jesteś tu: strona główna / porady

Zmiana wystroju łazienki bez wiercenia płytek – krok po kroku

data aktualizacji: 25-08-2020, 06:35 – artykuł promocyjny

W kontekście aranżacji łazienki każdy szczegół odgrywa bardzo ważną rolę. Wybierając nowe akcesoria łazienkowe, jednocześnie zmieniamy charakter całego wnętrza. Czy możemy zamocować je bez wiercenia płytek? Na szczęście tak, a rozwiązaniem jest inteligentna technologia wykorzystująca mocną i zarazem wodoodporną masę klejącą, za pomocą której w prosty sposób zamontujemy na ścianie mydelniczkę, wieszak czy uchwyt na papier toaletowy.

Zmiana wystroju łazienki bez wiercenia płytek – krok po kroku

Remont łazienki, który stanie się przyjemnością

 

Wraz ze zmieniającymi się trendami aranżacyjnymi pojawia się w naszych głowach myśl o metamorfozie łazienki. Remont zwykle wiąże się z poniesieniem kosztów, koniecznością wygospodarowania czasu, ale też z niechcianym bałaganem. Dzięki innowacyjnym technologiom oferującym mocowanie bez wiercenia, takim jak tesa® Power.Kit, szybko i przy zachowaniu porządku odświeżymy wygląd swojej łazienki czy zmienimy panujący w niej styl.

Remont zazwyczaj kojarzy się z chaosem, hałasem generowanym przez wiertarkę, czy unoszącym się w całym mieszkaniu kurzem. Wykorzystując rozwiązania samoprzylepne, zyskujemy szansę na przeprowadzenie metamorfozy łazienki bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. W ten sposób uchronimy powierzchnię płytek przed nieestetycznymi dziurami powstałymi wskutek wiercenia. Akcesoria łazienkowe tego typu dedykowane są zwłaszcza osobom, które planują zmianę wystroju swojej łazienki, ale nie chcą przy tym naruszać domowego porządku.

 

Haczyki i wieszaki łazienkowe bez wiercenia – komfort użytkowania

 

Sprawna renowacja łazienki wymaga od domowników zaplanowania zakresu pracy. Nie bez znaczenia jest również cena poszczególnych produktów oraz pracy fachowców. Ile kosztuje remont łazienki? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ale jeśli zależy nam na zmniejszeniu wydatków, warto zastanowić się nad samodzielnym montażem dodatków. Wybierając akcesoria mocowane bez wiercenia, takie jak uchwyty czy wieszaki, montaż możemy przeprowadzić w łatwy i szybki sposób, bez dodatkowych kosztów. W ich przypadku nie trzeba kupować specjalnych wiertarek czy odnawiać płytek, które ulegną zniszczeniu podczas wiercenia dziur.

Wybierając dodatki łazienkowe, gdzie zastosowano system mocowania bez wiercenia, jednocześnie zyskujemy nie tylko wygodę, ale także wiele możliwości aranżacyjnych. Wygląd dostępnych w sklepach akcesoriów łazienkowych, w tym koszyków i uchwytów na papier toaletowy, wpisuje się w aktualne trendy dekoracji wnętrz. Dzięki temu ich zakup jest gwarancją stworzenia stylowej łazienki.

 

Mocowanie akcesoriów łazienkowych bez wiercenia –  krok po kroku

 

Największą zaletą bezinwazyjnej metody montowania dodatków łazienkowych, czyli technologii tesa® Power.Kit, jest instalacja haczyków lub wieszaków na ręczniki bez użycia narzędzi i zostawiania brzydko wyglądających śladów czy otworów. Opiera się ona na wykorzystaniu wodoodpornej masy klejącej, pozwalającej na przymocowanie przedmiotów we wnętrzach o większej wilgotności, w tym w łazience. Remont i zmiana jej wystroju nie musi oznaczać bałaganu oraz problemów z późniejszym usuwaniem poszczególnych elementów z powierzchni ściany.

Jak zamontować wieszaki i haczyki bez wiercenia? W gotowych zestawach poza samym akcesorium znajdziemy adapter, za pomocą którego zamontujemy wybrany element wyposażenia łazienki w dowolnym miejscu. Wystarczy przykleić adapter do płytek czy ściany, nałożyć do jego środka masę klejącą i odczekać 12 godzin. Po upływie tego czasu mocujemy przedmiot. Co ważne, usunięcie akcesoriów montowanych w ten sposób nie stanowi żadnego problemu i nie narusza faktury kafelek.

Jakie powierzchnie są zalecane są do montażu akcesoriów bez wiercenia? To m.in. ceramika, marmur, metal, szorstki kamień naturalny, beton czy drewno. Zmiana wyglądu łazienki bez potrzeby sięgania po specjalne narzędzia i wiertarkę jest w zasięgu naszych rąk, a co najważniejsze oznacza nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wieszanie praktycznych i dekoracyjnych przyborów łazienkowych to przyjemne zadanie, ułatwiające rozsądną organizację całego wnętrza.

Kontakt w sprawie produktów:

tesa tape Sp. z o.o.
ul. Grunwaldzka 184
60-166 Poznań
tel. 603 857 271
www: www.tesa.pl
mail: wyślij wiadomość
tesa tape Sp. z o.o.

plastry montażowe » haczyki montażowe » dwustronne taśmy montażowe » taśmy klejące » taśmy malarskie » haczyki wodoodporne » rozwiązania samoprzylepne » akcesoria łazienkowe
 

Zobacz zdjęcia w galerii tesa tape:Podobne artykuły
Pomysły na małą łazienkę

porady

Pomysły na małą łazienkę

Urządzenie małej łazienki zazwyczaj jest bardzo problematyczne. Dysponując niewielką powierzchnią musimy znaleźć... więcej...

Od czego zacząć remont łazienki

porady

Od czego zacząć remont łazienki

Remont zaczynamy od pozbycia się elementów z naszej łazienki, które chcemy wymienić.... więcej...

Co zrobić z odchodzącą farbą w łazience

porady

Co zrobić z odchodzącą farbą w łazience

W pomieszczeniach typu łazienka ściany są szczególnie narażone na działanie wilgoci, detergentów... więcej...