Elita

Aranżacja łazienki prawdziwego wilka morskiego, czyli pomysły na fototapety z morzem

artykuł promocyjny

Cytaty motywacyjne zachęcają nas do tego, byśmy sięgali gwiazd. My natomiast chcemy zaproponować wszystkim miłośnikom morza, by sięgnęli po swoje ukochane wybrzeże bez względu na to, gdzie mieszkają. W tym celu potrzebna nam będzie efektowna fototapeta. Dzięki niej malowniczym widokiem będziemy się mogli cieszyć w naszym domowym zaciszu – niezależnie od tego, gdzie się znajduje.

Aranżacja łazienki prawdziwego wilka morskiego, czyli pomysły na fototapety z morzem

Bogactwo wzorów, w jakich występują ścienne dekoracje, zachęca do tego, by szukać rozwiązania idealnego dla siebie. Nie jesteśmy już zdani na kilka morskich pejzaży. Teraz oferta jest tak szeroka, że z łatwością dobierzemy coś i do współczesnego, i do przytulnego wystroju. Ekspert od aranżacji wnętrz z Muralo powie nam, jak mogą się prezentować takie fototapety. Morze zagwarantuje nam zachwycającą metamorfozę dotychczasowej łazienki.

Do wyboru mamy znacznie więcej przedstawień niż może się nam wydawać. Naszą łazienkę może ozdobić pogodny pejzaż przypominający pocztówkę z wakacji, wzburzone sztormem fale, które zdominują pomieszczenie, egzotyczne wybrzeże z palmami lub spokojny i minimalistyczny w wyrazie krajobraz, który zadziała na nas kojąco. Jeśli morze to nasze ulubione miejsce do wypoczynku, postawmy na fototapetę z morskim motywem, bo to właśnie ona zapewni nam wymarzony klimat podczas relaksującej kąpieli.podpowiedział nam ekspert.

 

Sztorm w domowym zaciszu

 

Większość z nas jadąc nad morze życzy sobie, by trafić na piękną pogodę. Tymczasem będąc na wybrzeżu warto przeżyć sztorm, który odsłania prawdziwe oblicze natury – dzikiej i nieokiełznanej. Oglądając z bezpiecznej odległości wzburzone fale z charakterystycznymi białymi grzywami, zapomnimy o całym świecie, będąc świadkami niesamowitego spektaklu przyrody. Taki widok trudno opisać i porównać do czegokolwiek. Jeśli więc marzy nam się spektakularna metamorfoza łazienki, taka, dzięki której całkowicie zmieni się wygląd wnętrza, nie obejdzie się bez takiej właśnie fototapety. Morze – rozszalały żywioł – sprawi, że spokojna, minimalistyczna stylizacja zmieni się o 180 stopni.

W świecie aranżacji wnętrz bardzo istotną rolę odgrywają właśnie kontrasty. Połączenie wzburzonych fal z wystrojem, w którym nie ma żadnego wyrazistego elementu, przyniesie nam spektakularny efekt, bo zmieniając tylko jeden element, zmienimy naprawdę wiele. – powiedział nam specjalista z Muralo.pl.

 

Widok, który zapiera dech

 

Aranżacja łazienki prawdziwego wilka morskiego, czyli pomysły na fototapety z morzem

Miłośnikom urokliwych, romantycznych pejzaży z pewnością spodoba się pomysł na to, by w wystroju ich łazienki pojawiła się malownicza fototapeta. Zachody słońca nad morzem są wyjątkowo spektakularne, bo w spokojnej tafli wody zdublowany zostaje obraz tego, co rozgrywa się na nieboskłonie. W ten sposób niejako podwójnie obserwujemy moment, gdy słońce chyli się ku horyzontowi. Taki pejzaż będzie się zachwycająco prezentował w wystroju w duchu eko, w którym znajdują się drewniane oraz wiklinowe kosze i półki. Patrząc na taki krajobraz, o wiele łatwiej nam będzie się zrelaksować, ale, jak dowiedzieliśmy się od eksperta z Muralo, warto pójść krok dalej i wprowadzić do wystroju coś jeszcze:

By kąpiel przyniosła nam relaks i ukojenie, sięgnijmy po świece zapachowe lub kadziła o zapachu egzotycznych roślin. W ten sposób widok malowniczego morza przeniesie nas daleko w tropiki, a my zapomnimy o wszystkich troskach. Do tego warto ustawić w łazience także mały bezprzewodowy głośnik, z którego poleci szum fal i odgłos mew!

