Pomporozdrabniacz w łazience - znaczenie, funkcje
artykuł promocyjny
Sedes jest potrzebny w każdym domu. Zapewnia nam możliwość zaspokojenia podstawowych potrzeb fizjologicznych. Jednak na tym jego rola się nie kończy. Często trafiają do niego różnego rodzaju odpadki organiczne typu resztki jedzenia. Trzeba jednak pamiętać, że łatwo zablokować nimi odpływ. W takiej sytuacji pomoże nam pompa z rozdrabniaczem. Co to jest, jak działa i czy potrzebna jest w każdej łazience? Poniżej prezentujemy wszystko, co warto wiedzieć o tych urządzeniach.

Co to jest pompa z rozdrabniaczem?
Pompa z rozdrabniaczem, nazywana również pomporozdrabniaczem, to urządzenie wymagające zasilania prądem elektrycznym. Jego zadaniem jest przetłaczanie ścieków fekalnych oraz innych ciał i odpadków, które trafiają do sedesu przez kanały ściekowe, których średnica jest mniejsza niż średnica standardowego pionu kanalizacyjnego. Ochronę instalacji przed zatorami zapewnia nóż tnący będący wyposażeniem pompy. Obraca się on z dużą prędkością i rozdrabnia wszystko, co trafia do rury kanalizacyjnej. Zapobiega w ten sposób zapchaniu przewodów. Tak przerobione ścieki mogą być z łatwością przetransportowane dalej.
Wykorzystanie pomp z rozdrabniaczem
Pompy z rozdrabniaczem mają szerokie zastosowanie, głównie w gospodarstwach domowych. Mogą być wykorzystane również w budynkach użyteczności publicznej, gdyż zapewnia wydajne, automatyczne działanie. Rodzi się jednak pytanie, kiedy powinniśmy się na nie zdecydować?
- Pompy z rozdrabniaczem stosowane są wszędzie tam, gdzie toaleta nie może zostać podłączona do standardowego pionu kanalizacyjnego – mówi przedstawiciel firmy Dambat.
Najczęściej problem pojawia się w sytuacji, gdy chcemy urządzić pomieszczenie sanitarne w innym miejscu niż pierwotnie zakładał projekt. Nie ma zatem standardowej rury kanalizacyjnej, a doprawadzenie takiej instalacji wiąże się z kosztowną i trudną przebudową lub jest zwyczajnie niemożliwe. Wówczas zmuszeni jesteśmy wykorzystać rury o mniejszej średnicy, które jednak wymagają wspomagania, by nie uległy zapychaniu. Problem ten rozwiązuje pompa z rozdrabniaczem. Ponadto urządzenia te znajdują zastosowanie w:
- pompowniach komunalnych i zakładowych.
- w gospodarstwach rolnych do pompowania gnojówki
Łazienka z przepompownią ścieków - dla kogo
W warunkach domowych przepompownia ścieków wymagana jest wszędzie tam, gdzie zachodzą trudności przy odprowadzaniu ścieków. To niewielkie urządzenie poradzi sobie w sytuacji, gdy pion kanalizacyjny jest w znacznej odległości od sanitariatu i odpływ ścieków nie przebiega tak, jakbyśmy tego chcieli. Zgodnie z zaleceniami fachowców to rozwiązanie sprawdzi się również przy kanalizacji znajdującej się powyżej poziomu odpływu, gdy grawitacyjne odprowadzenie ścieków jest niemożliwe.
Jeśli w domu brakuje pralni lub chcemy zorganizować dodatkową łazienkę, to pompa toaletowa okaże się bardzo pomocna. Dzięki temu, że jest to urządzenie wspomagane elektrycznie, mamy możliwość transportu ścieków nawet z piwnic. To właśnie ta część domu często adaptowana jest na pomocnicze pomieszczenia sanitarne, dzięki czemu poprawiamy funkcjonalność budynku. Planowanie odpływu nie będzie problemem, jeśli uwzględnimy wykorzystanie pomporozdrabniacza.
