konkurs fotograficzny nasze łazienki 2020

patron besco

Wiosenny powiew świeżości w łazience bez wychodzenia z domu

data aktualizacji: 08-04-2020, 05:41 – artykuł promocyjny

Czas spędzany w domu można wykorzystać na wiele sposobów. Nadmiar wolnego czasu często skutkuje chęcią zmiany. Przyglądamy się pomieszczeniu i zastanawiamy się, jak je odmienić i wprowadzić do niego odrobinę świeżego powiewu. Podpowiadamy, jak odmienić łazienkę w prosty sposób bez wychodzenia z domu.

Wiosenny powiew świeżości w łazience bez wychodzenia z domu

Armatura do zmiany

 

W dzisiejszych czasach baterie łazienkowe nie są tylko funkcjonalnym dodatkiem. Tworzą element dekoracji i biżuterii wnętrza. W przypadku jasnych, uniwersalnych płytek warto rozważyć wymianę baterii. Chromowaną można wymienić na model w kolorze czarnym. Czarne baterie będą uniwersalne, ale podkreślą głębię otaczających je barw. Aby całość aranżacji była spójna, warto do baterii dobrać akcesoria w tym samym kolorze. Wiele modeli można znaleźć w sklepie internetowym marki Invena. Kompromisem może być seria Dafni, która łączy kolor czarny z elementami chromu. Można skompletować ją z zestawem natryskowym na drążku lub deszczownią – obie propozycje mają regulowane uchwyty montażowe, więc ich montaż nie wymaga wiercenia nowych dziur. Wymiana nie musi oznaczać generalnego remontu – wystarczy wymiana kilku elementów, aby łazienka nabrała nowego wyglądu.

Deszczownia

 

Nowy blask starych baterii

 

Jeśli nie chcemy decydować się na wymianę armatury, warto zadbać o starą. Wystarczy pozbyć się zacieków i kamienia, aby baterie wyglądały jak nowe. Pomocny będzie specjalny płyn do czyszczenia kranów marki Invena, dostępny na stronie internetowej sklepu. Preparat zawiera cząsteczki hydrofobowe, które zapobiegają powstawaniu zacieków. Po użyciu płynu baterie odzyskają dawny blask.

Czysta bateria musi mieć również czysty perlator, ponieważ kamień ma wpływ na siłę strumienia wody. Aby odkamienić perlator należy go odkręcić i zalać na noc octem lub roztworem octu z sodą oczyszczoną. Po kilku godzinach należy go umyć i zamontować. W przypadku, gdy działania nie będą skuteczne, można kupić część zamienną, np. w sklepie internetowym Inveny. Przed zakupem należy sprawdzić, czy bateria nie ma dedykowanego rozwiązania i część będzie idealnie do niej pasowała.

Invena

 

Jak czyścić czarne baterie?

 

Warto zwrócić uwagę na czyszczenie czarnych baterii. Choć może wydawać się skomplikowane, to wystarczy czyścić je w taki sam sposób, jak baterie chromowane. Duże znaczenie ma regularność: co dwa, trzy dni lub przynajmniej raz w tygodniu. Baterię przecieramy miękką szmatką, stosujemy płyn bez drobinek ścierających, myjemy i wycieramy do sucha. Jako środek myjący pomocny będzie płyn do czyszczenia marki Invena – pozwoli cieszyć się efektem dłużej, zarówno w przypadku baterii chromowanych, jak i czarnych.

Invena płyn do czyszczenia baterii

 

Kilka aranżacyjnych sztuczek

 

Jeśli chcemy uniknąć generalnego remontu, ale marzy nam się duża odmiana łazienkowego wnętrza, możemy zastosować kilka tricków. Pierwszym z nich jest fototapeta, dzięki której uzyskamy optycznie większą przestrzeń. Fototapeta jest efektownym uzupełnieniem aranżacji, jednak trzeba pamiętać o odpowiednim materiale odpornym na wilgoć.

Aby wprowadzić do łazienki elementy drewna, można posłużyć się wykładziną PCV z fakturą paneli. Można położyć ją na kaflach i zyskać niesamowity efekt. Wykładzina jest wygodna, łatwa w utrzymaniu w czystości i odporna na wilgoć.

Kolejnym sposobem, który powiększy łazienkę, jest duże lustro. Dzięki niemu, bez wysiłku uzyskamy efekt przestronnego wnętrza.

 

Bez wychodzenia z domu

 

Wiele z powyższych propozycji można zrealizować bez wychodzenia z domu, co w ostatnim czasie jest istotną kwestią. W sklepie internetowym Invena można znaleźć wiele serii baterii łazienkowych oraz płyn do czyszczenia. Firma zapewnia bezpieczną dostawę do domu.

Invena wprowadziła również rozszerzoną rzeczywistość: wystarczy wejść na www.invena.pl, przy danym produkcie kliknąć opcję „Zobacz na żywo”, a następnie trójwymiarowy kwadrat. Firma rozwija tę technologię – aktualnie można w ten sposób obejrzeć baterie umywalkowe wiodących serii produktów marki.

Nie potrzeba wiele wysiłku, aby wprowadzić do łazienki wiosenny powiew świeżości. Trzeba tylko pamiętać, że zmiany można wprowadzać bez wychodzenia z domu!

 

Kontakt w sprawie produktów:

Invena S.A.
ul. Grabskiego 3
75-209 Koszalin
tel. Dział Obsługi Klienta: 801 108 072
www: www.invena.pl
mail: wyślij wiadomość
Invena S.A.

Armatura łazienkowa: baterie umywalkowe, baterie wannowe, natryskowe, bidetowe, deszczownie, słuchawki, panele i zestawy natryskowe
Kabiny i brodziki
Umywalki
Armatura kuchenna
Armatura do instalacji wodnych, grzewczych i gazowych
Grzejniki

Zobacz zdjęcia w galerii Invena:Podobne artykuły
Czyszczenie płytek gresowych

porady

Czyszczenie płytek gresowych

Wszystkie typy nawierzchni wymagają regularnej pielęgnacji i czyszczenia by nie wnikały w niego trwałe zabrudzenia... więcej...

Jak usunąć kamienne osady z łazienki

porady

Jak usunąć kamienne osady z łazienki

Z problemem twardej wody boryka się większość gospodarstw domowych w naszym kraju. Jednym z symptomów,... więcej...