Czy kamień naturalny sprawdzi się w domowej łazience?

data aktualizacji: 28-02-2020, 08:09 – artykuł promocyjny

Kamień naturalny od zawsze towarzyszy człowiekowi. Jest trwałym, szczególnie różnorodnym i pięknym materiałem wykończeniowym. W erze masowej produkcji coraz częściej zapominamy o surowcach wyjątkowych i sięgamy po znacznie tańsze płytki ceramiczne. Czy w domowej łazience kamień może być praktyczny? Na co zwrócić uwagę, by projekt wyszedł ciekawie?

Czy kamień naturalny sprawdzi się w domowej łazience?

Moda na naturę - niezniszczalne piękno

 

Kamień naturalny nadaje się do przestrzeni publicznych, w których doskonale znosi trudne warunki związane ze znacznym natężeniem ruchu, a jego wytrzymałość i kunszt podnosi rangę miejsca. Podobnie jest w domowych warunkach. Łazienki to pomieszczenia szczególne. Urządzamy je z coraz większym pietyzmem, chcąc, by były wyjątkowe. To właśnie w nich mamy nabrać sił na kolejny dzień i zrelaksować się przed snem, to w łazience spędzamy miłe chwile naszego dnia i oddajemy się różnego rodzaju zabiegom z troską o nasze ciało i duszę. Przy urządzaniu tej części domu musimy jednak pamiętać o warunkach, które w niej panują. Wysoka wilgotność, a także obecność wody, co ma miejsce w przypadku kabin prysznicowych typu walk-in wymusza na nas korzystanie z materiałów spełniających najwyższe standardy jakości i przystosowane do takich warunków. Inwestycja w wyposażenie łazienki to często decyzja na długie lata. Oszczędzanie na samym początku powoduje, że o remoncie będziemy musieli myśleć znaczenie wcześniej. Jak do tego ma się nasz bohater, czyli kamień naturalny?

Kamień naturalny nadaje wnętrzu charakteru, pomaga wydobyć ciekawa głębię i dynamikę

Warto zaznaczyć, że to właśnie w trudnych warunkach kamień sprawdza się wręcz idealnie. Z tego powodu ten surowiec śmiało możemy wybrać na blat pod umywalkę, posadzkę w kabinie bez brodzika, czy obudowę wanny. Odporne na uszkodzenia naturalne płyty mają wiele atutów, o których warto pamiętać. W środowisku naturalny nabyły wytrzymałość na kontakt z wodą, zostały zahartowane na wysokie i niskie temperatury, a to najczęstsze problemy w przestrzeni łazienkowej. Co więcej, kamień naturalny jest bardziej odporny na uszkodzenia i odbarwienia niż płytki ceramiczne oraz drewno. Doskonale przewodzi również ciepło, co warto wykorzystać przy ogrzewaniu podłogowym. 
 

 

Spójność stylistyczna

 

W projektach nowoczesnych domów duże znaczenie ma utrzymanie spójności stylistycznej we wszystkich pomieszczeniach. Po pierwsze dążymy do wyrównania podłóg, które nie są już zlepkiem różnych materiałów, a tworzą jedność w całym domu. Drugim często stosowanym zabiegiem aranżacyjnym jest powielanie tych samych motywów lub tworzyw w poszczególnych pomieszczeniach. W przypadku kamienia mamy możliwość użycia tego samego gatunku w łazience, na kuchennym blacie, do którego może nawiązywać posadzka w przedpokoju, a obudowa kominka w salonie dopełni całość.

Kamień to ponadczasowy, szlachetny kruszec, który odnajdzie się w każdych warunkach

Część inwestorów decyduje się na kamień w przypadku dekoracyjnej obudowy na wannę lub jako materiał na ściany w nowoczesnej kabinie prysznicowej. Są też tacy, którzy kamieniem wykładają całą przestrzeń ścian i podłóg. Ten wdzięczny materiał możemy wykorzystać praktycznie wszędzie, co podnosi jego atrakcyjność.

 

Do klasycznej czy nowoczesnej łazienki

 

Niezwykle szeroki wachlarz kolorystyczny, wiele odmian kamienia i możliwości ich łącznia sprawiają, że kamień naturalny pasuje do wnętrz w każdym stylu. Z pewnością doskonale komponuje się z klasycznym drewnem wykorzystanym, chociażby na meblach łazienkowych, co jest typowym zabiegiem aranżacyjnym w łazienkach tradycyjnych. Jego zalety możemy podkreślić również w nowoczesnych aranżacjach, gdzie będzie użyty jako dopełnienie betonu, zimnej i monochromatycznej stali lub szkła. Sprawdzi się nawet w romantyczny duecie z cegłą, czy kryształami w stylu glamour. Kamień z pewnością ma wiele obliczy, a każdy z nas może znaleźć w nim niepowtarzalny urok. Różnorodność - marmur, granit, trawertyn - jest ogromna, a pomysłów na wykorzystanie jeszcze więcej.

Kamień pasuje na każdy metraż i wbrew powszechnej opinii wcale nie jest ciężkim materiałem

Kamień naturalny uchodzić za wyjątkowo estetyczny materiał. Nie ma w nim sztuczności i powtarzalności, w związku z czym dostarcza nam nieograniczonych możliwości aranżacyjnych, co jest jednym z najbardziej pożądanych nurtów we współczesnym sposobie urządzania wnętrz. Nie tylko wymyślne kompozycje i misterne ornamenty, ale zwykłe zestawienia kolorystyczne dają nam niebanalne kreacje.
 

Kontakt w sprawie produktów:

MARMUR - DULEMBA
Ul. Pańska 16
43-262 Kobielice
tel. tel. 32 211 33 33; +48 695199689
www: marmur-dulemba.pl
mail: wyślij wiadomość
MARMUR - DULEMBA

marmur » granit » piaskowiec » onyx » konglomeraty kwarcowe » spieki kwarcowe Neolith » blaty kuchenne » łazienki » posadzki » schody marmurowe » schody granitowe » kominki » parapety » elewacje » rzeźby z granitu » rzeźby z marmuru

 

Zobacz zdjęcia w galerii Marmur - Dulemba:

Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba