aurora

Zrób to po swojemu, czyli łazienka pod znakiem personalizacji

data aktualizacji: 25-06-2020, 09:33 – artykuł promocyjny

Każdy z nas marzy o funkcjonalnej i estetycznie wykończonej łazience. Podstawą jest precyzyjny plan, w którym uwzględnimy nasze oczekiwania, weźmiemy pod uwagę własne przyzwyczajenia w czasie codziennych rytuałów i pomysły na udoskonalenie systemu przechowywania. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z uniwersalnych i standardowych mebli. Czasem warto sięgać po więcej, by stworzyć łazienkę dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Zatem na jakiego typu wyposażenie zwrócić szczególną uwagę?

Zrób to po swojemu, czyli łazienka pod znakiem personalizacji

Uniwersalny nie zawsze oznacza dobry dla nas, dlatego tak chętnie sięgamy po rozwiązania „szyte na miarę” – niezależnie od tego, jakiej sfery naszego życia dotyczą. Personalizowanie przedmiotów pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Kwestia to dotyczy również naszych mieszkań, od których wymagamy, by były coraz bardziej komfortowe i łatwiejsze w obsłudze. To, co uniwersalne, często bywa mało przemyślane i nie zawsze się sprawdza. Bez wątpienia strefa łazienki to najbardziej prywatna i intymna część każdego domu, a dzięki jej personalizacji możemy stworzyć przestrzeń wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju, po prostu naszą. Dlatego też podczas jej aranżowania warto wybrać rozwiązania całkowicie dopasowane do nas, naszych oczekiwań, potrzeb i upodobań estetycznych. Wszystko po to, by codzienne rytuały w łazience były jeszcze bardziej przyjemne.

 

Meble na wymiar i w nowym wymiarze

 

Choć przestrzenie łazienkowe coraz częściej przybierają rozmiary dużych salonów kąpielowych, to zarówno małe, jak i duże łazienki wymagają odpowiedniego zagospodarowania przestrzennego. Należy bowiem dokładnie przemyśleć, co przechowujemy w łazience i jaką ma ona spełniać funkcję dodatkową – być może potrzebujemy miejsca na pralkę i suszarkę lub drugą umywalkę.  – Dzięki wielości dostępnych rozwiązań możemy łatwo i w dowolny sposób zaplanować pojemne szuflady i szafki, zorganizować pawlacz do przechowywania rzadziej użytkowanych przedmiotów, zagospodarować miejsce pod umywalką czy wokół WC, a także zaaranżować miejsce pod wymarzoną toaletkę. Meble modułowe dają szansę zagospodarowania trudnych miejsc, takich jak wąskie wnęki, ściany ze skosami lub przestrzenie nad pralką czy drzwiami. To specjaliści od zadań trudnych, wymagających większego zaangażowania ze strony aranżującego – radzi Ewa Popławska, ekspert marki NAS, modułowych mebli łazienkowych.

Meble na wymiar i w nowym wymiarze

 

Efektownie i efektywnie

 

Meble to niezwykle ważny element wyposażenia łazienki, który powinien być skrupulatnie przemyślamy bez względu na to, czy posiadamy małą łazienkę czy duży salon kąpielowy. To, w jakiej kombinacji i ustawieniu wprowadzimy je do łazienki, pozwoli nam na optymalne zagospodarowanie\ przestrzeni oraz dopasowanie jej do naszych oczekiwań i potrzeb. – Modułowe meble łazienkowe to przede wszystkim komfort korzystania z produktu idealnie dostosowanego do naszych preferencji. Właśnie na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej osób urządzających swoje wnętrza. I nic w tym dziwnego – w końcu meble takie dostępne są zwykle w krótszym czasie niż te zamówione u stolarza. Czas remontu zatem zdecydowanie się skraca. Meble mogą zostać dostarczone do klienta w systemie do samodzielnego montażu lub w formie złożonych brył, gotowych do zaaranżowania w łazience. Poza tym, ich cena zależna jest od sposobu wykończenia czy jakości zastosowanych materiałów. Zatem klienci o zróżnicowanej zasobności portfela mają szansę znaleźć w ofertach producentów rozwiązania skrojone na miarę ich potrzeb. Poza tym meble takie są również bardzo atrakcyjne wizualnie. Mogą być lakierowane albo wykonane z drewnopodobnych płyt laminowanych – mówi ekspert marki NAS, producenta mebli łazienkowych.

 

Przestrzeń do przechowywania

 

O tym, jak ważna jest dobrze zorganizowana przestrzeń do przechowywania wiedzą przede wszystkim właściciele niewielkich mieszkań, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Do każdej przestrzeni jednak należy podejść indywidualnie. Niekiedy meble, które z założenia zostały stworzone do zastosowania w łazienkach sprawdzą się także w innych pomieszczeniach, niełazienkowych, jako tzw. pawlacze lub zabudowa kłopotliwych wnęk. Wystarczy zmienić fronty na lustrzane, by dodatkowo optycznie powiększyć aranżowaną przestrzeń. Pomysłów na zagospodarowanie wnętrz przy wykorzystaniu mebli modułowych jest nieskończenie wiele. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia projektującego, bo modeli dostępnych na rynku jest na tyle dużo, że z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające jego potrzebom.

 

Styl aranżacji

 

Dziś łazienki coraz częściej przybierają charakter salonów kąpielowych, których główną rolą jest dostarczanie odpoczynku i relaksu, niemalże tak, jak w gabinetach odnowy biologicznej. Dlatego też umeblowanie łazienki powinno być uzależnione przede wszystkim od naszych potrzeb i przyzwyczajeń. Jednak niemniej ważną kwestią są walory estetyczne wyposażenia wnętrza. Oszczędny styl minimalistyczny, surowy styl industrialny, a może „ciepły” styl skandynawski – łazienkowe meble modułowe występują w każdej odsłonie stylistycznej, dzięki czemu z powodzeniem dopasujemy je do wnętrza, którego klimat podoba nam się najbardziej.

Spójna estetycznie aranżacja oraz dopasowane do naszych potrzeb umeblowanie, pozwolą nam stworzyć komfortowe, funkcjonalne, oryginalne i piękne wnętrze, a w konsekwencji czerpać dużą przyjemność z codziennego przebywania w łazience.

Kontakt w sprawie produktów:

Deftrans sp. z o.o.
Wszewilki, ul. Sulmierzycka 73
56-300 Milicz
tel. +48 71 38 40 486
www: www.nas-meble.pl
mail: wyślij wiadomość
Deftrans sp. z o.o.

meble łazienkowe » meble kuchenne

Zobacz zdjęcia w galerii  Ø NAS:

Deftrans    Deftrans    Deftrans    Deftrans    Deftrans


Podobne artykuły
Modne oświetlenie nowoczesnej łazienki

meble i akcesoria

Modne oświetlenie nowoczesnej łazienki

Odważne aranżacje, zabawa formą i niebanalne oświetlenie to domena współczesnych łazienek. Dawne, zapobiegawcze... więcej...

Lustra pod prysznic, które nigdy nie zaparują

meble i akcesoria

Lustra pod prysznic, które nigdy nie zaparują

Dermatolodzy ze Stanów Zjednoczonych rekomendują golenie się w warunkach podwyższonej wilgotności. Właśnie... więcej...

Oryginalne zasłony prysznicowe z wiadomością

meble i akcesoria

Oryginalne zasłony prysznicowe z wiadomością

Oryginalne zasłony prysznicowe z oferty Sealskin na rok 2015, które oprócz funkcji użytkowej oraz dekoracji... więcej...