Riho - wanny, kabiny, brodziki

Mała wanna do łazienki – przegląd

data aktualizacji: 28-09-2020, 05:22 – artykuł promocyjny

Wanna to jeden z elementów wyposażenia łazienki, który kojarzy się nam z odpoczynkiem i relaksem. Każdy, kto uwielbia kąpiele z pewnością znajdzie wannę spełniającą jego oczekiwania, a metraż łazienki nie będzie miał znaczenia. Małe wanny są coraz popularniejsze, bo zapewniają namiastkę luksusu, a zabierają niewielką przestrzeń. Do tego są bardzo praktyczne, głównie za sprawą dodatkowego wyposażenia, które oferują producenci.

Mała wanna do łazienki – przegląd

fot.: M2YOU

Mała łazienka z wanną

 

Mała łazienka wcale nie oznacza konieczności rezygnacji z wanny. Również na niewielkim metrażu możemy urządzić ciekawą i wygodną strefę kąpielową. Umiejętne zagospodarowanie przestrzeni z pewnością przyczyni się do kreatywnego podejścia do takiego wyzwania projektowego. Bogata oferta rynkowa pozwala dobrać wannę niemal do każdej łazienki, bez względu na jej wielkość. Kilka kompromisów może dać nam upragnioną wannę, bo w końcu miłośników kąpieli nie przekonują argumenty, że kabina zajmuje mniej miejsca, a prysznic zużywa mniej wody. Każdy ma prawo wybrać to, co lubi najbardziej. 


RADA! Kompromisem jest oczywiście wanna z parawanem, dzięki której będziemy szczęśliwymi posiadaczami i strefy kąpielowej i prysznicowej jednocześnie.

 

Mała wanna — jaki kształt i wymiary

 

W przypadku małej wanny duże znaczenie ma jej kształt. Najlepiej sprawdzają się modele asymetryczne. Choć przestrzeń kąpielowa jest mniejsza niż w wannach owalnych lub prostokątnych, to idealnie sprawdzają się na małej powierzchni, bo ich zwężająca się sylwetka daje miejsce dla innych elementów wyposażenia.

Na rynku spotkamy wanny mierzące nawet 100-120 cm długości i które mają około 70-75 cm szerokości. Taka wanna ma przewagę nad brodzikiem, bo choć jest od niego niewiele dłuższa, to jednak znacznie wyższa i może dać nam namiastkę kąpieli, zwłaszcza jeśli należymy do osób niskiego wzrostu. Za najbardziej popularne w asortymencie małych wanien uchodzą jednak modele o długości 140 cm i 75 cm szerokości. Ten zakres posiada najbardziej rozbudowaną ofertę co do kształtu, wysokości, a nawet kolorystyki.


UWAGA! Wymiary wanny najlepiej sprawdzić na karcie produktu, gdyż mierzenie jej górnej krawędzi wcale nie musi pokrywać się z jej realnym wymiarem. Bardziej wiarygodny jest pomiar przy dnie.Jeśli wanna ma być wygodna, to koniecznie sprawdźmy jej wyprofilowanie. Zaleca się, by nawet do oglądanej  wanny wejść i się przymierzyć. Dzięki temu sprawdzimy, czy nasze kąpiele będą komfortowe.

 

Małe wanny — przykładowe modele

 

W ofercie czeskiego dystrybutora Sapho znajdziemy wiele ciekawych modeli wannien dedykowanych zarówno do małych łazienkek, jak też idealnie sprawdzających się do montażu parawanu.

Wanna asymetryczna VERSYS R (160x85x47 cm) i TIGRA (150x75x46 cm)

Krótka wanna prostokątna z siedziskiem JAZZ (120x75x39 cm) oraz LILY wanna prostokątna LILY (130x70x39 cm)

W salonie łazienek JETA znajdziemy wyjątkowy model - wannę asymetryczną Avocado marki Ravak. Zainspirowana kształtem owocu kojarzonego ze szczupłą sylwetką, zapewnia wygodę i oszczędność miejsca. Jej kształt - szeroka w okolicy ramion i wąska w nogach -  pozwala efektywnie wykorzystać miejsce w małej łazience.

Mała wanna asymetreyczna Avocado

Opływowa linia wanny Avocado zajmuje 150/ 160 x 75 cm

Marka ROCA oferuje produkty wyposażenia łazienki z naciskiem na ich design i funkcjonalność. Wanny to jeden z podstawowych elementów oferty tej grupy. Wśród wielu modeli znajdziemy również te o niewielkich wymiarach, które z powodzeniem możemy wykorzystać na małej powierzchni.

Symetryczna narożna wanna Easy (1350x1350x545 mm) oraz Contesa (1000x700x390 mm)

Najmniejsza z wanien Riho ma 120 cm długości. W modelu tym znajdziemy wygodne siedzisko, dzięki któremu kąpiel będzie mogła być jeszcze przyjemnijsza. Do wanny można dopasować parawan nawannowy Scandic M107.

Prostokątna wanna Petit do zabudowy z siedziskiem (120 x 70 x 47 cm)

W małej łazience możemy wybrać również wannę wolnostojącą. Przykładem są modele Segea oferowane przez M2YOU. Najmniejsze modele mają 150 cm, ale można je wykorzystać nawet w wąskich i małych łazienkach.

Wanna wolnostojąca w małej łazienceWanny akrylowe - zaletyWanny akrylowe - zalety

Wolnostojące wanny Segea

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Sapho, Roca, Riho, M2YOU
Podobne artykuły
Nowoczesne prysznice - eko radość z kąpieli

armatura łazienkowa

Nowoczesne prysznice - eko radość z kąpieli

Większość z nas, na co dzień, chętniej korzysta z szybkiego prysznica niż kąpieli w wannie. Kąpiel w strumieniach... więcej...

Zadanie specjalne - mała łazienka

armatura łazienkowa

Zadanie specjalne - mała łazienka

Choć „małe jest piękne”, w kategorii aranżacji wnętrz trudno o pozytywy przy okazji urządzania przestrzeni... więcej...

Funkcjonalna łazienka? Wygoda przede wszystkim!

armatura łazienkowa

Funkcjonalna łazienka? Wygoda przede wszystkim!

Urządzając łazienkę, często oczekujemy, że będzie ona ładna. Z czasem zdajemy sobie sprawę, że równie... więcej...