konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Nowoczesne aranżacje łazienek z marmurem w roli głównej

data aktualizacji: 30-09-2020, 03:17 – artykuł promocyjny

Marmur - znany i prestiżowy materiał budowlano-remontowy, który kojarzy się z luksusowym i eleganckim wnętrzem. Bardzo słusznie jest częścią aranżacji łazienek od pokoleń i dzięki wykorzystaniu wzoru marmuru na płytkach ceramicznych - ciągle zyskuje na popularności.

Nowoczesne aranżacje łazienek z marmurem w roli głównej

Marmur White - Poznań

Możliwości aranżacyjnych jest mnóstwo:

  • marmur połączony z neutralną jednolita płytką;
  • kompozycja 2 rodzajów kamienia ze wzorem marmuru np. calacatta (biały) z czarnym marmurem;
  • połączenie marmuru z odwzorowaniem innego rodzaju kamienia;
  • marmur w kompozycji z drewnem;
  • inne aranżacje, mniej popularne, których przykłady znajduję się w niniejszym artykule.

Pomysły na jasny i ciemny marmur w łazience

Black Pulpis Pietrasanta - Poznań

 

Calacatta

 

Calacatta jest obecnie najczęściej wykorzystywanym wzorem marmuru. To biały kamień z odwzorowaniem żyłek minerałów w gamie odcieni szarości. To wyjątkowe wzornictwo czerpane jest z prawdziwego kamienia wydobywanego w jednym miejscu na świecie - w Toskanii, w miejscowości Carrara. Od miejsca pochodzi nazwa marmur karraryjski.

Wszyscy największy polscy producenci płytek ceramicznych mają w swojej ofercie kolekcje z tym wzorem. Kolekcja Calacatta Paradyż, czy Opoczno albo Pietrasanta z oferty Tubądzin. Ponadto w sieci sprzedaży JETA dostępne są 3 kolekcje o światowej randze, sprowadzane z zagranicy: Insignia, Spider i White. To płytki bazowe w większym formacie wykończone matowo lub w polerze. Kolekcja Insignia ma dodatkowe elementy pozwalające na większe urozmaicenie we wnętrzu.

Płytki jak marmur - rodzaje

Marmur Spider - Komorniki

 

Full marmur

 

Najmniej popularne, ale za to ciekawe, a nawet ekscentryczne jest zastosowanie marmuru w całym wnętrzu łazienki, czyli na ścianach i na podłodze. Nie każdy chce mieszkać wewnątrz kamienia, jak mówią sceptycy, ale umiejętne zaprojektowanie łazienki zdecydowanie powoduje efekt WOW, którego się nie zapomina. Do kolekcji Duke Stone Tubądzin znakomicie pasują złote wykończenia baterii łazienkowych z oferty Omnires. Przełamaniem dla jednego wariantu kolorystycznego marmuru jest zastosowanie złotych listew ściennych. Biała armatura oraz meble stają się wówczas widocznym dopełnieniem a nie tylko neutralnym obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki.

Total look - marmur

Marmur Tubądzin Pietrasanta - Poznań

 

Gdy nie ma być zbyt chłodno

 

Marmur mimo całej swej elegancji nie jest materiałem kojarzącym się z ciepłym wnętrzem. Z tego powodu projektanci JETA proponują do łazienki dodatek w formie drewna, będącego elementem ponadczasowym, podobnie jak kamień a zatem - dobrą wieloletnia inwestycją. Współcześnie ze względu na praktyczność, sięga się po ceramiczne deski, czyli płytki podłogowe lub ścienne, najczęściej gresy, odwzorowujące naturalne lub stylizowane drewno.

Marmur i złoto w łazience - sposoby na ocieplenie aranżacji

Marmur Gres White - Warszawa

Najpopularniejsze zabiegi ocieplające wnętrze łazienki to zastosowanie drewna na podłodze, wykorzystanie drewnopodobnego lub drewnianego blatu pod umywalkę. W niektórych wnętrzach projektowane są ścianki działowe przypominające pionowe rolety - pionowo montowane deski z pozostawieniem odstępu między każdą z nich. To ciekawy sposób na zapewnienie dyskrecji. Trendem popularyzowanym w JETA jest układanie desek w jodełkę i to nie tylko na podłodze, ale np. na ścianie w strefie umywalki. W otoczeniu marmuru uzyskuje się wówczas nowoczesną wersję tradycji.

Marmur i drewno - jak ocieplić aranżację łazienki

Marmur Spider - Wrocław

 

Odrobina zabawy

 

Luksusowe i eleganckie materiały remontowe nie muszą być stosowane w tradycyjny regularny sposób, łączone z neutralnymi dodatkami. Wskazane jest dla odważniejszych właścicieli łazienek by pobawić się we wnętrzu. Można ułożyć z marmurowych płytek szachownicę, można przewidzieć je obok betonowych płyt lub dodać im dynamiki w sąsiedztwie heksagonalnej mozaiki.

Marmur w łazience - sposoby na niebanalne wykończenie ścian

Marmur Insignia - Wrocław

Marmur daje wiele możliwości. Wnętrze z jego elementem będzie zawsze godne zapamiętania, efektowne i intrygujące. Bogactwo wzorów, kolorów, powierzchni, pozwala łączyć mniej lub bardziej tradycyjnie i tworzyć łazienki ograniczone jedynie wyobraźnią autorów projektów.

Marmur do klasycznej łazienki

Marmur Tubądzin Duke Stone - Komorniki

Kontakt w sprawie produktów:

JETA salony łazienek
ul. Gorzycka 34a
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 735 21 41 62 735 22 42
www: jeta.pl/aktualnosci/, jeta.pl/oferta/
mail: wyślij wiadomość
JETA salony łazienek

Płytki ceramiczne » kafle » gresy » terakota » glazura

 

Zobacz zdjęcia w galerii JETA:

JETAJETAJETAJETAJETA

Podobne artykuły
Dobór silikonu do fug w łazience

podłogi i ściany

Dobór silikonu do fug w łazience

Aby uniknąć pleśni na fugach należy wybrać odpowiedni silikon do uszczelnienia przestrzeni między płytkami,... więcej...

Innowacyjne płytki 3D Mazu

podłogi i ściany

Innowacyjne płytki 3D Mazu

Płytki szklane Dunin z serii 3D Mazu wyprodukowane są w unikatowej technologii produkcji. Doskonały i precyzyjny... więcej...

Płytki ceramiczne - kolekcje modne w 2021 roku

podłogi i ściany

Płytki ceramiczne - kolekcje modne w 2021 roku

Spokój, relaks i bezpieczeństwo. Te trzy cechy zostaną z nami przez kolejny rok – 2021. Trudny czas pandemii... więcej...