konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Nowoczesna łazienka w wielkim mieście

data aktualizacji: 27-04-2020, 10:13 – artykuł promocyjny

Przestrzeń naszego domu ma duży wpływ na nasze samopoczucie, szczególnie w przypadku, kiedy większość dnia spędzamy w domu. Warto zaaranżować pomieszczenie, które będzie dla nas miejscem relaksu i chwili wytchnienia. Idealna będzie łazienka, ale żeby spełnić tę funkcję, musi być dobrze zaprojektowana. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie klasycznej elegancji i wielkiego formatu płytek.

Nowoczesna łazienka w wielkim mieście

Łazienki są różne: małe, duże, z oknem lub bez, z wanną lub prysznicem, ale każda kojarzy się z miejscem relaksu i wieczornego wyciszenia. Aby w łazience powstał klimat intymnej i bezpiecznej przestrzeni, warto zaaranżować ją w klasycznym, eleganckim stylu. Idealnie sprawdzą się płytki w dużych formatach – dzięki nim uzyskamy jednolitą płaszczyznę.

Dobrze zaprojektowana i oświetlona łazienka to gwarancja głębokiego relaksu i możliwość odpoczynku po każdym dniu, a także miejsce na szybką regenerację. Wielkoformatowe płytki pomogą stworzyć wyjątkowy charakter wnętrza w wymarzonym stylu bez względu na to, czy będzie to minimalistyczna łazienka, czy przestronny salon kąpielowy.

Płytki wielkoformatowe

Wbrew pozorom, płytki wielkoformatowe są świetną propozycją do małych pomieszczeń, wystarczy zastosować niewielką ilość fug.

Obawy przed wielkim formatem w małym wnętrzu biorą się głównie ze stereotypów z poprzedniej epoki i przyzwyczajeń do małych płytek, ponieważ tylko takie były dostępne. Przez lata mogliśmy jedynie marzyć o kamieniu, marmurze i innych naturalnych materiałach. Teraz, kiedy wielki format stał się bardzo popularny, można z powodzeniem wykorzystywać go do projektowania nawet małych pomieszczeń. Płytki wielkoformatowe pasują bowiem do każdej łazienki. Aranżacja przestrzeni z ich użyciem nie odbiega od ogólnych zasad komponowania wnętrz, trzeba tylko zwrócić uwagę na tzw. „docinki” płytek – im mniejsze tym gorzej wyglądają. Reszta to kwestia indywidualnego gustu i pomysłów klienta lub projektanta – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Do stylowej łazienki ciekawą propozycją są płytki inspirowane pięknem szlachetnych materiałów Grand Beauty autorstwa Macieja Zienia. Projektant eksponuje szlachetność i naturalność kamienia, od mocnych, szarych deseni do modnego lastryko czy ekskluzywnego rysunku marmuru. W linii Grand Beauty znajdziemy siedem kolekcji, za pomocą których stworzymy ponadczasową, wyjątkową łazienkę na długie lata.

Płytki wielkoformatowe Maciej Zień

Jasne odcienie płytek to propozycja szczególnie do łazienek małych lub bez okien. Wnętrze będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej eleganckie. Ciemne kolory lepiej sprawdzą się w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Jest to też propozycja dla odważnych osób, które lubią indywidualne rozwiązania.

Biel jest niezwykle uniwersalna i pozwala na nieskończone wariacje aranżacyjne. Jest idealnym tłem do różnych dodatków, które determinują charakter wnętrza. Z kolei kolory, faktury i inspiracje kamienne tworzą przestrzenie bardziej konkretne. Im są mocniejsze, tym bardziej określone. Inaczej będzie wyglądać łazienka marmurowa z akcentami bladego różu, a inaczej grafitowa z czarnymi dodatkami. Należy pamiętać o tym, że kolory, a szczególnie ich natężenie, wpływają na odbiór wielkości pomieszczenia. Płaszczyzny jasne powiększają, a ciemne zmniejszają wnętrze – Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Optycznie większe pomieszczenie zyskamy dzięki jasnym lub polerowanym płytkom wielkoformatowym. Można zastosować je na ścianach i podłodze, zyskując jednolite tło. Różne wzory i formaty pozwolą stworzyć element dekoracyjny łazienki. Elegancję podkreślą naturalne dodatki i płytki inspirowane drewnem (kolekcja Mountain Ash Gold) lub odważne akcesoria w kolorze złota.

Płytki wielkoformatowe

Łazienka jest wymagającym pomieszczeniem. Zmiany temperatury i ciągła wilgoć nie ułatwiają utrzymania pomieszczenia w czystości. Dlatego konieczne jest dbanie o armaturę, ale i spoiwa między płytkami ceramicznymi. Wielki format ma mniejszą liczbę fug, więc czyszczenie jest łatwiejsze. Jednolita, gładka przestrzeń to idealna propozycja do nowoczesnych łazienek.

Kontakt w sprawie produktów:

Tubądzin Management Group Sp. z o.o.
Cedrowice Parcela 11
95-035 Ozorków
tel. (42) 710 37 00
www: www.tubadzin.pl
mail: wyślij wiadomość
Tubądzin Management Group Sp. z o.o.

Płytki ceramiczne, łazienkowe, podłogowe Tubądzin, Domino, Korzilius i Arte.

Zobacz zdjęcia w galerii Tubądzin:

TubądzinTubądzinTubądzinTubądzinTubądzin

Podobne artykuły
Najmodniejsze płytki ceramiczne 2018 - przegląd kolekcji

podłogi i ściany

Najmodniejsze płytki ceramiczne 2018 - przegląd kolekcji

Płytkowe trendy to jeden z najgorętszych tematów każdego roku. Nieustannie zmieniające się wzory, kształty... więcej...

Hydroizolacja łazienki - krok po kroku

podłogi i ściany

Hydroizolacja łazienki - krok po kroku

Hydroizolacja w łazience spełnia bardzo ważną funkcję polegającą na ochronie przed przenikaniem wody przez nieszczelności... więcej...

Sposoby na powiększenie małej łazienki

podłogi i ściany

Sposoby na powiększenie małej łazienki

Łazienki są z reguły pomieszczeniami o niedużym metrażu. Mając do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, uciekamy... więcej...