Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

O czym trzeba wiedzieć przed zakupem armatury wolnostojącej?

data aktualizacji: 22-12-2020, 06:25 – artykuł promocyjny

Zajmująca zbyt dużo miejsca, mało estetyczna, a może nawet nazbyt luksusowa. Do niedawna wanna wolnostojąca była postrzegana jako rozwiązanie gorsze niż wariant do zabudowy. Dla niektórych była nieosiągalna ze względu na ograniczoną przestrzeń, innym przeszkadzał widok instalacji z syfonem. Wanny wolnostojące starego typu odchodzą do lamusa, ale ich następczynie to prawdziwe królowe każdej aranżacji. Jak się zmieniło podejście do tego typu rozwiązań w łazience?

O czym trzeba wiedzieć przed zakupem armatury wolnostojącej?

Dla kogo bateria wannowa, podłogowa?

 

Wielki powrót elementów wolnostojących w projektowaniu wyposażenie wnętrz to efekt zmian, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie. Dziś takie rozwiązanie utożsamia się z luksusem, stylowym wykończeniem i bardzo komfortową strefą kąpielową. Coraz powszechniejsze stają się salony kąpielowe stylizowane na te ze starożytności, gdzie wanna jest w centrum. Według danych pierwsza taka wanna pojawiła się w pałacu na Krecie, miało to miejsce w XVI w. p.n.e. Kamienne wanny przyciągały formą oraz zdobieniami. Na taką kąpiel mogła sobie pozwolić wyłącznie elita, natomiast dla ówczesnego społeczeństwa o niższym statusie pozostawała ona całkowicie niedostępna. 

Analizując teraźniejszość, warto pomyśleć, co się zmieniło? Kto nie marzy o długiej, relaksującej kąpieli w wannie, która pozwoli uwolnić zmęczone ciało po całym dniu od wszelkich zmagań? Taki relaks to terapia zarówno dla ciała, jak i duszy. Często takim rytuałom towarzyszą świece, aromatyczne olejki, niekiedy dobra książka czy lampka wina. Warto pielęgnować te chwile i czerpać z nich jak najwięcej przyjemności.

Wybór wanny pociąga za sobą zakup dopasowanej baterii wannowej. W przypadku modeli wolnostojących warto zwrócić uwagę na propozycję marki Laveo w postaci wannowej, podłogowej baterii. Seria Pretto, w której znajdziemy model baterii wannowej wolnostojącej to loftowa kolekcja dostępna w trzech wykończeniach. Dla wielbicieli klasyki ponadczasowy chrom. Dla miłośników ciemniejszych odcieni, którzy chcą wprowadzić do swojej łazienki powiew nowoczesności, powstało wykończenie grafitowe bądź czarne.

O czym trzeba wiedzieć przed zakupem armatury wolnostojącej?O czym trzeba wiedzieć przed zakupem armatury wolnostojącej?O czym trzeba wiedzieć przed zakupem armatury wolnostojącej?

Baterie o wysokości 94 cm pozwalają na wykorzystanie przy każdej wannie wolnostojącej od różnych producentów. Wylewka o prostym kształcie szybko napełni wannę bez rozpryskiwania wody. Do baterii przymocowana jest też słuchawka natryskowa, co zwiększa elastyczność w czasie spłukiwania, mycia czy kąpieli dzieci. Łatwy w użyciu uchwyt odpowiada za precyzyjną kontrolę temperatury i przepływu wody oraz przełączenie strumienia z wylewki do prysznica ręcznego. Cały osprzęt montażowy występuje w zestawie: mosiężna podstawa statywu i śruby rozporowe są dołączone do przykręcenia baterii do podłogi, co zapewnia stabilność i bezpieczną instalację.

Dla kogo bateria wannowa, podłogowa

Baterie Pretto mają ciekawy, smukły design, który uatrakcyjni każdą łazienkę lub salon kąpielowy. Na wykorzystanie takiego elementu trzeba przewidzieć nieco więcej miejsca. Przyjmuje się, że aby można było wstawić taką wannę przy zachowaniu swobody i ładnego wyglądu we wnętrzu potrzebujemy co najmniej 10 metrów kwadratowych wolnej przestrzeni. Jeśli mamy bardzo małą łazienkę, lepiej zrezygnować z tego pomysłu, gdyż efekt może być zbyt groteskowy. Wielką zaletą jest możliwość montażu zarówno wanny, jak i baterii wannowej w każdym punkcie łazienki, nawet na samym jej środku. Jest to możliwe dzięki odpływom kanalizacyjnym, które montowane są nie w murach pomieszczenia, a w podłodze. Decydując się na wannę wolnostojącą w swojej łazience, zyskamy atrakcyjną przestrzeń i miejsce na chwilę zapomnienia.

Kontakt w sprawie produktów:

Laveo
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: www.laveo.pl
mail: wyślij wiadomość
Laveo

baterie: bidetowe » natryskowe » wannowe » umywalkowe » akcesoria prysznicowe: panele prysznicowe » kolumny prysznicowe » zestawy natryskowe » deszczownice » słuchawki prysznicowe


Zobacz zdjęcia w galerii Laveo

 

Podobne artykuły
Jaki kran wybrać aby był czysty

armatura łazienkowa

Jaki kran wybrać aby był czysty

Jednym z czynników, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając baterię do łazienki, jest jej kształt. Budowa... więcej...

Baterie umywalkowe ścienne - atrakcyjny design i funkcjonalność

armatura łazienkowa

Baterie umywalkowe ścienne - atrakcyjny design...

Obecnie większość osób wybierających baterię umywalkową do swojej łazienki, decyduje się na montaż modelu... więcej...