Patron sekcji - SFA Poland

Odpływ liniowy - czym się kierować przy zakupie?

artykuł promocyjny

Odpływ liniowy to coraz częściej stosowane rozwiązanie w łazienkach. Gwarantuje wygodę, estetykę, higienę, a przy tym wygląda subtelnie i gustownie. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu i montażu? Podpowiada ekspert marki Laveo.

Odpływ liniowy - czym się kierować przy zakupie?

Odpływ liniowy w podłodze lub ścianie pozwala zachować jednolity projekt pomieszczenia. Kafelki w strefie prysznicowej będące przedłużeniem reszty łazienki, tworzą niewidoczną granicę, jednocześnie utrzymując jednolity ton wnętrza. Dzięki temu pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne, a brak wysokich progów pozwala na bezpieczną kąpiel, szczególnie osobom starszym. Jeśli jednak wolimy rozgraniczyć strefę kąpielową, można zastosować pod prysznicem kontrastując kafle.

Odwodnienie liniowe w podłodze jest eleganckim rozwiązaniem i pozwala wpasować się w nowoczesną aranżację łazienki. Najmniejsze modele odpływów to Slim, Burgo czy Soria z oferty marki Laveo, dostępne w różnych wariantach długości w zależności od potrzeb – od 40 do nawet 100 cm. Różnorodność wzorów pozwala stworzyć wymarzoną aranżację i sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Seria Ronda oraz Burgo idealnie sprawdzą się jako mocny akcent przełamujący kompozycję łazienki. Z kolei seria Plado i Soria stworzą spójną przestrzeń. Seria Slim z wąskim rusztem sprawdzi to propozycja do minimalistycznych wnętrz.

Laveo Slim

fot.:  odpływ Laveo seria Slim

Laveo Plado

fot.: odpływ Laveo seria Plado

 

Prysznic bez brodzika – od czego zacząć?

 

Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto skonsultować się z fachowcem, który sprawdzi łazienkę i pomoże dobrać odpływ o odpowiednich parametrach. Duże znaczenie ma stan podłogi i jej odpowiednie przygotowanie do montażu odpływu. Odpływy Laveo jako jedyne można montować bez konieczności tworzenie głębokich wkuć czy wylewania grubej warstwy posadzki, a odpływy ścienne są przystosowane do montażu w ściankach działowych. Solidne, trwałe wykonanie i wysoka jakoś stali nierdzewnej pozwala na długie, bezawaryjne użytkowanie.

„Warto, aby zamontowanie odpływu liniowego zaplanować już na etapie projektowania łazienki. W tym przypadku bardzo ważna jest wysokość i umiejscowienia różnych elementów wnętrza, w zależności od tego, gdzie zamierzamy zamontować odpływ liniowy – w podłodze czy w ścianie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie nam dostosować resztę zabudowy i uniknąć problemów montażowych. Zwróćmy uwagę na zalecenia instalatora, który powinien również fachowo przygotować podłogę do wyodrębnienia strefy prysznicowej, umożliwiającej przemieszczanie wody dzięki subtelnemu spadowi” – mówi Daniel Klimczak, product manager Laveo.

Ronda LaveoBurgo

fot.: odpływ Laveo - Ronda                       fot.: odpływ Laveo - Burgo

Kolejną zaletą zastosowania odwodnień liniowych jest łatwość w utrzymaniu w czystości. Aby wyczyścić sitko, wystarczy wyjąc ruszt za pomocą haczyka dołączonego do zestawu, a następnie wyczyścić syfon odwodnienia w strefie natryskowej.

Takie rozwiązanie jest idealnie nie tylko w małych łazienkach, ale i do łazienek o dużej powierzchni, w których możemy stworzyć salon kąpielowy. Odwodnienia liniowe w łazience to propozycja ergonomiczna i funkcjonalna, a przede wszystkim innowacyjna.

 

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomość
Laveo

baterie: bidetowe » natryskowe » wannowe » umywalkowe » akcesoria prysznicowe: kolumny prysznicowe » zestawy natryskowe » deszczownice » słuchawki prysznicowe »  ceramika sanitarna: umywalki ceramiczne » umywalki granitowe » umywalki stalowe


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo

 
laveo Facebook   pinterest laveo    laveo  instagram   Youtube laveo


Partnerzy

Werit

Ferdom   

Invena   Sfa

nVent   Ferro


FENIX  
Grupa Armatura

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram