konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Akcesoria łazienkowe w stylu retro - przegląd

data aktualizacji: 30-01-2020, 10:30 – artykuł promocyjny

Czarne, drewniane, w kolorze mosiądzu lub złota — akcesoria łazienkowe stylizowane na retro to wyjątkowe dodatki do wnętrz w starym stylu. Za ich sprawą możemy kształtować wnętrze, nadać mu klimatu lub uzupełnić aranżację. Mogą być ekskluzywne lub tylko stylizowane, ale zawsze przykuwają uwagę. Tego typu dekoracje mają wyjątkową moc. Poniżej prezentujemy ciekawe propozycje z polskich sklepów internetowych. Nasze inspiracje pomogą stworzyć łazienkę retro niewielkim kosztem lub wyposażyć prawdziwy salon kąpielowy w bardzo gustowne wyposażenie zasługujące na miano retro nie tylko z wyglądu, ale także z wysokiej jakości.

Akcesoria łazienkowe w stylu retro - przegląd

fot.: Sapho - kolekcja Amelie

Retro to styl idealny dla miłośników staroci. Warto więc zgromadzić w przestrzeni łazienki odpowiednie akcesoria, które będą nawiązywać do wystroju z lat 50. i 60. lub nawet z lat 20. Takie gadżety często posiadają lekko romantyczną nutę, ślady zużycia i najczęściej występują w pastelowych, wręcz cukierkowych kolorach. Stylowe drobiazgi mogą wyglądać jak z toaletki babci i wówczas najlepiej prezentują się tu buteleczki ze starymi etykietami. Dobrym posunięciem jest też zainwestowanie w dekoracje z motywami kwiatowymi. Kolejnym, ale bardzo ważnym nurtem jest wykorzystanie kutych zdobień. 

fot.: Bisk

 

Retro akcesoria - jakie wybrać

 

Akcesoria w stylu retro charakteryzuje duża różnorodność, ale najlepiej sprawdzą się te jak najbardziej zbliżone do starodawnych — plastik warto wyeliminować na rzecz dodatków ceramicznych i metalowych kutych lub giętych elementów. Nie warto też szaleć z ilością i rozmaitością. Najlepiej sprawdzą się kolekcje utrzymane w wyważonym tonie, który będzie pasował do pozostałego wystroju. Kolekcję możemy powiększyć o stylowe dodatki o wartości sentymentalnej lub pamiątkowej, lub też takie nabyte na przykład na targu staroci, ale rodem z minionej epoki. Dużym plusem będą tu dzbanki, kubeczki, miedniczki itp.

 

Akcesoria w stylu retro - przykładowe kolekcje

 

  • Delikatne zdobienia - przykładem są wzorki naniesione na ceramiczne powierzchnie. Często mają one roślinne lub geometryczne motywy.

Retrowoda.pl - kolekcja Ambu Sapho - kolekcja Astor

fot.: Retrowoda.pl - kolekcja Ambu - dostępna tu           fot.: Sapho - kolekcja Astor - dostępna tu

fot.: Bisk - kolekcja Grenada - dostępna tu

  • Tłoczone płaskorzeźby - ten element dekoracyjny został nieco zapomniany, ale w stylu retro prezentuje się wyjątkowo korzystnie.

Emako - kolekcja CORDOBA DARK BLUESapho - kolekcja Romantic

fot.: Emako - kolekcja CORDOBA - dostępna tu        fot.: Sapho - kolekcja Romantic - dostępna tu

  • z prowansalskim wzorem - ten motyw często pojawia się w stylu retro i doskonale z nim współgra.

Sapho - kolekcja Provenza

fot.: Bisk - kolekcja Nicea - dostępna tu          fot.: Sapho - kolekcja Provenza - dostępna tu

fot.: Emako - kolekcja HOME PARIS - dostępna tu

  • mosiężne z elementem ceramiki - szlachetne materiały są oznaką dawnych czasów, a w latach 50. i 60. dominował mosiądz w łazienkach. Nuty nowoczesności doda mu barwa czarna, a ceramiczna wstawka dopełni ten look.

Retrowoda.pl - kolekcja Wilma

fot.: Bisk - kolekcja Deco - dostępna tu         fot.: Retrowoda.pl - kolekcja Wilma - dostępna tu

  • z kryształem - złoto i kryształ komponują się idealnie, dlatego w bardzo eleganckich łazienkach z powodzeniem możemy postawić na tak zdobny duet.

Retrowoda.pl - kolekcja CezaryRetrowoda.pl - kolekcja Bejli

fot.: Retrowoda.pl - kolekcja Cezary i Bejli - dostępna tu 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Bisk, Emako, Retrowoda, Sapho

Meble Elita

Podobne artykuły
Konstelacje Świetlne w łazience

meble i akcesoria

Konstelacje Świetlne w łazience

Prezentujemy ciekawą realizację oświetlenia dekoracyjnego w łazience. Niezwykle interesującym rozwiązaniem jeśli... więcej...

Meble łazienkowe Qubic

meble i akcesoria

Meble łazienkowe Qubic

Prosta forma brył oraz subtelnie pogrubione uchwyty to cechy wyróżniające meble łazienkowe z kolekcji Qubic.... więcej...

Zasłony prysznicowe - klasyczne nowoczesne i dla dzieci

meble i akcesoria

Zasłony prysznicowe - klasyczne nowoczesne i dla dzieci

Zasłony prysznicowe marki Sealskin poszerzyły ofertę firmy Coram. Wśród nich możemy odnaleźć zasłonki... więcej...