coram
Magnat

aurora

Meble do zadań specjalnych, czyli jak zaaranżować problematyczną łazienkę

data aktualizacji: 25-09-2020, 08:50 – artykuł promocyjny

Łazienka należy do pomieszczeń, które zaraz po kuchni jest największym wyzwaniem aranżacyjnym w każdym domu. Często musimy się mierzyć z niewielką przestrzenią, na której musimy pogodzić kilka funkcji. W większości przypadków oprócz strefy kąpielowej, umywalkowej i toaletowej pojawia się potrzeba zmieszczenia również pralki. Wymagająca jest nie tylko ciasna łazienka, ale także taka ze skosami i trudnymi do zagospodarowania wnękami. Maksymalne wykorzystanie każdego centymetra powierzchni jest możliwe!

Meble do zadań specjalnych, czyli jak zaaranżować problematyczną łazienkę

Mało ustawne łazienki to domena mieszkań w bloku oraz budynków wielorodzinnych z ubiegłego wieku. Ówczesne technologie oraz zamierzenia architektoniczne bazowały na łazienkach o zaledwie kilku metrach kwadratowych z założeniem, że uda się na nich zmieścić wannę, umywalkę, toaletę oraz pralkę. Aby wykorzystać w pełni potencjał takiego pomieszczenia, konieczne jest wykorzystanie rozwiązań z systemem personalizowania, czyli dopasowania wymiarami do wielkości wnętrza, a także do pojawiających się w nim wnęk.

Meble do zadań specjalnych, czyli jak zaaranżować problematyczną łazienkę

 

Małe, ale dobrze zagospodarowane

 

W przypadku małej łazienki najczęściej musimy zmierzyć się z wyborem wanna czy prysznic. Aranżacyjnie korzystniejszym rozwiązaniem jest prysznic, który z racji pionowej zabudowy oraz dużej ilości przeszklenia pozwala optycznie powiększyć przestrzeń. W najmniejszych łazienkach warto rozważyć przeniesienie pralki do innego pomieszczenia np. do kuchni lub przedpokoju. Zyskamy w ten sposób cenne miejsce, które warto przeznaczyć na dodatkowe szafki do przechowywania środków czystości lub kosmetyków. Każda łazienka o nietypowym kształcie, na poddaszu, lub z wnękami, wymagają przemyślanego podejścia aranżacyjnego. Warto rozważyć tu zastosowanie mebli modułowych marki NAS, które idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. W takich przypadkach meble o standardowych wymiarach lub tzw. zestawy po prostu nie spełnią swojego zadania. Meble modułowe METRO SYSTEM zapewniają pełną swobodę aranżacyjną oraz możliwość dopasowania nie tylko wymiarów mebli, ale także ich wyglądu do metrażu i stylu wnętrza. Dzięki tym meblom możemy zabudować przestrzenie, które do tej pory pozostawały zwykle niewykorzystane. Możliwość doboru rozmiaru pozwala na zastosowanie we wnękach, pod skosami, umywalką i wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy. Każda łazienka zasługuje, żeby być stylowa, funkcjonalna, i wygodna jednocześnie.

Meble do zadań specjalnych, czyli jak zaaranżować problematyczną łazienkę

 

Harmonia we wnętrzu

 

Modułowość mebli to cecha, która pozwala na wykorzystanie w problematycznych miejscach. Niekiedy w mieszkaniach w prezencie do małej łazienki dostajemy kłopotliwe i trudne do wykorzystania wgłębienia w ścianach. Ich największym mankamentem jest kształt i najczęściej nietypowe wymiary. Albo są wąskie i płytkie, albo wręcz przeciwnie – bardzo głębokie i duże. Najczęściej wykorzystujemy je do montażu półki na kosmetyki lub środki czystości. Za pomocą kolekcji modułowej METRO SYSTEM marki NAS możemy taką wnękę zabudować w całości, co zapewni nam całkiem sporo miejsca do wygodnego przechowywania. Decydując się na lustrzane fronty, zyskamy dodatkowo optyczne powiększenie przestrzeni oraz praktyczne rozwiązanie. Przechowywanie kosmetyków czy akcesoriów łazienkowych za zamkniętymi drzwiami szafki pozwoli nam utrzymać w łazience większy porządek. Otwarte, niewykorzystane wnęki mogą burzyć harmonię we wnętrzu. Meble, które są idealnie dopasowane do pomieszczenia, pozwalają na stworzenie czystej, niczym niezaburzonej przestrzeni, w której po prostu przyjemnie się przebywa. To oprócz aspektów funkcjonalnych i praktycznych niezwykle ważna cecha mebli modułowych.

Meble do zadań specjalnych, czyli jak zaaranżować problematyczną łazienkę

Myśląc o projektowaniu łazienki, przede wszystkim musimy uwzględnić nasze potrzeby i preferenecje. Dla jednych lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie przestrzeni w maksymalny sposób, a inni wolą ograniczyć się do niezbędnego minimum. W łazience powinniśmy czuć się jak najlepiej, bo w końcu to oaza relaksu, miejsce do odprężających zabiegów i przestrzeń, w której spędzamy coraz więcej czasu.

Kontakt w sprawie produktów:

Deftrans sp. z o.o.
Wszewilki, ul. Sulmierzycka 73
56-300 Milicz
tel. +48 71 38 40 486
www: www.nas-meble.pl
mail: wyślij wiadomość
Deftrans sp. z o.o.

meble łazienkowe » meble kuchenne

Zobacz zdjęcia w galerii  Ø NAS:

Deftrans    Deftrans    Deftrans    Deftrans    Deftrans


Podobne artykuły
Elegancki minimalizm - lakierowane meble i modna ceramika

meble i akcesoria

Elegancki minimalizm - lakierowane meble i modna ceramika

Coraz więcej osób śledzi najnowsze trendy projektowania i urządzania wnętrz oraz wykorzystuje zdobytą wiedzę... więcej...

Półki pod prysznicem - pomysły na aranżacje

meble i akcesoria

Półki pod prysznicem - pomysły na aranżacje

W dzisiejszych czasach ze względu na szybki tryb życia, urządzając łazienkę coraz częściej wybieramy kabinę... więcej...

Abażury i klosze, czyli do czego służą osłony żarówki w lampach?

meble i akcesoria

Abażury i klosze, czyli do czego służą osłony...

Niech stanie się światło! Wydawać by się mogło, że wystarczy do tego zwykła żarówka z oprawką podłączona... więcej...