 

Tropiki w biało-czarnym wydaniu

 

Aranżacja łazienki prawdziwego wilka morskiego, czyli pomysły na fototapety z morzem

Muralo.pl

A gdyby tak spojrzeć na wybrzeże przez czarno-białe okulary? Jeśli podobają nam się wnętrza, w których liczba kolorów jest ograniczona, wówczas nie próbujmy na siłę wprowadzać tam barwnych elementów. Nowoczesny design doskonale się prezentuje właśnie w towarzystwie tych dwóch barw, dlatego możemy być pewni, że całość będzie olśniewająca. By natomiast przełamać ascetyczny charakter współczesnej stylizacji, niech na ścianie pojawi się przyciągająca wzrok fototapeta. Morze czarno białe z sylwetkami charakterystycznych tropikalnych palm to propozycja wybrana przez eksperta Muralo. Powiedzieliśmy już wcześniej, że w świecie aranżacji wnętrz doskonale sprawdzają się kontrasty i to właśnie one będą grały tutaj główną rolę.

Połączmy ze sobą współczesny i oszczędny w wyrazie design – wolnostojącą wannę o opływowej formie, wieszak w kształcie drabinki i minimalistyczną półkę – z egzotycznym morskim pejzażem. Czarno-biała stylizacja może zostać przełamana kilkoma wiklinowymi dodatkami i paroma bujnymi roślinami. Gatunki przypominające małe palmy będą strzałem w dziesiątkę, bo w łazience zapanuje bardziej przytulny klimat. doradził nam ekspert.

 

Morze Bałtyckie w zasięgu ręki

 

Aranżacja łazienki prawdziwego wilka morskiego, czyli pomysły na fototapety z morzem

A jeśli tropiki to nie nasza bajka? Nawet takie w spokojnym, czarno-białym wydaniu? Nic nie szkodzi, bo ekspert ma dla nas jeszcze jedną propozycję na udekorowanie wnętrza. Na sam koniec weźmiemy pod lupę rodzime krajobrazy i takie właśnie fototapety. Morze Bałtyckie potrafi zachwycić tak samo albo nawet bardziej niż egzotyczne pejzaże. Choć temperatura bywa tutaj niższa niż w egzotycznych krajach, a pogoda nie zawsze słoneczna, to właśnie te kapryśne warunki pogodowe sprawiają, że możemy podziwiać tutaj najprzeróżniejsze widoki – inne latem, inne zimą. Oto pomysł eksperta: W nadchodzącym roku prym będzie wiódł beżowy kolor. Wybierzmy więc fototapetę utrzymaną w spokojnej tonacji. Porośnięte trawami wydmy, piasek w odcieniu écru i spokojna tafla Bałtyku w stalowym kolorze – taki pejzaż stanie się idealnym tłem do wypoczynku. Wprowadźmy do łazienki tekstylia utrzymane w kolorze kawy z mlekiem lub takie o miękkiej fakturze. Świetne okażą się dywaniki z długim włosiem. Czasami inspiracji szukamy bardzo daleko, a Bałtyk jest najlepszym dowodem na to, że piękne miejsca mamy pod ręką!

Nawet mieszkając na wybrzeżu trudno, by morze mieć tak blisko na wyciągnięcie ręki, jak za sprawą fototapety. Jeśli od dawna marzyliśmy o tym, by każdego dnia cieszyć się takim pejzażem, zainspirujmy się propozycjami eksperta z Muralo i przeprowadźmy błyskawiczną metamorfozę łazienki. Tylko krok dzieli nas od aranżacji godnej prawdziwego wilka morskiego!

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Muralo.pl