konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

patron besco

Jak dobrać najlepsze drzwi do łazienki

data aktualizacji: 13-10-2020, 10:05 – artykuł promocyjny

Wybór drzwi do łazienki nie wydaje nam się skomplikowany i często ich zakup nie jest przemyślany. Skupiamy się na kaflach, armaturze i dodatkach, a tymczasem wybór drzwi łazienkowych okazuje się równie ważny. Decyzja o wyborze odpowiednich drzwi łazienkowych powinna być przemyślana, ponieważ muszą być trwałe, bezpieczne i gwarantować prywatność.

Jak dobrać najlepsze drzwi do łazienki

fot.: Drzwi Porta DESIRE

Drzwi łazienkowe a wilgoć

 

Zadaniem drzwi łazienkowych jest między innymi wentylacja pomieszczenia – wilgoć zostaje odprowadzona na zewnątrz. Aby ten proces przebiegał prawidłowo, konieczne są rozwiązania, które to zapewnią, np. kratka wentylacyjna u dołu drzwi. W przypadku łazienek z piecykiem gazowym takie rozwiązanie jest rekomendowane przez inspektorów budowlanych. Można wybrać też model z tulejami wentylacyjnymi, czyli okrągłymi otworami w dolnej części drzwi. Jeden lub dwa rzędy otworów z ozdobnymi nakładkami zapewnią odpowiedni przepływ powietrza. Kolejnym rozwiązaniem są podcięcia wentylacyjne, czyli szczelina między skrzydłem drzwi a  podłogą.

Drzwi łazienkowe

fot.: Drzwi Porta SMART

 

Drzwi łazienkowe a funkcjonalność

 

Drzwi łazienkowe muszą mieć odpowiednie wymiary - minimum 80 cm szerokości i 2 m wysokości. Można jednak znaleźć na rynku drzwi o szerokości 70, a nawet 60 cm. Powinny otwierać się na zewnątrz tak, by można było bez problemu wejść do środka w chwili nagłego wypadku, np. utraty przytomności. W drzwiach łazienkowych warto zamontować zamek, by był zapewniony maksymalny stopień prywatności. Nie powinien być jednak zamykany na klucz – lepszym rozwiązaniem jest zamek z blokadą WC, ponieważ łatwiej można go otworzyć z zewnątrz.

Drzwi łazienkowe

fot.: Porta FOCUS

 

Drzwi do łazienki a design

 

W kwestii wyglądu drzwi łazienkowych powinniśmy kierować się wystrojem łazienki i całego mieszkania. Nie musimy zwracać uwagi na obecność okna czy odpowiednie światło w łazience. Aby wybrać odpowiedni model drzwi wystarczy zapoznać się z Katalogiem Porta, gdzie są dostępne wskazówki i inspiracje jak łączyć kolekcje, by uzyskać dobry efekt.

 

Najlepsze drzwi do małej łazienki

 

Szeroka oferta drzwi łazienkowych pozwala wybrać odpowiedni model do każdej łazienki. Do małej przestrzeni wybrać jasny kolor i połączyć go z białymi drzwiami. Ościeżnica i panel górny będą dobrze się prezentować, a przy okazji odbijać światło. Unikalne modele drzwi można zobaczyć w TOP Kolekcjach.

Drzwi do małej łazienki

fot.: Drzwi Porta Decor
 

Kontakt w sprawie produktów:

PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. Sp. K.
Szkolna 54
84-239 Bolszewo
tel.
www: www.porta.com.pl/
mail: wyślij wiadomość
PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. Sp. K.

drzwi wewnętrzne i zewnętrzne » drzwi wejściowe do domu » drzwi łamane » drzwi suwane » drzwi techniczne »  klamki » ościeżnice » naświetla

 

Zobacz zdjęcia w galerii Porta Drzwi:

Porta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta DrzwiPorta Drzwi

Podobne artykuły
Czy można położyć korek na podłodze w łazience

porady

Czy można położyć korek na podłodze w łazience

W poszukiwaniu alternatywy dla glazury w wykończeniu łazienki sięgamy po różne ciekawe materiały. I tak... więcej...

Jak montuje się umywalkę w łazience

porady

Jak montuje się umywalkę w łazience

Montaż umywalki w łazience zależy od rodzaju zlewu jaki wybraliśmy - naścienny, nadblatowy lub podblatowy. Prace... więcej...

Bezdotykowe rozwiązania - najwyższy poziom higieny w łazience

porady

Bezdotykowe rozwiązania - najwyższy poziom higieny...

W krótkim okresie musieliśmy zmienić otaczającą nas rzeczywistość i swoje nawyki. Dostosować do nowych... więcej...