Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne spojrzenie na drewno

data aktualizacji: 29-09-2020, 08:19 – artykuł promocyjny

Ceramiczne deski w łazience najczęściej wykorzystywane są na podłodze i do wyznaczania stref. To drewnopodobne płytki ceramiczne, najczęściej gresy. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Rysunek drewna jest mniej lub bardziej wyrazisty. Płytka może być fragmentem mozaiki. Poza naturalnymi kolorami drewna inspirowanymi różnymi gatunkami, w ofercie są także płytki barwione, postarzane, służące akcentowaniu stylu preferowanego w łazience.

Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne spojrzenie na drewno

Giornatta Sabbia - Wrocław

 

Klasyczna jodełka

 

Znana z klasycznych salonów podłoga z parkietem ułożonym w jodełkę znajduje swoje różne miejsca w realizacjach przygotowywanych na podstawie wizualizacji projektantów JETA. Poza podłogą, proponowana jest na ścianie do podkreślenia strefy umywalki, wyróżnienia strefy kąpielowej z wanną lub z prysznicem. Oprócz tego, jako akcent dekoracyjny pojawia się w aranżacjach łazienek z dodatkowym oświetleniem LED.

Klasyczna jodełka w łazience - płytki deski

Cerrad Giornata Marrone - Komorniki

 

Strefa kabiny prysznicowej

 

Pojawienie sie na rynku ścianek walk-in spowodowało, że przestrzeń przeznaczana na prysznic zyskała inny wymiar, nieograniczony ze wszystkich stron. Jednym z rozwiązań jest ułożenie drewnopodobnych płytek ceramicznych jedna pod drugą równo ułożonych na ścianie z zamontowanym systemem prysznicowym i dalej jedna obok drugiej na podłodze, wykraczając poza ściankę, sięgając przeciwległej ściany łazienki. Inny wariant to deski ułożone jak cegła na podłodze na szerokość miejsca na prysznic oraz na całej ścianie obok niego. Do przestrzeni prysznicowej mogą się także "wedrzeć" drewnopodobne kafle łazienkowe ułożone w taki sam wzór, co na podłodze.

Strefa kabiny prysznicowej z płytkami jak drewno

Cerrad Cortone Marrone - Komorniki

 

Z bielą

 

Nieśmiertelne, świeże i piękne połączenie drewna z bielą to duet sprawdzony od pokoleń. Strukturalna biała płytka lub gładka, czy z drobinkami wzoru, obok płytek drewnopodobnych tworzy harmonijną kompozycję sprzyjającą zabawie w dodatki, czy pięknie eksponującą czarne wykończenia baterii łazienkowych itp.

Drewno z bielą

Opoczno Rustic Light brown - Kłodzko

 

W sąsiedztwie drewna

 

Poza wspomnianym oświetleniem, gdy powierzchnia drewniana znajduje się np. we wnęce pomieszczenia, ciekawym sąsiedztwem dla drewna jest lustro. Może ono kolumnowo otaczać strefę kąpielową. Dzięki zastosowaniu lustra łazienka optycznie powiększa się. Uzyskuje się nowe możliwości gry światła we wnętrzu. Podkreśla się współczesny charakter drewnopodobnych elementów aranżacji.

Drewno we wnęce - modne wykończenie ścian w łazience

Opoczno Classic Oak - Wrocław

Drewno bardzo często łączy się z bielą. Przykładem są współczesne płytki 3d o strukturze przypominającej papier lub białe płytki strukturalne z kolekcji własnej Arty, dostępnej w sieci sprzedaży JETA. Taka struktura wygląda inaczej w zależności od rodzaju i kierunku światła, ale zawsze ciekawie w towarzystwie drewna.

Drewno z bielą - klasyczne połączenie do modnej łazienki

Opoczno Rustic Bronze - Wrocław

 

Stelaż WC

 

Istotną zmianą, porównując od pomieszczeń z lat dziecięcych, osób remontujących obecnie łazienki, jest stelaż WC. Dzięki niemu system spłukiwania jest ukryty w zabudowie a częścią aranżacji łazienki stała się miska WC; najpopularniejsza jest wisząca. Zabudowa instalacji przy kompakcie WC to też dobre miejsce na zastosowanie płytek drewnopodobnych.

Zabudowa stelaża WC - płytki deski

Cerrad Mattina Marrone - Komorniki

 

Beton i kamień

 

W przypadku połączenia drewna i betonu, kafle drewnopodobne mają za zadanie ocieplić surowość betonu i nadać charakter neutralnej szarości. Natomiast kamień, czyli kolekcje płytek imitujących cement, czy marmur to pomysł na bardziej ekscentryczne i eleganckie wnętrze. Gdy drewno towarzyszy marmurowi - uspokaja dynamikę żyłek minerałów swym bardziej stonowanym rysunkiem słojów. Gdy drewno towarzyszy cementowi, czy terrazo, poza uspokojeniem i ociepleniem, wprowadza do wnętrza naturalny i klasyczny charakter.

Cerrad Mattina Marrone - Komorniki

 

A może tradycja?

 

Najpopularniejszym i najprostszym rozwiązaniem jest położenie ceramicznych desek na podłodze. To eleganckie i ponadczasowe rozwiązanie, mogące dopełnić większość stylów urządzania wnętrz. Charakter płytek ceramicznych powoduje, że jedne kolejce lepiej pasują do łazienki rustykalnej, inne do skandynawskiej a jeszcze inne do tradycyjnej, czy eklektycznej.

Nowa Gala Cherry - Komorniki

Drewno i jego ceramiczne odpowiedniki to znakomity materiał, lubiący się z przestrzenią, jak i z wnętrzem. Ludzie pokochali przenoszenie swojego zewnętrznego otoczenia do wybranych wnętrz. Inspirowane naturą drewnopodobne płytki ceramiczne są dobrą inwestycją w łazienkę.

Kontakt w sprawie produktów:

JETA salony łazienek
ul. Gorzycka 34a
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 735 21 41 62 735 22 42
www: jeta.pl/aktualnosci/, jeta.pl/oferta/
mail: wyślij wiadomość
JETA salony łazienek


Adresy salonów stacjonarnych SALONY ŁAZIENKOWE JETA na stronie jeta.pl 


okładziny ceramiczne ścienne i podłogowe
» armatura łazienkowa i kuchenna: kabiny prysznicowe, baterie, ceramika sanitarna » elementy instalacyjne: stelaże podtynkowe, odpływy liniowe, syfony » chemia budowlana: kleje, fugi, silikony, preparaty do zagruntowania ścian, folie w płynie, taśmy uszczelniające » profile: listwy wykończeniowe i maskujące » usługi: projekt gratis

 

Zobacz zdjęcia w galerii JETA:

JETAJETAJETAJETAJETA

Podobne artykuły
Beston - zmywacz powłok lakierniczych

podłogi i ściany

Beston - zmywacz powłok lakierniczych

Malowanie jest czynnością wymagającą odpowiedniego przygotowania podłoża. Aby farba lub lakier idealnie pokryły... więcej...

Modne płytki do łazienek – poznaj najnowsze trendy!

podłogi i ściany

Modne płytki do łazienek – poznaj najnowsze trendy!

Urządzając łazienkę, bardzo często zaczynamy od kafelkowania. Takie rozwiązanie daje nam szereg możliwości,... więcej...