Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Ponadczasowa łazienka - będzie zachwycać nawet w 2030 roku

artykuł promocyjny

Niekiedy aranżacje stworzone kilka lat temu przestały nas zachwycać. Zdarzają się jednak i takie, które, mimo że mają 10,20, a nawet więcej lat wciąż budzą zachwyt oraz inspirują. Jak powinna wyglądać ponadczasowa łazienka? CORAM DIY prezentuje aranżacje, które przetrwają próbę czasu.

Ponadczasowa łazienka - będzie zachwycać nawet w 2030 roku
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Mozaiki i marmury w rzymskich łaźniach zachwycają do dziś? Tak, ponieważ zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz z wielką starannością. I właściwie to powinien być podstawowy przepis na łazienkę, która nie będzie wymagać zmian przez wiele lat. Czy to oznacza, że trzeba zrezygnować z aktualnych trendów? Podpowiadamy, które z nich przetrwają próbę czasu.

 

Łuki i inne klasyczne kształty

 

Branżowy magazyn Arch Daily podaje, że w ponadczasowych projektach wnętrz coraz częściej występują łukowate sklepienia, lustra i okna. Nawiązują one do historycznych wzorów – takie same znamy z XVIII-wiecznych hacjend, czy nawet średniowiecznych pałaców.

Ostatnio widzieliśmy je we wnętrzach w latach 90. Prawdopodobnie więc wkrótce wrócą, a jeśli zastosujemy je oszczędnie, na jednobarwnym tle, to szybko się nie znudzą. Aby przełamać kanciaste linie obecnie występujące w łazienkach, można zacząć choćby od lustra lub owalnej umywalki, jak model Tiger Ontario.

 

Niewidzialne uchwyty

 

Czy zauważyłeś, że meble z tradycyjnymi uchwytami coraz częściej można spotkać tylko w antykwariacie? Przyszłość należy do tych mebli, które cicho się zamykają i mają całkowicie gładkie fronty. Koniec z obijaniem się o ozdobne główki uchwytów! Poza tym takie fronty jest zdecydowanie łatwiej wyczyścić. Już teraz w katalogu Tiger znajdziesz sporo takich propozycji w ramach serii mebli łazienkowych Helsinki czy Items. To miękko zamykające się, proste:

  • szafki pod umywalkę,
  • szafki boczne,
  • szafki z lustrem.

W poradnikach dotyczących renowacji mebli często zaleca się, by wymienić same gałki, aby rzecz nabrała nowego charakteru. Całkowity brak uchwytów sprawia, że szafka zawsze wygląda ponadczasowo.

 

Czy ponadczasowa łazienka musi być biała?

 

Odważne kolory ostatnio gościły w łazienkach w latach 90. Później za elegancki zaczęto uznawać minimalizm. Łazienkowa paleta kolorystyczna ograniczała się raczej do bieli, szarości i innych neutralnych kolorów. Nieubłagane prawo rządzące trendami każe przypuszczać, że odrobina koloru w łazience znów stanie się modna. Aby pomieszczenie przetrwało do 2030 roku bez konieczności remontu, warto wprowadzić kilka z poniższych elementów:

  • nieoczywisty akcent kolorystyczny: kolorowy grzejnik, obudowa wanny, framuga. Odważni mogą zainwestować w oryginalny, miedziany kaloryfer łazienkowy.
  • Jeśli łazienka jest jasna i sterylna, życia dodadzą kolorowe dodatki: szklany pojemnik na mydło Tiger Items, przez który prześwituje barwa wlanego mydła, lub niebieski Sealskin Vetro. Oba w lekko transparentnym wariancie, który dodaje lekkości.
  • Opalizujące kafle lub inne elementy wykończenia, które wyglądają różnie w zależności od kąta patrzenia. Świetnie pasuje do nich dowolny dodatek z masy perłowej (najpopularniejsze są mydelniczki-muszle).

Kontakt w sprawie produktów:

Coram DIY
Karolkowa Business Park
Karolkowa 30
01-207 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram DIY

zestawy prysznicowe » kabiny prysznicowe » deski WC » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » zasłony prysznicowe » oświetlenie » maty łazienkowe » dywaniki łazienkowe » stojaki łazienkowe » drążki prysznicowe » Tigerfix » parawany nawannowe »

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 
Facebook Coram Poland   Instagram Coram Poland


Partnerzy


CAD Projekt


Cerramed

    

BISK     Electrolux

kaflando płytki ceramiczne    Elita Meble

 Aurora

   Cristalstone  Luxum

logo Coram

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni


Facebook
Instagram