konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

5 najczęstszych problemów podczas prania

data aktualizacji: 06-04-2021, 11:41 – artykuł promocyjny

Nowoczesne pralki znacznie poprawiają komfort naszego życia – są intuicyjne, sugerują najlepsze programy, dbają o ubrania, a także pozwalają zapomnieć o praniu ręcznym nawet w przypadku delikatnych tkanin. Są pomocne także w przypadku odświeżania kurtek, pluszaków, czy delikatnych dekoracyjnych poszewek na poduszki. Sprawdź, na jakie problemy natrafiamy najczęściej podczas prania i jakie technologie w pralkach pozwolą nam je rozwiązać.

5 najczęstszych problemów podczas prania

1. Dozowanie optymalne

 

Wiele osób ma problem z odmierzeniem ilości środka piorącego dodawanego do prania. Część z nas nie wie, jaką miarkę zastosować dla danego wsadu i często dodaje zbyt dużo proszku lub płynu do płukania. Jest to mało ekonomiczne i z pewnością działa niekorzystnie na naszą planetę. Niektóre pralki posiadają szufladkę z oznaczeniami maksymalnego poziomu detergentów, ale są to ilości umowne, a każde pranie jest inne – ma inny stopień zabrudzenia i wagę. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne rozwiązanie, czyli program Pranie Optymalne AI dostępne w pralkach Samsung. Jest to rozwiązanie, które optymalizuje pranie pod kątem ilości potrzebnej wody i detergentu, a także czasu prania i potrzebnej liczby płukań. Wartości te zawsze dobierane są indywidualnie do aktualnego wsadu, czyli ilości i stopnia zabrudzenia ubrań.

Technologie Samsung - Quick Drive

 

2. Jak skutecznie prać delikatne rzeczy?

 

Wszyscy chcemy, aby ubrania służyły nam jak najdłużej. Nie lubimy, gdy po kilku praniach tracą kształt, kolor i strukturę. W dbaniu o ulubione rzeczy pomoże technologia EcoBubble w pralkach Samsung, która pozwala prać efektywnie w niskiej temperaturze, co zapewnia lepszą ochronę przed wyblaknięciem i utratą fasonu odzieży a także niższe zużycie prądu. Sekretem tej technologii jest wyjątkowe połączenie detergentu, wody i powietrza, jeszcze przed rozpoczęciem cyklu. W specjalnym generatorze powstaje aktywna piana, wnikająca głęboko w tkaninę i gwarantująca doskonałe efekty prania. Dzięki EcoBubble z łatwością pozbędziemy się trudnych zabrudzeń z każdego rodzaju odzieży – od jeansów, przez kaszmirowy sweter po wiskozową bluzkę. Jest to także odpowiednie rozwiązanie dla odzieży funkcyjnej i tkanin delikatnych, takich jak wełna, jedwab, czy koronki.

 

3. Zbyt długie programy

 

Chyba każdemu z nas zdarza się poświęcić jeden dzień na pranie, które nastawiamy jedno po drugim, na przykład na koniec tygodnia. Zdarza się również tak, że chcemy zrobić szybkie pranie, by móc je rozwiesić przed wyjściem z domu. Czy w takich sytuacjach zawsze musimy wybierać szybkość albo skuteczność? Otóż nie! Nowoczesne pralki Samsung oferują krótkie programy, w których nie tracimy na efektywności. Przykładem jest technologia QuickDrive, która dzięki innowacyjnej budowie bębna Q-Drum, który powoduje, że ubrania poruszają się w dwóch kierunkach oraz Q-Bubble, czyli dynamicznym ruchom bębna i dodatkowemu natryskowi - pozwala skrócić czas prania nawet o 50%* z zachowaniem pełnej skuteczności w odświeżaniu i usuwaniu zabrudzeń.

*Na podstawie wewnętrznych badań. Skrócenie długości cyklu oraz oszczędność energii w zależności od wybranego modelu i programu prania.

Nowe pralki Samsung

W niektórych sytuacjach możemy liczyć na pomoc samej pralki w wykonaniu za nas pewnych czynności. Chodzi o intuicyjny Panel AI Control, który zapamiętuje preferowane ustawienia użytkownika i przy następnym cyklu prania sugeruje te najczęściej wybierane. Umożliwia także współpracę pralki z suszarką Samsung, która polega na przekazywaniu informacji z jednego urządzenia do drugiego oraz dostosowywaniu odpowiedniego programu suszenia w zależności od rodzaju tkanin. Spersonalizowana obsługa pralki to wielka wygoda, która przy dzisiejszym tempie życia pomaga w codziennym przygotowaniu prania nawet na odległość przez aplikację SmartThings**. Za jej pomocą możemy włączyć i wyłączyć pralkę zdalnie z dowolnego miejsca, sprawdzić postępy w praniu czy zaplanować harmonogram pracy.

** Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung.

 

4. Problem z odnalezionymi ubraniami, gdy cykl zostanie uruchomiony

 

Pranie nastawione, a my odnajdujemy jeszcze elementy garderoby, które powinny być już w bębnie? Taka sytuacja zdarzyła się chyba każdemu. Równie problematyczna jest jedna skarpetka, co, spodnie lub bluzka. Posiadając pralkę z technologią AddWash, możemy zapomnieć o niekompletnym praniu. Dodatkowe drzwi dają możliwość dorzucenia ubrań w dowolnym momencie cyklu. Korzystając z tej technologii, możemy również dołożyć ubrania i tekstylia, które chcemy tylko wypłukać lub odwirować. Przydają się one szczególnie przy ubraniach pranych ręcznie lub tych, które chcemy prać krócej. Warto dodać, że konstrukcja drzwi pozwala na dodanie każdego rodzaju odzieży, nie tylko zagubionej skarpetki. Opcja dodawanie ubrań w trakcie prania pozwala także zaoszczędzić czas, wodę i prąd, bo nie musimy czekać na odpompowanie wody i ponownie uruchamiać cyklu, by wyprać zawieruszone ubrania.

 

5. Gdy pranie to za mało

 

Ostatni czas nauczył nas nieco inaczej patrzeć na kwestie czystości i higieny. Coraz częściej zastanawiamy się, czy samo pranie wystarczy, czy może są inne sposoby na pozbycie się groźnych patogenów z naszych ubrań. W pralkach Samsung możemy liczyć na program Higieniczana para, który jest wyjątkowo przyjazny osobom dbającym o najwyższy standard czystości. Z programem tym usuniemy niebezpieczne drobnoustroje, a nasza odzież pozostanie pozbawiona aż do 99,9% bakterii*** i alergenów****, dlatego jest to także rozwiązanie przyjazne alergikom i rodzinom z małymi dziećmi. Jak się okazuje Samsung ma też rozwiązanie dla rzeczy, których nie można prać na mokro. Technologia Air Wash w suszarkach i pralko-suszarkach Samsung za pomocą ciepłego powietrze wnika w głąb tkaniny i pozwala na pozbycie się zapachów.. Umożliwia także skuteczne odświeżanie i tej części garderoby, której nie możemy uprać w tradycyjny sposób np. specjalistycznej odzieży sportowej, puchowych kurtek, czy pościeli

*** Na podstawie badań Intertek przy użyciu programu Higieniczna para. Usuwa aż do 99,9% wybranych rodzajów bakterii, w tym bakterie Staphylococcus aureus i Escherichia coli. Wyniki mogą się różnić.
**** Na podstawie badań British Allergy Foundation (BAF) przy użyciu programu Higieniczna para. Usuwa alergeny pochodzące z roztoczy kurzu domowego..

Nowe pralki SamsungNowe pralki Samsung

Nowoczesne technologie sprawiają, że codzienne obowiązki przebiegają szybciej i sprawniej. Inteligentne technologie w pralkach pozwalają na dostosowanie się do stylu życia użytkowników, dbają o nasz komfort i budżet. Mniejsze zużycie wody, prądu i detergentów to nie tylko realne oszczędności, ale także ogromny zysk dla naszej planety (pralki Samsung dostępne są w najwyższej klasie energetycznej ). Nowe pralki Samsung odpowiadają na nasze potrzeby i sprawiają, że pranie staje się przyjemnością.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Samsung

Podobne artykuły
Electrolux - producent AGD i urządzeń profesjonalnych

sprzęt AGD

Electrolux - producent AGD i urządzeń profesjonalnych

Electrolux jest wiodącym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych. W ponad... więcej...

Naturalne tkaniny na lato

sprzęt AGD

Naturalne tkaniny na lato

Wysoka temperatura szczególnie latem potrafi dać się we znaki. Przebywając w prażącym słońcu, najchętniej... więcej...

Czy warto kupić elektryczną suszarkę

sprzęt AGD

Czy warto kupić elektryczną suszarkę

Każdy z nas wielokrotnie spotkał się z niedogodnościami związanymi z suszeniem prania - brak miejsca na rozwieszenie... więcej...