coram

Łazienka jak pokój, czyli przytulność zamiast sterylności

data aktualizacji: 12-03-2020, 09:12 – artykuł promocyjny

Głównym trendem ostatnich lat jest zmiana sposobu aranżacji pomieszczeń w domu, zależna od zmieniającego się stylu życia mieszkańców. Rośnie popularność otwartej kuchni i sypialni, a łazienki zmieniają się w przytulne pomieszczenia. Jak podkreślić taki efekt? Poniżej porady CORAM DIY.

Łazienka jak pokój, czyli przytulność zamiast sterylności

W ostatnim czasie łazienka nie służy jedynie jako miejsce do wykonywania podstawowych czynności higienicznych. Stała się miejscem relaksu, odprężenia, a nawet domowego SPA. Co więcej, w łazience często czytamy książki, wiadomości, czy posługujemy się smartfonem. Wszystkie te czynności powodują konieczność zmiany charakteru łazienki.

 

Dywan jak w salonie

 

W nowoczesnych projektach domów wanny znajdują swoje miejsce w sypialni, a łazienki są otwarte na salon. Aktualne trendy dotyczą też sposobu urządzenia wnętrza. Istotne są w tej kwestii ciepłe podłogi, które umilają czynności wykonywane w łazience, szczególnie, jeśli spędzamy w niej dużo czasu.

Jak osiągnąć efekt ciepłej podłogi? Popularnym rozwiązaniem stało się ogrzewanie podłogowe, ale istnieje druga możliwość: dywany, sprawiające wrażenie przeniesionych z salonu. Seria Sealskin Vintage składa się z różnorodnych dywaników, nawiązujących do ludowych chodników. Bardziej przytulny efekt można uzyskać za pomocą dodatków z serii Sealskin Motif, które wyglądem odbiegają od tradycyjnych dywaników łazienkowych i przypominają puszysty dywan.

Zmieniające się i coraz bardziej oryginalne zwyczaje mieszkańców mają wpływ na wybór sprzętów i elementów dekoracyjnych do  łazienki. Oczywistą kiedyś suszarkę na pranie dziś zastępują atrakcyjne dodatki, np. stojak z serii Sealskin Brix. Ma takie samo zastosowanie, ale wygląda stylowo i estetycznie. W serii Brix znajdziemy szeroką gamę wielofunkcyjnych mebli. Idealnym przykładem jest Kubik Brix, w którym można przechowywać ręczniki, ale może też posłużyć do odłożenia książki czy postawienia świecy zapachowej.

Stojak na ręczniki

 

Sprzęty wielofunkcyjne

 

W stylowo urządzonych łazienkach pojawia się miejsce na telefon i książkę, ale brakuje odpowiedniego miejsca na przechowywanie prania czy papieru toaletowego. Zamiast klasycznych elementów pojawiają się oryginalne dodatki, których funkcje na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Przykładem takiego dodatku jest uchwyt na papier toaletowy z paska w linii Urban Tiger i marynarskie kosze na pranie Sealskin Rope. Można wykorzystać je do przechowywania prania, ale równie dobrze sprawdzą się w sypialni jako specjalne miejsce na gazety lub pościel. W łazience również mogą mieć szerokie zastosowanie, w zależności od potrzeby. Będą idealnym miejscem do przechowywania ręczników lub kosmetyków. Wielofunkcyjne elementy są dobrym rozwiązaniem w łazienkach o charakterze salonu.

Uchwyt na papier toaletowy

 

Jak gwiazda we własnej łazience

 

Kiedyś przestrzeń łazienki pozwalała tylko na podstawowe wyposażenie, a umieszczenie dodatkowych elementów, takich jak lustro czy toaletka wymagało przeznaczenia w tym celu osobnego pomieszczenia. Dziś metraż łazienki pozwala na stworzenie wymarzonego wystroju, a zakup gadżetów i dodatków nie wymaga dużego nakładu finansowego. W serii Tiger Boston i Tiger Helsinki są dostępne nowoczesne, podświetlane lustra do makijażu, których zakup wcześniej był możliwy jedynie w sklepach ze sprzętem scenicznym. Lustro tego typu idealnie sprawdzi się nad umywalką, ale też jako element designerskiej toaletki.

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: www.coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram