konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Stwórz idealną przestrzeń prysznica!

data aktualizacji: 09-07-2020, 06:36 – artykuł promocyjny

Jeśli podjęliśmy już decyzję o montażu kabiny prysznicowej w naszej łazience, musimy zmierzyć się z kolejnymi decyzjami oraz poznać możliwe warianty wykończenia. Stworzenie wygodnej strefy natrysku, która będzie spełniać nasze oczekiwania przez wiele lat, wymaga wyboru odpowiedniej kabiny, brodzika lub odpływu oraz armatury i dodatkowego wyposażenia.

Stwórz idealną przestrzeń prysznica!

fot.: Besco/ kabina prysznicowa bezprofilowa Pixa


Jaka kabina?

 

W przypadku, gdy nasza łazienka liczy jedynie kilka metrów kwadratowych, wybór będzie dość ograniczony już na samym początku. Ze względu na funkcjonalność małego wnętrza, większość z inwestorów rezygnuje z montażu kabiny walk in.

W sytuacji, gdy metraż nie ogranicza naszych decyzji mamy więcej możliwości do wyboru. Przy zagospodarowaniu przestrzeni w stylu salonu kąpielowego możemy wybrać kabinę w dowolnym kształcie — kwadratowe, półokrągłe, asymetryczne czy prostokątne. Kolejna decyzja dotyczy rodzaju wykończenia, a oferta jest zróżnicowana, bo producenci oferują kabiny profilowe, bezprofilowe oraz typu walk in w różnych wielkościach i konfiguracjach. Współczesne kabiny nie mają jedynie wykończenia białego lub chromowego. Wiele marek poszerzyło swoje portfolio o detale w kolorze złotym oraz czarnym.

Fot.: Besco/ kabina walk in Toca

 

Brodzik, a może odpływ liniowy?

 

Do idealnej kabiny musimy wybrać równie idealny brodzik. Pierwszy wybór brzmi: brodzik, czy może jednak odpływ liniowy? Montaż odwodnienia wymaga nieco większego podkucia się w posadzkę (spadek), które w niektórych mieszkaniach w bloku może być to przeszkodą. W takim przypadku sprawdzi się brodzik pasujący do kabiny. Ten segment również się ciągle rozwija i oferuje wiele ciekawych rozwiązań. Dotyczy to zarówno samego designu, jak i technologii produkcji. Zaczynając od znanych brodzików produkowanych z akrylu sanitarnego, po coraz popularniejsze brodziki z odlewu mineralnego, które wagą przewyższają akrylowe, natomiast technologia ta, pozwala zminimalizować ich wysokość.

fot.: Besco/ brodzik prysznicowy akrylowy Axim UltraSlim oraz brodzik prysznicowy mineral durabe Acro UltraSlim  

Jeżeli uda nam się przystosować naszą łazienkę do montażu odpływu liniowego, wówczas musimy poznać rozwiązania oferowane w tym zakresie. Aktualnie odwodnienia dostępne są w wielu wykończeniach: chrom, chrom szczotkowany, wersje slim, pod zabudowę płytkami, czy w bardzo modnej czerni. Zasadniczo są to urządzenia różniące się między sobą niewielkimi detalami, które jednak mają wpływ na bezproblemowe użytkowanie przez lata. Warto zasięgnąć porady fachowca i wybrać produkt, który odpowiada nam nie tylko pod kwestią estetyczną, ale również poparty jest długą gwarancją i wysoką jakością wykonania.

fot.: Besco/ odpływ liniowy Virgo Black

 

Co z zestawem prysznicowym?

 

Nie ma kąpieli bez źródła wody, dlatego kolejny wybór to pasujący zestaw prysznicowy. Tu również obserwujemy bardzo zróżnicowaną ofertę producentów. Swój wybór warto jednak poprzeć jakością wykonania, którą często odzwierciedla długość gwarancji. Warto również zwrócić uwagę na podzespoły, z jakich złożona jest wybrana bateria łazienkowa. Komponenty znanych, renomowanych marek, zapewnią nam bezproblemowe użytkowanie przez wiele lat oraz łatwy dostęp do zamienników w razie zużycia ich wynikające z czasu.

Równie ważną sprawą jest design. Projektując łazienkę, nie musimy ograniczać swojego wyboru do różnych modeli w najbardziej dostępnym wykończeniu – chromowym. Dziś, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci w swojej ofercie mają inne, kolorową armaturę między innymi: czarną w połysku i matową, białą, miedzianą, czy ciesząca się coraz większym uznaniem – złotą. Naszą decyzję powinniśmy oprzeć na dopasowaniu do ogólnego wystroju łazienki.

W strefie prysznica musimy wybrać jeden spośród dwóch typów montażu: zestaw prysznicowy montowany na zewnątrz lub zestaw podtynkowy. Oba mają i plusy i minusy swojej konstrukcji. W przypadku zestawu podtynkowego brak jest elementu regulującego wysokość słuchawki prysznicowej. Jego przewagą jest nowoczesny design i więcej miejsca w kabinie. Wymiana takiego zestawu oznacza generalny remont, dlatego nasz wybór powinien być przemyślany i bazować na solidnych rozwiązaniach znanych producentów.

 

fot.: Besco/ zestaw prysznicowy podtynkowy Decco chrom

 

Komfort i bezpieczeństwo pod prysznicem

 

Dbając o bezpieczeństwo i komfort korzystania z prysznica, powinniśmy pomyśleć o uzupełnienia tej strefy o dodatkowe produkty dedykowane. Siedzisko prysznicowe Active będzie świetnym „gadżetem”, który sprawdzi się dla rodzin z dziećmi, czy dla osób starszych oraz z ograniczeniami ruchowymi.

Powłoka BeSafe to delikatna struktura nanoszona na powierzchnię brodzika w procesie jego wykończenia, ma na celu zwiększenie właściwości antypoślizgowych materiału, z jakiego wykonany jest wybrany model brodzika.

fot.: Besco/ siedzisko prysznicowe Active

Kontakt w sprawie produktów:

BESCO Sp. z o.o.
ul. Kościelna 21
38-524 Besko
tel. +48 600 700 336
www: www.besco.eu
mail: wyślij wiadomość
BESCO Sp. z o.o.

wanny: asymetryczne » symetryczne » wolnostojące » kabino-wanny » kabiny prysznicowe: półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » walk in » asymetryczne » drzwi prysznicowe » parawany nawannowe » brodziki prysznicowe: asymetryczne » półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » umywalki » akcesoria » odpływy liniowe » umywalki » armatura łazienkowa: baterie wolnostojące » umywalkowe » prysznicowe » wannowe


Zobacz zdjęcia w galerii BESCO Sp. z o.o.

BESCO    BESCO    BESCO    BESCO    BESCO
 

Podobne artykuły
Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

armatura łazienkowa

Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Baterie stanowią dziś ważną część wyposażenia łazienki oraz kuchni. Ich wybór nie jest już przypadkowy,... więcej...

Baterie podtynkowe - zalety

armatura łazienkowa

Baterie podtynkowe - zalety

Dwoma nurtami, które w ostanich latach najwyraźniej zarysowały się wśród trendów w zakresie wyposażenia... więcej...

Baterie do klasycznych i eleganckich łazienek

armatura łazienkowa

Baterie do klasycznych i eleganckich łazienek

Na rynku baterii łazienkowych niedawno premierę miały baterie włoskiej, renomowanej firmy, Effepi, nawiązujące... więcej...