konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Elita

Mocny trend: hiszpańska łazienka. Czyli jaka?

data aktualizacji: 07-04-2020, 08:18 – artykuł promocyjny

Wnętrza w stylu hiszpańskim stały się mocnym trendem w łazienkach w 2020 roku. Liczba wyszukiwań dla hiszpańskich baño wzrosła o 309 proc. Dlaczego ten trend ma tylu zwolenników i jak zaaranżować pomieszczenie w takim stylu w bloku lub kamienicy? Poniżej kilka wskazówek od Coram DIY.

Mocny trend: hiszpańska łazienka. Czyli jaka?

Delikatne kolory i oryginalne dekory świetnie wpisują się w idealny wygląd Instagramowych zdjęć i Pinteresta, przez co błyskawicznie rozchodzą się po internecie. Co jest niezbędne w hiszpańskiej łazience i co pomoże stworzyć idealną hiszpańską aranżację?

Fundamentem łazienki w stylu hiszpańskim są:

  • roślinne ornamenty,
  • oryginalne kafle,
  • barwy ziemi,
  • łagodne łuki
  • dodatki z naturalnych materiałów: miedzi, gliny, drewna.

 

Niektóre elementy obecne w tym stylu są wspólne dla całego regionu Morza Śródziemnego, z kolei inne wywodzą się z kultury arabskiej, np. łukowate sklepienia czy roślinne arabeski. Z Hiszpanii zostały przeniesione do Ameryki Południowej. Ten styl do dziś króluje w eleganckich domach w Kalifornii i Nowym Meksyku.

 

Iberyjski sznyt

 

Zastosowanie kwiatowych motywów w całej łazience nie jest dobrym pomysłem. Aby stworzyć subtelną aranżację z iberyjskim sznytem, wystarczy zastosować dekory i pojedyncze kafle. Istotna jest ich jakość: mile widziane są ręcznie malowane albo wykonane na zamówienie. Lustro można podkreślić układając wokół niego drobną mozaikę w arabeski. Matowe powierzchnie mają być imitacją wypalonej słońcem gliny. Ciepłą zieleń można wprowadzić również w postaci ręczników i chodników, np. z kolekcji Sealskin seria Porto czy Vienna marki Coram. Złota lub srebrna zasłona prysznicowa Sealaskin Hamman będzie nawiązywać do stylu arabskiej łaźni. Podobny dekor na podłodze pomoże stworzyć spójną aranżację.

Zasłona złota

 

Łagodne linie typowe dla hacjendy

 

Dekory są jedynym wyraźnym elementem. Pozostały wystrój jest harmonijny i stonowany. Idealną propozycją jest klasyczna, biała armatura przypominająca historyczne misy, np. model Tiger Ontario. W kwestii oświetlenia powinniśmy postawić na ciepłe, ale nie intensywne światło, które będzie współgrało ze szklanymi kloszami i miedzianymi dodatkami. Matowe, złote akcesoria znajdziemy w kolekcji Tiger Tune.

Złote dodatki

Wnętrze rozjaśnią dodatki z kolorowego szkła. Dobrym wyborem będzie dozownik na mydło i kubek z kolekcji Sealskin Vetro. Wszystkie te elementy pozwolą stworzyć prawdziwą hiszpańską łazienkę  z modnymi dodatkami, ale bez dużego nakładu finansowego.

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram