coram

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

data aktualizacji: 28-05-2020, 06:33 – artykuł promocyjny

Urządzając poszczególne wnętrza własnego domu, możemy sugerować się naszymi potrzebami pod kątem funkcjonalności, pochodzeniem oraz jakością materiałów wykończeniowych, czy też samym wyglądem i designem poszczególnych elementów. Każdy sposób jest dobry, bo gwarantuje nasze zadowolenie. Najlepiej jednak łączyć wszystkie te cechy. Obecna oferta rynkowa jest na tyle szeroka i dopasowana do panujących trendów i oczekiwań konsumentów, że każdy może znaleźć rozwiązanie, w którym względy użytkowe będą na równi z ciekawą stylistyką oraz zgodne z panującymi trendami technologicznymi.

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

kolekcja Black&White

Tworzenie ponadczasowych produktów pociąga za sobą konieczność śledzenia rynku, przy jednoczesnej znajomości zmian zachodzących w świecie mody i designu. Producenci mają świadomość powtarzalności części trendów, dzięki czemu łatwiej im wspierać rozwiązania o uniwersalnym charakterze, które często cyklicznie wracają na pozycje sprzedażowych bestsellerów.

Każdy rok wnosi coś nowego, ale jest też sporo trendów, które utrzymują się przez długi okres na szczytach popularności lub często powracają. Takim przykładem jest czerń, która w ostatnim sezonie zanotowała wyjątkowo dobrą pozycję. Trend na ciemną kolorystykę widoczny jest nie tylko w dodatkach, ale również wśród głównych elementów wyposażenia. Branża łazienkowa również poszła w tym kierunku i tak do klientów trafiły wanny, umywalki czy kabiny właśnie w kolorze czarnym.

W ofercie marki Besco powstała cała kolekcja produktów Black & White. Obejmuje ona zarówno wspomniane wanny, jak i umywalki w wykończeniu Black & White (uznane przez markę oraz użytkowników za zdecydowanie lepsze rozwiązanie w łazience) oraz kilka modeli kabin prysznicowych typu walk in, 4 serie baterii łazienkowych, czy liczne produkty dedykowane takie jak: uchwyty, zagłówki czy osyfonowania. Tak szeroki asortyment pozwala inwestorowi na dowolną aranżację swojej wymarzonej łazienki.

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

Kolejnym silnym  akcentem w naszych łazienkach jest trend personalizacji produkty, tak zwane Custom Made. Stosowane przez markę Besco różne technologie produkcji mają za zadanie pozwolić na oddanie wizji Klienta. Usługa ta dostępna jest w zakresie wanien wolnostojących oraz umywalek. Wykorzystując technologię odlewu mineralnego (Mineral DuraBe), możliwy jest wybór dowolnej kolorystyki z palety RAL. Do tego w ofercie znajdziemy serię HandMade, która zgodnie z nazwą wykańczana jest ręcznie, co daje użytkownikowi pewność posiadania jedynego, niepowtarzalnego modelu, wykonanego stricte pod jego osobiste preferencje.

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

wanna wolnostojąca Otylia na lwich łapach

Kolejnym wyznacznikiem jest minimalizm. Ten kierunek pojawił się już dość dawno, a jego przejawem jest między innymi trend na wanny i umywalki w monolicie o cienkich rantach (np. wanny Goya, Viya, Assos czy Keya), płytki w systemie bezfugowym, czy jak w przypadku wanien akrylowych - modele o obniżonych rantach. Nowy katalog marki Besco przewiduje 8 modeli wanien o ultra niskich rantach, ich wysokość to jedyne 15 mm - najniższe z dostępnych obecnie na rynku. Nad bezpieczeństwem użytkowani czuwa wzmocniona konstrukcja, a minimalistyczny wygląd z pewnością przełoży się na wyjątkowość strefy kąpieli. Wśród wanien o niskim rancie Klienci znajdą bestselerowe modele marki Besco takie jak: Modern, Quadro, Shea, Vitae czy Avitę, jak również 3 zupełnie nowe modele. Wanna prostokątna Intrica Slim dostępna w wymiarach 150x75, 160x75 oraz 170x75 cm, natomiast wśród wanien asymetrycznych, pojawią się 2 modele wanien, których design powstał na podstawie docenionego w 2013 roku wzoru Infinity: Intima oraz Intima Duo. Model Intima Duo stworzony z myślą o kąpieli we dwoje miał swoją premierę podczas jednych z targów, gdzie cieszył się sporym zainteresowaniem odwiedzających.

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

wanna asymetryczna Intima Duo Slim

Minimalizm zagościł również w strefie natrysku. Tradycyjny typ kabin coraz częściej zastępowany jest systemem walk in. Dowodem rosnącej popularności jest rozszerzenie obecnego katalogu Besco o kilka nowści w tym segmencie. Doskonałym uzupełnieniem są odpływy liniowe, które wypierają standardowy brodzik. Marka Besco również w tym zakresie przygotowała szeroki wybór.

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

kabina prysznicowa walk in Aveo Due Black

Na koniec kilka słów o złocie, które również należy uznać za mocny akcent w ostatnich latach. Najlepiej jest to widoczne na przykładzie armatury łazienkowej. Już wkrótce baterie z serii Illusion oraz Retro dostępne będą w złotej kolorystyce. Marka Besco, z myślą o zwolennikach stylu glamour, wprowadziła jako pierwsza na rynku unikatową powłokę IllumeCoat, dostępną w trzech kolorach: srebrnym, grafitowym oraz złotym. Coraz większe zainteresowanie Klientów powłoką Besco Glam, w szczególności właśnie kolorem złotym potwierdza, że kolor ten na dłuższy czas zawita do wnętrza.

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

wanny wolnostojące i umywalki w wykończeniu Besco Glam gold

Obserwacja trendów, ich cykliczności i przemijalności, producenci są w stanie tworzyć produkty o ponadczasowej stylistyce. Każdy, kto projektuje wnętrza, chce, aby służyły one nam przez lata i ciągle zachwycały swoją świeżością.  Warto więc podążać za własnym gustem i potrzebami. Bezpieczeństwo i funkcjonalność z pewnością należy postawić na równi z walorami estetycznymi. Zrozumiałe jest, że inne potrzeby będzie mieć rodzina z małymi dziećmi niż single czy osoby z ograniczeniami ruchu. Urządzanie łazienki powinniśmy zatem rozpocząć od analizy potrzeb domowników oraz dostępnej oferty rynkowej. Znajomość standardów rynkowych pozwoli uniknąć bardzo wysokich cen, zachowując jednocześnie najwyższą jakość.

Trendy panujące w łazienkach - jak się w nich odnaleźć

Twoja przestrzeń Besco

Kontakt w sprawie produktów:

BESCO Sp. z o.o.
ul. Kościelna 21
38-524 Besko
tel. +48 600 700 336
www: www.besco.eu
mail: wyślij wiadomość
BESCO Sp. z o.o.

wanny: asymetryczne » symetryczne » wolnostojące » kabino-wanny » kabiny prysznicowe: półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » walk in » asymetryczne » drzwi prysznicowe » parawany nawannowe » brodziki prysznicowe: asymetryczne » półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » umywalki » akcesoria 


Zobacz zdjęcia w galerii BESCO Sp. z o.o.