konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Elita

Łazienka przyjazna środowisku

data aktualizacji: 03-04-2020, 09:34 – artykuł promocyjny

Wielu z nas choć chciałoby stworzyć łazienkę przyjazną środowisku, nie do końca wie, jak się do tego zabrać. Poniżej przybliżymy temat EKO łazienki: na co zwrócić uwagę i czym się kierować, a także jakie wybrać materiały i dodatki, by stworzyć ekologiczną łazienkę w naszym domu.

Łazienka przyjazna środowisku

Każdy z nas chce dbać o naszą planetę. Należy pamiętać, że nawet najmniejszy krok w tym kierunku ma znaczenie. Dlatego warto zaaranżować łazienkę przyjazną środowisku. Rynek oferuje szeroką gamę ekologicznych produktów, począwszy do umywalek i baterii, a kończąc na materiałach powierzchniowych. Każdy EKO element prezentuje się stylowo i oryginalnie, a dodatkowo ma wpływ na naszą planetę.

Ekologiczna łazienka

 

Baterie i dodatki

 

Oszczędzanie wody to pierwszorzędna kwestia jeśli chodzi o dbanie o środowisko. Odpowiednio dobrana armatura i nowoczesne baterie łazienkowe zdecydowanie to ułatwią, a przy okazji dodadzą łazience elegancji. Na rynku są dostępne baterie z ekoprzyciskiem, perlatorem lub sterowane fotokomórką. Warto również zadbać o ilość czasu spędzanego pod prysznicem. Ograniczona ilość zużywanej wody szybko przeniesie się na niższe rachunki za wodę.

Ekologiczne baterie

 

Meble łazienkowe i umywalki

 

Oferta dostępnych na rynku umywalek jest wyjątkowo szeroka. Można wybrać nie tylko odpowiednie tworzywo, z którego ma być wykonana (szkło, ceramika), ale również sposób montażu: na blacie, meblowe, wpuszczane w blat. Warto rozważyć zakup nowych mebli, ale świetnym rozwiązaniem jest też wykorzystanie starych. Oryginalną szafkę podumywalkową lub toaletkę możemy zyskać poprzez prostą modyfikację starego kredensu lub konsoli.

Meble i dodatki do ekologicznej lazienki

fot.: Elita

 

Ściany i podłogi

 

W kwestii ścian i podłóg warto postawić na płytki z recyklingu. Ciekawą propozycją jest też materiał kompozytowy – lastryko, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Jest powszechnie używany do wykonywania podłóg i schodów.  Droższą propozycją jest marmur i naturalny kamień, ale w kwestii dbania o środowisko jest równie dobrym wyborem. Trwałe i wodoodporne jest również naturalne linoleum, które wpisuje się w zasady ekologii. Można stosować je zarówno w kuchni, jak i łazience.

Kontakt w sprawie produktów:

ELITA Sp. z o.o.
ul. Żeromskiego 32
82-400 Sztumskie Pole
tel. (+48) 55 277 20 82
www: www.elitameble.pl
mail: wyślij wiadomość
ELITA Sp. z o.o.

meble łazienkowe » meble do łazienki » szafki do łazienki » meble drewniane » szafki podumywalkowe » lustra » półki » oświetlenie » umywalki » akcesoria


Zobacz zdjęcia w galerii ELITA: