konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Płytki Grunge - łazienka z charakterem i nutą nostalgii

data aktualizacji: 05-10-2020, 05:34 – artykuł promocyjny

Jeżeli grunge to naturalność i nonszalancja to najnowsza kolekcja Ceramiki Tubądzin jest przykładem aranżacyjnej wolności w takim właśnie stylu. Urządzanie wnętrz zawsze współgra ze strefą mody, dlatego luz i zerwanie z formalnym stylem w ubiorze można z powodzeniem przenieść również na grunt naszej łazienki, kuchni czy innego pomieszczenia. Z pomocą przychodzą producenci wyposażenia wnętrz, którzy doskonale rozpoznają trendy i dostosowują swoje kolekcje to panującej mody.

Płytki Grunge - łazienka z charakterem i nutą nostalgii

Styl dla odważnych

 

Grunge to styl, w którym naczelnym hasłem jest zerwanie ze sztampowym podejściem do spraw codziennych. Jest w tym coś z buntu, wprowadzania własnych reguł i hołd dla rzeczy z duszą. Przeciwieństwem wydaje się otoczka art déco, w której panuje blichtr, uporządkowanie i bogactwo zdobień. Oba nurty mają jeden wspólny mianownik — są dla odważnych.

 

Brąz, szarość i niebieski...

 

Przetarcia są znakiem czasu, podnoszą rangę przedmiotu jako tego, który mimo zużycia nadal jest atrakcyjny i pożądany. W kolekcji płytek Ceramiki Tubądzin taki efekt prezentowany jest w połączeniu z betonem, na którym ząb czasu ma postać przetartego cementu.

Płytki Grunge - łazienka z charakterem i nutą nostalgii

W kolekcji Grunge projektantom udało się połączyć w jednej kolekcji wiele unikalnych pomysłów na aranżację wnętrza. Z jednej strony płytki surowe niczym przetarty beton, z drugiej klasyczne, geometryczne kształty, tak charakterystyczne dla stylu który narodził się dokładnie sto lat temu. Art déco jako odpowiedź na brak dyscypliny przestrzennej secesji, wprowadził do wnętrz ład, zaczął uwzględniać potrzeby odbiorców, szukał piękna w przedmiocie użytkowym. Styl ten zbiegł się w czasie z powstaniem wzornictwa przemysłowego, jednak artyści którzy wybierali go w swojej twórczości bardzo pilnowali perfekcyjnego wykonania przedmiotów i używali do produkcji swoich dzieł drogocennych materiałów (np. kość słoniowa, złoto). Wnętrza w stylu art déco porządkowały przestrzeń, jednak nie były dla każdego, a jedynie dla znawców, którzy potrafili je docenić.

 

W kolekcji znajdziemy:

  • Płytka Grunge Taupe, o wymiarach 898 x 328 mm przywodzi na myśl nie tylko styl art déco, ale jego emanację na starych kamienicach, na muralach które możemy podziwiać do dzisiaj: wzory, których idealną kolorystyczną harmonię zakłócają elementy niczym z przetartego cementu, nadgryzione zębem czasu. Całość przywołuje na myśl historię designu, która powraca w nowoczesnej odsłonie. Mozaika ta świetnie prezentuje się nie tylko w łazience, ale i w salonie. Może wypełnić całą ścianę lub jej fragment – jako element bardzo dekoracyjny, nie potrzebujący de facto żadnych mocnych dodatków.

Płytka Grunge Taupe

Płytka Grunge Taupe

  • cztery matowe płytki ścienne, o wymiarach 898 x 328 mm i grubości 10 mm każda. Struktura płytki Grunge White STR przypomina gęstą białą farbę, na której grabkami o wąskich ząbkach zaznaczono  nakładające się na siebie kwadraty i prostokąty. Jej faktura jest bardzo wyrazista i dyskretnie dekoracyjna.

Płytka Grunge White STR

Płytka Grunge White STR

  • Trzy pozostałe płytki ścienne to wariacje inspirowane przetartym cementem, niczym regularne płytki w kolorze białym, taupe i niebieskim, których klasyczna kolorystyka została rozmyta, jak po deszczu. Można nawet powiedzieć, że wyglądają nieco jak fragmenty impresjonistycznych krajobrazów. Warto przy tym zaznaczyć, że projektanci kolekcji Grunge po raz kolejny robią ukłon w stronę Classic Blue - koloru, który Instytut Pantone wyznaczył jako wiodący w 2020 roku.

Płytka GrungePłytka GrungePłytka Grunge

Płytka Grunge Blue, White i Taupe

  • szklane płytki dekoracyjne na ścianę, które łączą w sobie wszystkie wymienione wyżej kolory, z dodatkową nutą czerwieni, w jesiennej mozaice. Przypominają one malarską paletę, na której projektanci kolekcji rozmieścili wszystkie barwy kolekcji i swobodnie pomieszali je, niczym malarz przed naniesieniem farb na płótno. Dekory szklane Grunge Blue A i Grunge Blue B, mają wymiary 898 x 328 mm, grubość 8 mm i błyszczące wykończenie.

Dekor szklany Grunge Blue A

Dekor szklany Grunge Blue A

  • dwie listy ścienne, w kolorach czarnym i miedzianym (Steel Black POL oraz Steel Copper 3) o wymiarach 898 x 20 mm i 898 x 23 mm.
  • gresowe płytki na posadzkę, designem odpowiadające płytkom ściennym, w wykończeniu lappato (Grunge Blue Lap i Grunge Taupe Lap; oraz matowym (Grunge White Mat). Wszystkie mają rozmiar 598 x 598 mm i grubość 11 mm.

Kolekcja Grunge świetnie komponuje się z drewnianymi prostymi dodatkami, z barwami jej własnej palety kolorystycznej, a także z delikatnym złotem i srebrem. Idealnie pasuje do łazienki, ale zachwycać może zarówno w salonie, jak i przestrzeni korytarzowej.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Tubądzin Management Group Sp. z o.o.
Cedrowice Parcela 11
95-035 Ozorków
tel. (42) 710 37 00
www: www.tubadzin.pl
mail: wyślij wiadomość
Tubądzin Management Group Sp. z o.o.

Płytki ceramiczne, łazienkowe, podłogowe Tubądzin, Domino, Korzilius i Arte.

Zobacz zdjęcia w galerii Tubądzin:

TubądzinTubądzinTubądzinTubądzinTubądzin

Podobne artykuły
Łazienka w gresie

podłogi i ściany

Łazienka w gresie

Modę na ekologię można zauważyć również w aranżacjach nowoczesnych wnętrz. Powrót do natury jest... więcej...

Zimowe inspiracje

podłogi i ściany

Zimowe inspiracje

Zimowe inspiracje wiążą się ze śniegiem i oszronionymi szybami, na których mienią się tysiącem barw piękne... więcej...

Szybkoschnący wodoodporny klej montażowy

podłogi i ściany

Szybkoschnący wodoodporny klej montażowy

DECO & MONTAGE to szybkoschnący poliuretanowy klej montażowy o bardzo mocnym spojeniu i doskonalej przyczepności... więcej...