coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Jaką wybrać wagę łazienkową?

data aktualizacji: 08-10-2020, 07:14 – artykuł promocyjny

Kiedyś nie mieliśmy wyboru, jeśli chodzi o wagi łazienkowe. Urządzenia te miały wyłącznie jedną funkcję, nie były dokładne, a na dodatek najczęściej były ciężkie. Obecnie możemy przebierać w takich rozwiązaniach, a dzięki nim nie tylko możemy się zważyć – nowoczesne wagi pomagają nam także dbać o sylwetkę.

Jaką wybrać wagę łazienkową?

Wagi kiedyś i dziś

 

Jak wspomnieliśmy, klasyczne wagi trudno porównać do urządzeń, które mamy do dyspozycji obecnie. Ponoć pierwsze takie rozwiązania pojawiły się na świecie w Egipcie, a było to od 5 do 7 tysięcy lat temu. Przez wieki wagi miały w zasadzie tylko jedną funkcję – warzenie. W wielu domach w dalszym ciągu można znaleźć takie urządzenia. Są one dosyć masywne, w wielu przypadkach zdecydowanie większe od nowoczesnych rozwiązań, a często również hałaśliwe. Ich minusem jest stosunkowo mała dokładność pomiaru, gdyż urządzenia te potrafią podawać wynik mijający się z prawdą o 1 kg, a nawet więcej. Czy to oznacza, że nie mają one plusów? Jak najbardziej można takie znaleźć. Są one dosyć tanie, a także odporne na wodę. Są to dobre produkty dla tych, którym potrzebna jest waga łazienkowa i nie oczekują od niej zaawansowanych funkcji. Sprzęty dostępne obecnie dają nieporównywalnie większe możliwości. Nie tylko wskazują, ile wynosi ciężar ciała czy położonej na urządzeniu rzeczy, ale również podają wiele informacji na temat naszego organizmu oraz mogą motywować do działania. Urządzenia te idealnie wpisują się w nowoczesne trendy wnętrzarskie i nie są elementem wyposażenia, który trzeba ukrywać przed gośćmi.

 

Możliwości nowoczesnych wag łazienkowych

 

Dostępne obecnie rozwiązania zapewniają użytkownikom wiele funkcji. Oto, co może zapewniać taki sprzęt:

  • Wyświetlacz LED – widoczny dopiero wówczas, gdy urządzenie wykryje jakiś ciężar.
  • Precyzję do 50 g – sprzęt może wskazywać wagę z taką dokładnością.
  • Opcję sparowania z aplikacją na smartfona – dzięki temu na telefonie można śledzić m.in. to, jak zmieniała się nasza waga czy analizować inne parametry.
  • Podawać informacje o użytkowniku – wskaźnik BMI, tkanki tłuszczowej, typ sylwetki, ocenę zdrowia, zawartość białka tkanki mięśniowej i inne.
  • Ważyć lekkie rzeczy – np. owoce czy warzywa.
  • Test balansu ciała – dzięki wadze łazienkowej można zmniejszyć ryzyko obrażeń stawów.


To wszystko może być dostępne w jednym urządzeniu, o ile tylko wybierzemy odpowiedni sprzęt. Co więcej, zakup takiego rozwiązania nie musi się wiązać z wydaniem bardzo dużej kwoty – wystarczy zwrócić uwagę na ofertę Xiaomi. Firma ta znana jest z urządzeń o bardzo dobrych parametrach, dostępnych w atrakcyjnych cenach.

 

Wagi łazienkowe Xiaomi

 

Jakie możliwości może mieć waga łazienkowa? Pokażemy to na podstawie wybranych sprzętów Xiaomi. W każdym przypadku mowa o produktach, które można kupić za kwotę poniżej 200 zł. Oto przykładowe modele sprzętów tej firmy.

  • Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – waga, która minimalistycznie, ale zarazem elegancko wygląda. Idealnie pasuje do nowoczesnego wnętrza, ma zaokrąglone krawędzie i wyposażona jest w wyświetlacz LED, który jednak widoczny jest jedynie wówczas, gdy próbujesz coś lub kogoś zważyć. Po zejściu z urządzenia wyświetlacz wygasa, dzięki czemu oszczędzamy baterię. Dużym plusem tego sprzętu jest precyzja pomiaru – do 50 g. Czujnik BIA odczytuje 13 różnych informacji o użytkowniku, takich jak waga, wskaźnik BMI oraz idealnej masy ciała, masa kości, poziom wody w ciele czy typ sylwetki. Na urządzeniu tym zważyć można nie tylko użytkownika, ale również warzywa i owoce – o ile ważą one co najmniej 100 g. Ciekawą funkcją, jaką daje to urządzenie jest możliwość testu balansu ciała – dzięki temu można m.in. zmniejszyć ryzyko obrażeń stawów. Waga może zapamiętać dane nawet 16 użytkowników, ale można też się ważyć bez konieczności zapisu informacji. Zakres ważenia wynosi od wspomnianych 100 g do 150 kg.
  • Xiaomi Mi Smart Scale 2 – kolejne urządzenie, które może być doskonałym wsparciem przy dbaniu o zdrowie i smukłą sylwetkę. Sprzęt ten można sparować ze smartfonem i aplikacją Mi Fit. Daje to możliwość śledzenia m.in. tego, jak zmienia się nasza waga. Urządzenie dokonuje pomiarów z dokładnością do 50 g, zatem wykryje nawet niewielką zmianę. Sprzęt, biorąc pod uwagę wiele czynników, określa optymalną wagę dla danego typu sylwetki. Może też zapamiętać wyniki nawet 16 osób, ale możliwe jest również skorzystanie z funkcji gościa i dokonanie pomiaru bez zapisywania danych. Waga wykonana jest ze szkła hartowanego i posiada ukryty wyświetlacz LED. Zaświeci się on w momencie, gdy na urządzeniu znajdzie się jakiś ciężar. Zakres ważenia w tym przypadku wynosi od 100 g do 150 kg. Sprzęt analizuje trzy typy danych i ocenia równowagę ciała.
  • Xiaomi Mi Smart Scale – kolejna inteligentna waga łazienkowa od Xiaomi. Umożliwia ona monitorowanie ciężaru ciała nawet 16 użytkowników i jest bardzo dokładna – wykryje zmianę wagi o 50–100 g. Maksymalne obciążenie w tym przypadku wynosi 150 kg. Waga jest kompatybilna ze wspomnianą aplikacją Mi Fit. Urządzenie jest wykonane ze szkła hartowanego i posiada wyświetlacz LCD. Sprzęt ten jest lekki, ma nowoczesny wygląd i powinien być atrakcyjnym dodatkiem do wnętrza.

Wybór wagi łazienkowej smart to bardzo dobra decyzja. Takie urządzenia dają nieporównywalnie większe możliwości od tradycyjnych rozwiązań, które powoli ustępują miejsca nowoczesnym wagom. Tak naprawdę trudno porównywać te sprzęty, szczególnie biorąc pod uwagę możliwości i dokładność, a nawet wygląd.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: XiaomiMeble Elita

Podobne artykuły
Nowoczesne oświetlenie łazienki - oprawy LED z wysięgnikiem RADIUS

meble i akcesoria

Nowoczesne oświetlenie łazienki - oprawy LED...

W nowoczesnej łazience jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiednie oświetlenie. W strefie umywalkowej jest... więcej...

Dodatki łazienkowe w wiosennych kolorach

meble i akcesoria

Dodatki łazienkowe w wiosennych kolorach

Sposobem na odświeżenie i ożywienie przestrzeni łazienkowej jest wprowadzenie do aranżacji dodatków w soczystych... więcej...

Łazienkowe meble Adapto - wszystko na swoim miejscu

meble i akcesoria

Łazienkowe meble Adapto - wszystko na swoim miejscu

Każda łazienka powinna posiadać starannie przemyślane wyposażenie. Poszczególne elementy muszą spełniać... więcej...