Kanalizacja usytuowana wyżej niż główny pion wymusza na nas zastosowanie wspomagania w postaci przepompowni ścieków. Potwierdzają to użytkownicy tego typu instalacji. Doceniana przez nich wygoda wynika z pełnej automatyzacji całego procesu. Rozwiązanie to jest wydajne i bezproblemowe, nie wymaga dodatkowej obsługi, a działa sprawnie nawet przez wiele lat.
Łazienka z przepompownią ścieków - warunki, wymagania
Wykonanie łazienkowej przepompowni ścieków wymaga zakupu urządzenia, czyli pompy WC. Jest to produkt dostępny w ofercie wielu sklepów, a jej montaż usprawnia system kanalizacyjny. Pompa WC może być używana zarówno do jednego urządzenia sanitarnego, jak i kilku.
Specjalista z PHU DAMBAT wyjaśnia, że jest ona wyposażona w trzy wejścia służące do odprowadzania ścieków z toalety, umywalki bądź zlewu. Możliwe jest podłączenie do niej również pralki, wanny oraz sedesu. Co więcej, w sytuacji, gdy zaproponowana przez producenta liczba wejść jest zbyt duża, wystarczy wybrane zaślepić.
Pompy Sanibo 5 - specyfika
Doskonałym przykładem łazienkowej przepompowni ścieków jest pompa WC Sanibo 5 dostępna w asortymencie marki DAMBAT. Jest to wysokiej jakości urządzenie, sprawdzone przez wiele lat dostępności na rynku:
- wyposażona w trzy wejścia, służące do odprowadzania ścieków z toalety, umywalki lub zlewu.
- możliwość podłączenia m.in. wanny, sedesu i pralki - jeśli jakieś wejścia są nieużywane, wystarczy je zaślepić.
- pompa może być używana np. w kuchni lub pralni bez konieczności podłączania sedesu.
- Istotną funkcją pompy jest rozdrabnianie ścieków z zastosowaniem specjalnego noża znajdującego się w koszu.
- po rozdrobnieniu nieczystości odprowadzane są małymi otworami do obudowy, gdzie są przemieszane z wodą.
Działanie pompy opiera się na uzyskaniu mniejszych zanieczyszczeń i ich swobodny transport w formie zawieszonej - przemieszanych z wodą - do pionu kanalizacyjnego. Najpierw małymi otworami trafiają do obudowy, a następnie są usuwane na zewnątrz. To niewielkie urządzenie zapewnia wydajność na poziomie 150 l/min oraz maksymalna wysokość podnoszenia 9,5, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko w prywatnych domach, ale nawet w budynkach użyteczności publicznych.
Samo połączenie elementu z instalacją kanalizacyjną wymaga odpowiednich umiejętności, dlatego w tym zakresie warto skorzystać z pomocy specjalistów.
Kontakt w sprawie produktów: IBO POMPY PHU DAMBAT Producent pomp Adamów 50 05-825 Adamów tel. +48 22 721 11 92 +48 22 721 02 17 www: www.dambat.pl mail: wyślij wiadomość Wyślij formularz | ![]() |
pompy obiegowe » pompy cyrkulacyjne » pompy głębinowe » pompy zatapialne » pompy powierzchniowe » hydrofory » pompy sanitarne » pompy przemysłowe » przemienniki częstotliwości » naczynia przeponowe » pompy do oleju » pompy do kondensatu » osprzęt studzienny » pompy basenowe » pompy pionowe » pompy do chłodziwa » pompy in-line » pompy toaletowe » sterowniki co » armatura instalacyjna » asortyment studzienny » pompy szlamowe » falowniki | |
![]() W jakich łazienkach sprawdzą się wolnostojące umywalki konglomeratowe?
Umywalki wolnostojące to z pewnością ten element wyposażenia łazienki, który zdecydowanie nie chowa się... więcej... Syfony umywalkowe – co warto wiedzieć?
Pomimo, że wydaje się być niepozornym elementem łazienkowego wyposażenia, to jednak w dużym stopniu decyduje o... więcej... Uniwersalny stelaż Viega Eco Plus do toalet myjących
Montaż toalety myjącej w późniejszym etapie wykańczania łazienki bywa bardzo skomplikowany, jeśli... więcej... |

