coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Funkcjonalna łazienka - podstawa to umywalka. Jak ją wybrać?

data aktualizacji: 30-11-2020, 08:46 – artykuł promocyjny

Dobrze zaprojektowana łazienka jest jednym z kluczowych elementów podczas remontowania domu. Wśród wielu stref w łazience szczególną uwagę warto poświęcić tej z umywalką. Na komfort korzystania z umywalki i przestrzeni wokół niej ma wpływ wiele czynników. Jak dobrze zorganizować to miejsce w domu, by przebywanie w nim było przyjemne a użytkowanie wygodne? Podpowiadamy!

Funkcjonalna łazienka - podstawa to umywalka. Jak ją wybrać?

Meble z kolekcji Senso i umywalka Teramo marki Defra

Przemyślany projekt strefy umywalki jest zależny przede wszystkim od stylu naszej przyszłej przestrzeni łazienkowej, wielkości pomieszczenia oraz rodzaju i wysokości samej umywalki.

Meble z kolekcji Senso i umywalka Teramo marki Defra

Meble z kolekcji Senso i umywalka Teramo marki Defra

Przy większej łazience projektowanie jest nieco prostsze ze względu na większe możliwości aranżacyjne powierzchni umywalkowej – nie musimy liczyć się z każdym cennym centymetrem. W przypadku mniejszych i ciaśniejszych łazienek musimy włożyć więcej wysiłku, by zarówno strefa umywalkowa, jak i całe pomieszczenie było funkcjonalne i wygodne.

Meble z kolekcji Como i umywalka Isla marki DefraMeble z kolekcji Como i umywalka Isla marki Defra

Meble z kolekcji Como i umywalka Isla marki Defra

 

Podstawowe rodzaje umywalek

 

Projektując strefę umywalkową warto zacząć od podstaw, czyli wyboru rodzaju umywalki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak najprostszy podział to na te nablatowe i meblowe. Te pierwsze wydają się być praktyczniejsze, ze względu na stabilność, możliwość wyboru różnych kształtów (okrągłe, owalne, kwadratowe, podłużne) i dowolną możliwość aranżacji powierzchni wokół nich: w przypadku wyboru umywalki nablatowej, blat możemy dowolnie zagospodarować, a wolną przestrzeń pod umywalką wykorzystać na szuflady, szafkę, stolik...

Meble z kolekcji Fonte i umywalka Noel marki DefraMeble z kolekcji Fonte i umywalka Noel marki Defra

Meble z kolekcji Fonte i umywalka Noel marki Defra

 

Meble z kolekcji Fonte i umywalka Noel marki Defra

 

Umywalki meblowe - dokładnie dopasowane rozmiarem i kształtem do łazienkowych mebli, które pod spodem mają najczęściej szuflady, gdzie możemy przechowywać ręczniki, kosmetyki czy środki czystości. Oferta marki Defra to szeroki wybór umywalek meblowych z dedykowanymi szafkami. Przy doborze odpowiedniej umywalki warto też kierować się nie tylko jej wielkością czy formą, ale także łatwością czyszczenia jej powierzchni.

Meble z kolekcji FonteMeble z kolekcji Como

Meble z kolekcji Fonte                                           Meble z kolekcji Como
i umywalka Zeen marki Defra                             i umywalka Frame marki Defra

 

Niedoceniany blat

 

Powszechnie zauważalnym rozwiązaniem, szczególnie w małych łazienkach, jest szafka podumywalkowa dopasowana wymiarami do umywalki. Wynika to z chęci zaoszczędzenia miejsca i stworzenia wrażenia większej przestrzeni. Takie rozwiązanie jednak zabiera możliwość wygodnego przechowywania przedmiotów łazienkowych, które powinny być zawsze pod ręką. Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, nawet w łazienkach o niewielkim metrażu, są szafki podumywalkowe z przewidzianym dodatkowym blatem, czyli cennym miejscem do przechowywania najczęściej używanych akcesoriów czy kosmetyków. Taka wydłużona powierzchnia blatu daje również nowe możliwości aranżacyjne. Przestrzeń pod blatem to dodatkowe miejsce na funkcjonalne szuflady do przechowywania ręczników lub zapasowych środków czystości, a nawet na pralkę czy kosz na pranie, który można ukryć sprytnie we wnętrzu mebla tworząc spójną i harmonijną aranżację.

Meble z kolekcji Fonte i umywalka Plan marki Defra

Meble z kolekcji Fonte i umywalka Plan marki Defra

Przy aranżowaniu naszej przestrzeni łazienkowej ważny jest każdy szczegół. Musimy przede wszystkim zwracać uwagę na możliwości powierzchniowe naszej łazienki oraz osobiste potrzeby. Ma to wpływ na wybór mniejszych lub większych miejsc do przechowywania rzeczy osobistych, środków do sprzątania czy produktów pielęgnacyjnych. Pamiętajmy, że nie zawsze maksymalnie wykorzystana i zaprojektowana przestrzeń jest potrzebna – czasami stosując kilka prostych rozwiązań meblowych i tricków aranżacyjnych zapewnimy sobie wygodną i komfortową przestrzeń łazienkową.

Meble z kolekcji Fonte i umywalka Plan marki Defra

Meble z kolekcji Fonte i umywalka Plan marki Defra

Kontakt w sprawie produktów:

Deftrans Sp. z o.o. marka DEFRA
ul. Wszewilki 59
56-300 Milicz
tel. + 48 71 383 12 97
www: www.defra.pl
mail: wyślij wiadomość
Deftrans Sp. z o.o. marka DEFRA

producent mebli łazienkowych » meble łazienkowe » szafki podumywalkowe » szafki łazienkowe wiszące » meble z litego drewna » szafki łazienkowe » szafki łazienkowe stojące » wyposażenie łazienki » zestawy łazienkowe


Zobacz zdjęcia w galerii DEFRA
:

    Defra    Defra    Defra    Defra
 
 Podobne artykuły
Trzy sposoby na umywalkę

ceramika sanitarna

Trzy sposoby na umywalkę

Strefa umywalkowa to jeden z punktów przestrzeni łazienkowej, który w znacznym stopniu wpływa na funkcjonalność... więcej...

Nowe produkty w serii Koło MODO

ceramika sanitarna

Nowe produkty w serii Koło MODO

Seria łazienkowa Koło MODO znana jest ze swojej elegancji i uniwersalnego charakteru. Kolekcja właśnie powiększyła... więcej...