konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Instal-Projekt - Patron działu Grzejniki łazienkowe

Grzejniki stalowe Diamond

artykuł promocyjny

Grzejnik to element wyposażenia, który oprócz praktycznej funkcji, powinien też pozostać neutralny dla aranżacji lub stać się jej ozdobą. Stalowe grzejniki Diamond to elegancja ukryta w prostocie. Każda łazienka zasługuje na przytulne ciepło bez konieczności maskowania.

Grzejniki stalowe Diamond

fot.: Stalowy Grzejnik Panelowy TYP-11 Z

Marka Diamond, która na polskim rynku obecna jest od 25 lat, w dużym stopniu bierze udział w rozwoju branży grzewczej i sanitarnej. Priorytetem jest wysoka jakość w zakresie standardu produktów oraz wygody montażu i użytkowania. Większość grzejników posiada 10-letnią gwarancję producenta, a obsługa po sprzedażowa jest prowadzona na najwyższym poziomie.

Polskie grzejniki Diamond

 

Wybór grzejnika stalowego

 

Szeroka oferta rynkowa przekłada się na decyzje zakupowe użytkowników. Diamond wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje grzejniki w wielu rozmiarach:

  • wysokości 300, 400, 550, 600 i 900 mm
  • długości od 300 do 3000 mm

Szeroki wybór umożliwia projektantom odpowiednie rozmieszczenie grzejników oraz dopasowanie ich do pomieszczenia i dostępnego miejsca. Mniejsze wymiary idealnie sprawdzą się w sytuacji, gdy istnieje możliwość podłączenia kilku mniejszych urządzeń zamiast jednego dużego.


Ważną kwestią jest również typ grzejnika, który opisuje liczbę i rozmieszczenie płyt i konwektorów. Diamond ma w swoim asortymencie wszystkie popularne typy grzejników płytowych: 11, 21, 22, 33. Oznaczone mniejszą liczbą sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, a większe będą idealne do dużych wnętrz.


Grzejniki Diamond dostosowane są do zmieniających się wymagań użytkowników. Czasy, gdy grzejnik odpowidały jedynie za ilość dostarczanego ciepła, dawno minęły. Dziś to element podążający za trendami w zakresie ekologii, oszczędnego gospodarowania energią, przez co na popularności zyskują systemy niskotemperaturowe. Daje to nam realne oszczędności na kosztach ogrzewania oraz umożliwia czerpanie energii ze źródeł odnawialnych.

Grzejnik stalowyStalowy grzejnik panelowyGrzejnik panelowy

fot.: Stalowe grzejniki Diamond

W grzejnikach Diamond zastosowano nowoczesną konstrukcję, dzięki której możliwe jest wykorzystanie ich w instalacjach niskotemperaturowych, które zapewniają oszczędność energii i niższe koszty eksploatacji. Wkładka termostatyczna marki Heimeier, dostępna w zestawie z każdym grzejnikiem dolnozasilanym, pozwala na łatwe dopasowanie temperatury grzejnika do warunków w pomieszczeniu.


Grzejniki Diamond są produkowane na nowoczesnych liniach produkcyjnych marki LEAS. Posiadają badania potwierdzające ich trwałość, a podczas produkcji przeprowadza się kontrolę jakości i szczelności urządzeń. Firma zleca również badania mocy cieplnej oraz nośności.

 

Trwałość i elegancki design

 

Grzejniki stalowe Diamond powstają z wysokogatunkowej blachy stalowej walcowanej na zimno. Warstwa fosforanów cynku zabezpiecza przed korozją. Kolejny etap to malowanie kataforetycznie, które pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Ostatnim krokiem jest pokrycie proszkiem antyelektrostatycznym i wypalanie w 200 °C. Płyty czołowe są lakierowane na biało, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo estetycznie i pasują do każdego wnętrza. Marka Diamond w swoich grzejnikach wykorzystuje wysokiej klasy polskie wieszaki, które zapewniają trwałość i niezawodność ma lata.

Polskie grzejniki stalowe Diamond

 

Prosty montaż

 

Zamontowanie grzejnika nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Wszystkie modele są dostępne od ręki, więc czas dostawy jest krótki, a odpowiednie opakowanie pozwala na bezpieczny transport. Grzejnik PV jest zbudowany z płaskiej płyty czołowej gładkiej i dwóch konwektorów. W komplecie z grzejnikiem otrzymujemy korki, odpowietrzniki i wkładkę zaworową z regulacją wstępną Heimeier. Są to grzejniki dolno zasilane typu V i podłączane prawostronnie. Otwory pozwalają też na podłączenie grzejnika od dołu lub z boku.


Grzejnik DV jest zbudowany z płyty czołowej z poziomymi tłoczeniami i dwóch konwektorów. Komplet podobnie jak w poprzednim modelu zawiera korki, odpowietrzniki oraz wkładkę zaworową z regulacją wstępną firmy Heimeier. Są to grzejniki dolno zasilane typu V z podłączeniem prawo- lub lewostronnym. Otwory umożliwiają podłączenie od dołu lub z boku.

Kontakt w sprawie produktów:

P. P. H. U. DIAMOND Sp. z o.o.
Rakowicka 31
31-510 Kraków
tel. (+48) 12 442 00 59
www: www.diamond.pl/
mail: wyślij wiadomość
P. P. H. U. DIAMOND Sp. z o.o.

systemy grzewcze i sanitarne: baterie kuchenne i łazienkowe » natryski » armatura instalacyjna » armatura gazowa » złączki instalacyjne » System DIAMOND PEX » System PP-R » System PE » System Viega » rury miedziane » urządzenia elektryczne » armatura pomiarowa » armatura odpływowa » akcesoria instalacyjne » grzejnikiPodobne artykuły
Ogrzewanie podłogowe w łazience

ogrzewanie łazienki

Ogrzewanie podłogowe w łazience

Ogrzewanie podłogowe jest standardem w każdym nowobudowanym domu czy mieszkaniu. Ogrzewanie schowane w podłodze pozwala... więcej...

Grzejniki glamour

ogrzewanie łazienki

Grzejniki glamour

Grzejniki bardzo często są postrzegane jako element odpowiedzialny za dostarczenie ciepła do pomieszczeń. Pomija... więcej...

Grzejnik czy suszarka ręczników

ogrzewanie łazienki

Grzejnik czy suszarka ręczników

Ciepło w łazience jest szczególnie pożądaną cechą. Wychodząc z kąpieli lubimy czuć się komfortowo.... więcej...


Facebook
Instagram