odrobina wyobraźni i fantazji, by ciemna łazienka była równie przyjemnym pomieszczeniem, jak te w jasnych barwach. W tym celu można zastosować ciepłe oświetlenie, połączyć ciemne ściany z jasną podłogą lub bielą. Stylowego charakteru nadadzą akcesoria w ciemnych barwach. Warto zwrócić uwagę na baterię umywalkową Zorita z nowej serii Laveo – asymetryczny kształt i wykończenie delikatnymi, chromowanymi akcentami dają spektakularny efekt.

 

Ziemia lubi zieleń...

 

...a zieleń ziemię – i ta zależność jest zdecydowanie widoczna w trendach wnętrzarskich. Szarość, beż, brąz i ciemna zieleń są kwintesencją elegancji i stylu, a zarazem spokoju i harmonii. Idealnie komponują się z ciepłymi i chłodnymi odcieniami, a perfekcyjny design tworzą z naturalną zielenią. Przestrzeń łazienkowa wypełniona roślinami wpisuje się w jeden z najważniejszych w 2020 roku trend biofilii – umiłowania do natury i wplatania jej w przestrzeń domową. Ziemiste barwy i rośliny dopiero w połączeniu z organicznymi materiałami i zielenią tworzą oryginalny design – naturalne światło ociepli chłodny kolor ściany, a roślinność ożywi surowy klimat wnętrza. Biała wanna połączona z czarną, stojącą baterią wannową z serii Laveo Pretto dodaje aranżacji niepowtarzalnego stylu.

Laveo łazienka trendy

 

Wnętrzarskie mindfulness – prosto, funkcjonalnie, komfortowo i rozsądnie

 

Ostatni z trendów wiąże się z podejściem oraz filozofią projektowania wnętrz.

„2020 rok upłynie pod znakiem prostoty i minimalizmu, popartych aspektami takimi, jak funkcjonalność, praktyczność. Łazienki są już zdecydowanie czymś więcej niż pomieszczeniami sanitarnymi, a kuchnia nie jest już tylko obszarem roboczym, w którym gotujemy – pełni też funkcję jadalni czy miejsca spotkań rodziny. Oba te pomieszczenia – tak, jak salon czy sypialnia – powinny być maksymalnie przyjazne i wygodne dla każdego z domowników nawet w najdrobniejszych aspektach. W kuchni wystarczy zastosować np. baterię z elastyczną wylewką z serii Polla, dzięki której możemy zmienić kształt wylewki lub jej zasięg – podsumowuje Maria Kubiak, product manager marki Laveo.

Duże znaczenie odgrywa również rosnąca popularność minimalizmu. Najważniejsze są podstawowe elementy i ich design, natomiast mniejsze znaczenie mają dodatki i akcesoria. Spektakularny efekt może dać np. nowa bateria wannowa.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 1
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomość
Laveo

baterie: bidetowe » natryskowe » wannowe » umywalkowe » akcesoria prysznicowe: panele prysznicowe » kolumny prysznicowe » zestawy natryskowe » deszczownice » słuchawki prysznicowe


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo