konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Ciepłe wnętrze na chłodne wieczory

data aktualizacji: 04-02-2020, 06:44 – artykuł promocyjny

Projektujesz lub budujesz dom? Nie zapomnij o wyborze grzejnika, który ociepli Twoje wnętrze w chłodne wieczory! Jak dobrać odpowiedni model oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie grzejnika? Sprawdź co radzi ekspert marki Luxrad!

Ciepłe wnętrze na chłodne wieczory

Nawet najbardziej wydajny grzejnik nie pomoże, jeżeli pomieszczenie nie ma odpowiedniej izolacji cieplnej. Podstawą są materiały! Okna starego typu, przerwy w izolacji czy zastosowanie tanich surowców może sprawić, że większość wyemitowanego przez grzejniki ciepła momentalnie ucieknie do atmosfery. Kiedy dom jest już dobrze zaizolowany, możemy zastanowić się jakie grzejniki będą optymalne do jego ogrzania.

Grzejnik z lustrem - model VitroGrzejnik z lustrem - model NiagaraGrzejnik z lustrem - model Aurora

Grzejnik z lustrem - model Vitro, Niagara, Aurora

 

Moc – najważniejszy parametr

 

Przy wyborze grzejnika należy wziąć pod uwagę przede wszystkim moc urządzenia-większa pozwoli uzyskać wyższe temperatury i ogrzać znaczną powierzchnię. Idąc dalej, im większa powierzchnia grzejnika, tym większą moc może on wyemitować i większe pomieszczenie ogrzać.

Aurora - grzejnik pionowy z lustrem

Aurora - grzejnik pionowy z lustrem

„Najlepiej znaleźć grzejnik, który może być zaprojektowany pod konkretne potrzeby klienta, wykonany w wymiarach niestandardowych oraz dopasowany do mocy potrzebnej w zaprojektowanym rozwiązaniu” radzi Tomasz Zalewski, ekspert marki Luxrad.

Ciepłe wnętrze na chłodne wieczory

Dobrym przykładem są modele: Kobe Full, Aurora Podwójna, Toba Podwójna czy Chebbi. Dzięki ich elastyczności łatwiej dobrać odpowiedni grzejnik, nie grozi nam ochłodzenie w mieszkaniu, a zarazem nie musimy się martwić o rachunki skaczące z powodu przeszacowania mocy.

Grzejnik pionowy - model Columnus Grzejnik pionowy - model KobeGrzejnik Sahara

Grzejnik pionowy - model Columnus, Kobe, Sahara

 

Jak podłączyć grzejnik?

 

Ta elastyczność ważna jest również przy kolejnym, ważnym parametrze, tj.: rodzajach podłączenia. Idealny grzejnik pozwala na jak największą liczbę możliwych rozwiązań: z dołu, z boków, w różnych konfiguracjach. Wspomniane powyżej grzejniki posiadają szeroki wybór wariantów podłączenia, dzięki czemu możemy łatwo zamocować je w dowolnym miejscu. Urządzenia te wyposażone zostały również w specjalne wsporniki, dzięki którym możemy zamocować je na mniej wytrzymałych ścianach zbudowanych z karton-gipsu. Ma to znaczenie, ponieważ grzejniki wykonane są bardzo solidnie z niskowęglowej stali, która nie jest lekka.

Czerwony grzejnik Vitro

Czerwony grzejnik Vitro

Na zakończenie warto wspomnieć o samej estetyce wykonania. Dzisiejsze grzejniki w najmniejszym stopniu nie przypominają starych kaloryferów z obdrapanego żeliwa. Teraz każdy może znaleźć model pasujący do jego koncepcji designu wnętrza. Marka Luxrad proponuje modele z żeberkami o różnych przekrojach - owalnych, prostokątnych, a nawet trójkątnych. Mogą one być położone w poziomie i pionie, w dowolnych wymiarach i kolorach.

Drabinkowy grzejnik AtriaGrzejnik Niagara z osłoną ze szkła hartowanego

Drabinkowy grzejnik Atria i grzejnik Niagara z osłoną ze szkła hartowanego

Wybierając grzejnik, nie musimy obawiać się mało eleganckiego wyglądu oraz szukać miejsca na ukrycie modelu w zakamarkach domu. Estetyka idzie w parze z funkcjonalnością, tak bardzo potrzebną w zimowym okresie grzewczym!

Grzejnik VitroGrzejnik Vitro

Grzejnik Vitro

Kontakt w sprawie produktów:

LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.
ul. Parkowa 1
05-800 Pruszków
tel. (22)8632240, (22)8632242, (22)7280014
www: www.luxrad.com
mail: wyślij wiadomość
LUXRAD POLSKA MAZUR I WSPÓLNICY SP. J.

producent grzejników: grzejniki łazienkowe » grzejniki pokojowe » grzejniki SN » grzejniki chromowane » grzejniki Basic
armatura, akcesoria: zawory termostatyczne » wieszaki grzejnikowe » grzałki

Zobacz zdjęcia w galerii LUXRAD:Podobne artykuły
Odświeżająca aranżacja łazienki

ogrzewanie łazienki

Odświeżająca aranżacja łazienki

Większość osób urządzających łazienki zapomina, że do stworzenia ciekawej, energetycznej aranżacji łazienki... więcej...

Grzejnik-tablica z możliwością rysowania po ekranie

ogrzewanie łazienki

Grzejnik-tablica z możliwością rysowania po ekranie

Grzejnik ze szklanym ekranem INDIVI NEW firmy Instal-Projekt, po którym można pisać specjalnym mazakiem to... więcej...

Jak wybrać grzejnik do łazienki

ogrzewanie łazienki

Jak wybrać grzejnik do łazienki

Bez względu na to, czy mamy dużą czy małą łazienkę, odpowiednio dopasowany grzejnik łazienkowy rozwiąże nasze... więcej...