konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Elita

Minimalizm w łazience

data aktualizacji: 11-02-2020, 09:54 – artykuł promocyjny

Powstanie minimalizmu wiąże się z chęcią przeciwstawienia się przesadnej ekspresji, przepychu i dekoracyjności. Do dziś jego fundamentem jest prostota i funkcjonalność, a w kwestii dekoracji skupia się na niezbędnych elementach. Rozwój minimalizmu przypada na połowę XX wieku. W muzyce oznaczał harmonię i melodyjność, a w literaturze przekaz charakteryzował się powierzchownością i zwięzłością. W sztuce posługiwano się jedynie podstawowymi formami geometrycznymi, a w kwestii aranżacji wnętrz skupiał się na prostocie, elegancji i uporządkowaniu oraz przypisywał duże znaczenie jakości, a nie ilości.

Minimalizm w łazience

Minimalizm kojarzy się z białym kolorem, surowym klimatem i sterylnością wnętrza – jednym słowem – z nurtem skandynawskim. Tymczasem w przedstawionej na zdjęciu stylizacji głównym elementem są powierzchnie w połysku oraz geometryczne formy, których linie są podkreślone LED-owym oświetleniem. Światło jednocześnie odbija się od płaszczyzn, tworząc niepowtarzalny klimat pomieszczenia. Minimalizm nie oznacza, że musimy pozbyć się wyrazistych dodatków, ale poprzez współczesną grafikę pozwala powoli je dawkować.

Istotna jest funkcjonalność, duża przestrzeń i czyste formy. Mechanizm podtynkowej baterii umywalkowej Adore Black schowany  w ścianie sprawia, że nie zajmuje ona dużo miejsca, a widoczna mała płytka z płaską wylewką i uchwytem idealnie wpisuje się w zasady minimalizmu. Oryginalny, czarny kolor i chromowane wykończenie gwarantuje oszczędność formy, a co więcej – perlator, który napowietrza strumień wody pozwala zużywać jej mniej.

Bateria wannowa z serii Adore Black ma podobne zalety. Osobny montaż wylewki, uchwytów do sterowania strumieniem oraz wyciąganej rączki natrysku na brzegu wanny sprawia, że mechanizm jest prawie niewidoczny. Czarny kolor i chromowane wykończenie cechują się nowoczesnym wyglądem i minimalistyczną formą i świetnie komponują się z prostokątną wanną w tym samym kolorze.

Minimalizm w łazience

Minimalizm dobrze łączy się z innymi stylami, np. z industrialnym. Beton, biała cegła i stelaże mebli wykonane z metalu oraz oryginalne lampy idealnie wpisują się w cechy minimal art. Naturalne światło, którego promienie wpadają do wnętrza przez duże okno wizualnie dodaje pomieszczeniu przestronności. Wanna o wąskich rantach niepowtarzalnie komponuje się z elegancką baterią ścienną Algeo Square z punktowym natryskiem i zgrabną wylewką z perlatorem. Maskownica idealnie pasuje do białej cegły na ścianie. Dekoracyjne, chromowane wykończenie oprócz efektu wizualnego, chroni przed korozją powstałą wskutek kontaktu z wodą. Bateria umywalkowa z tej samej serii posiada te same cechy i podobne wyposażenie – regulator oraz perlator. Kompozycja została urozmaicona eleganckimi akcesoriami z serii Grace – wykonane z mlecznego szkła dozownik na mydło i szklanki na szczoteczki oraz podłużne wieszaki z elementami chromowanymi.

Minimalizm głównie z elementami stylu industrialnego warto połączyć z odważnymi dodatkami, np. dużym miedzianym krzesłem lub oryginalnym obrazem w czarnej oprawie. Chcąc dodać wnętrzu przytulności, warto postawić na świece lub rośliny w doniczkach oraz płytki przypominające drewno.

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość
Ferro S.A.

baterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro