Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl
aurora

Jak wybrać suszarkę kieszeniową?

artykuł promocyjny

Suszarki elektryczne, których lekki podmuch nie jest w stanie wysuszyć mokrych dłoni, powoli przechodzą do historii. Coraz częściej właściciele obiektów, w których znajdują się ogólnodostępne łazienki, poświęcają więcej uwagi na skuteczność urządzenia suszącego dłonie. Jest to efekt stale wzrastających wymagań użytkowników, ale i rosnącej świadomości właściciela obiektu. Wiedza i edukacja w kwestii higieny jest powszechnie dostępna i widoczna gołym okiem, np. poprzez mini płyny dezynfekujące czy nawyk mycia rąk po skorzystaniu z toalety. Nie wolno zapomnieć, że samo umycie rąk nie wystarcza – rozwój bakterii następuje głównie w wilgotnych, źle osuszonych dłoniach.

Jak wybrać suszarkę kieszeniową?
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Dlatego całkowite wysuszenie rąk jest kluczowe. Często stawiamy sobie pytanie: użyć w tym celu ręczników papierowych, czy suszarki do rąk? Trudno znaleźć prawidłową odpowiedź, ponieważ istotne w tej kwestii są koszty eksploatacji i ilość osób, która korzysta z danej toalety każdego dnia. Te czynniki mają wpływ na czas, jaki musimy poświęcić na wysuszenie rąk, ale i na środowisko. W biurach, małych gabinetach, czy niewielkich lokalach idealnie sprawdzą się ręczniki papierowe w wersji ZZ lub w przykładowych podajnikach:

Suszarka FanecoFanecoFanecoSuszarka Faneco

W dużych obiektach, takich jak centra handlowe, dworce, stadiony czy multipleksy lepiej zastosować bezobsługowe suszarki do rąk. Ich zaletą, w przeciwieństwie do podajników ręczników, jest brak konieczności uzupełniania papierem. Dostępne na rynku suszarki różnią się materiałem, z którego jest wykonana obudowa – stal nierdzewna lub plastik ABS, ale można podzielić je również na model tradycyjny, np. Passat lub Mistral od Faneco lub kieszeniowe, np. model Orkan marki Faneco (zdjęcie poniżej).

FanecoSuszarka FanecoFaneco suszarka

„Suszarki kieszeniowe szturmem zdobywają rynek, w dużej mierze wypierając te tradycyjne. Śledzimy trend, który wskazuje na potencjał sprzedażowy tej części asortymentu. Świadomie podejmowane decyzje zakupowe klientów, powszechnie dostępne informacje o zaawansowaniu oraz przewadze technicznej modeli kieszeniowych skłaniają ich do wyboru niekiedy droższego jednak bardziej efektywnego produktu. Wierzymy, że w najbliższych latach zainteresowanie konsumentów skierowane będzie właśnie w stronę suszarek kieszeniowych” – mówi Krzysztof Walczak Dyrektor Handlowy Faneco Sp. z o.o. Sp. K. lidera branży w zakresie wyposażenia toalet publicznych.

 

Jak wybrać odpowiedni model suszarki kieszeniowej?

 

Na efektywne działanie suszarek mają wpływ dwa podstawowe czynniki: prędkość wydmuchiwanego powietrza i jego temperatura. Pierwszy z nich ma jednak większe znaczenie. Większość składowej mocy znamionowej suszarek jest elementem grzewczym. Ograniczenie mocy przekazywanej na ogrzanie powietrza możemy zmniejszyć moc znamionową i pobór prądu, co jest zaletą pod względem ekonomicznym i ekologicznym. Podstawą suszarek kieszeniowych jest prędkość powietrza. Przykładowe modele z oferty marki Faneco, np. Orkan wydmuchują powietrze z prędkością 80-95m/s tj. 290-340 km/h. Aby wyobrazić sobie moc podmuchu, wystarczy przypomnieć sobie, jak pęd powietrza oddziałuje na naszą dłoń wystawioną przez szybę auta przy prędkości 90 km/h, co stanowi jedynie 1/3 możliwości suszarki kieszeniowej.

Suszarka Faneco

Przy wyborze suszarki kieszeniowej warto zwrócić uwagę na prędkość wylotową powietrza. Wspomniany wyżej model jest wyposażony w funkcję wyłączenia elementu grzewczego. W kwestii suszarek często pojawia się stwierdzenie, że są mniej higieniczne od ręczników papierowych. Jednak ten argument powoli przestaje mieć rację bytu z powodu pojawienia się filtrów HEPA – wykonane z włókien szklanych skutecznie zatrzymują cząsteczki ≥0,01 µm, co oznacza, że potrafią zatrzymać 99,95% zanieczyszczeń mechanicznych. Wysoka filtracja powietrza umożliwia zatrzymanie komórek grzybów, bakterii i większości wirusów. Suszarki kieszeniowe z filtrem HEPA, jak wspomniany wyżej Orkan marki Faneco, mogą być stosowane w przemyśle farmaceutycznym, laboratoriach, salach zabiegowych czy schronach wojskowych.


 

Kontakt w sprawie produktów:

FANECO Sp. z o.o. Sp. k.
Aleksandra Fredry 1
61-701 Poznań
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość
FANECO Sp. z o.o. Sp. k.

profesjonalne wyposażenie toalet publicznych: suszarki do rąk » dozowniki mydła » pojemniki na ręczniki papierowe » pojemniki na papier toaletowy » metalowe kosze na śmieci » wyposażenie sanitariatów ze stali szlachetnej: umywalki, misy wc, pisuary » poręcze i inne artykuły dla osób niepełnosprawnych » przewijaki ścienne składane dla niemowląt » zestawy do montażu ściennego i wnękowego » wieszaki » inne akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii Faneco:

 
Facebook FANECO   Instagram FANECO   Youtube FANECO


Meble Elita

Polecamy

 

meble i akcesoria

Akcesoria aluminiowe Zobal

 
meble i akcesoria

Nowoczesne ściągaczki do wody

 
wieszaki wolnostojace w łazience nowy trend meble i akcesoria

Wieszaki wolnostojące w łazience

 
meble i akcesoria

Drewniane meble do łazienki

 
Aranżacja oświetlenia w łaziencei meble i akcesoria

Aranżacja oświetlenia
w łazience

 
Partnerzy

GTVBISK


logo Piramida   Riho

Magma

Aurora
logo Coram

 Cristalstone Luxum

Hafele      Defra

Mantes    partner serwisu Hettich

     Emako


    Sapho

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram