konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

data aktualizacji: 22-12-2020, 11:09 – artykuł promocyjny

Przy projektowaniu łazienki dużą uwagę przykładamy do wyglądu. Staramy się poznać aktualne trendy wnętrzarskie, szukamy inspiracji w internecie, na portalach społecznościowych, przeglądając katalogi producentów wyposażenia, czy oglądając wystawy w sklepach. Nie ma w tym nic złego, jednak nie sam wygląd ma tu znaczenie. Design jest ważny i dobrze, że dbamy, by nasze wnętrza były piękne i cieszyły nas przez długie lata, jednak podążanie za trendami warto pamiętać też o drugiej naturze łazienki. W tym pomieszczeniu możemy i powinniśmy zadbać o jeden z najważniejszy obecnie trendów — ekologię.

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

Ekologia – czyli co?

 

Czy mówiąc ekologiczna łazienka mamy na myśli wannę z drewna? Z pewnością nie, choć na rynku dostępne są piękne modele umywalek wykonanych z tego surowca. Ekologia to przede wszystkim takie zaprojektowanie łazienki, aby jej korzystanie wymagało jak najmniejszego zużycia wody. To dobór odpowiednich baterii umywalkowych, postawienie na deszczownie zamiast klasycznego natrysku i stosowanie się do kilku sztuczek, które znajdziecie na końcu artykułu.

Abasha

 

Jak zatem oszczędzać wodę w łazience?

 

Po pierwsze tak zaplanować wnętrze, aby umożliwiało korzystanie z prysznica, a nie jedynie z wanny. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie z niej zrezygnować – wystarczy zastosować sprytne rozwiązania, takie jak parawan nawannowy plus deszczownia z wylewką wannową i koniecznie baterią termostatyczną. Taka bateria pozwala bowiem zredukować ilość wody nawet o kilkanaście procent, dzięki podawaniu jej we właściwej temperaturze.

Fajnym przykładem takiego rozwiązania jest super designerska kolekcja deszczowni Moza ze składaną niewielką wylewką. Produkty marki KFA Armatura z tej serii dostępne są matowym czarnym wykończeniu, które jest hitem ostatnich sezonów, jeśli chodzi o trendy w projektowaniu łazienek, a przy okazji pomoże nam zadbać o mniejsze zużycie wody, jeśli kąpiel w wannie wybierzemy jedynie od święta. Komfort kąpieli pod deszczownią jest naprawdę wspaniały, a oszczędność wody przy jednorazowej rezygnacji z napełniania wanny to nawet kilkadziesiąt (!) litrów.

Moza Black

Druga równie ważna sprawa to strefa umywalki. Tu liczy się każda kropla wody. Na rynku dostępnych jest sporo pięknych baterii o ograniczonym przepływie. Warto zwrócić uwagę na serię Mokait marki KFA Armatura. Dostępna jest w dwóch wykończeniach: chromie oraz matowej czerni, a zamontowane w nich napowietrzacze zmniejszają zużycie do poziomu 6 litrów na minutę. Analogicznie niskie zużycie ma również kolekcja Abasha o bardziej klasycznym designie – pasująca do prostych, nowoczesnych wnętrz. Co ważne, dostępna jest zarówno w wersji niskiej, jak i wysokiej do umywalek nablatowych.

Moza Black i Moza Chrom

Warto też poznać kilka też kilka tricków, które ułatwią dbanie o naszą planetę. Są to proste sposoby, dzięki którym realnie zmniejszymy zużycie wody, a żaden z nich nie wymaga wielkich inwestycji. Jednym z nich jest zakup specjalnego stopera pod prysznic (najtańszy z przyssawką to wydatek dosłownie kilku złotych). Jedna minuta lania wody to 8-12 litrów wody, czyli skrócenie czasu korzystania z prysznica z 10 do 5 minut to oszczędność nawet 60 litrów (!) wody.

Abasha

Drugim jest zadbanie o swoje baterie – jeśli coś cieknie, kapie wymień uszczelkę lub przełącznik. Producenci tacy jak KFA Armatura dbają o dostępność części zamiennych. A jeśli z kranu kapie woda, to można zmarnować nawet kilka tysięcy litrów wody rocznie. A na koniec pamiętaj, żeby zawsze włączać pralkę tylko, gdy jest pełna i zawsze zakręcać wodę podczas mycia zębów.
Proste? Proste!

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Aerator START/STOP - ekologia na co dzień

armatura łazienkowa

Aerator START/STOP - ekologia na co dzień

Woda jest jedną z nieodłącznych rzeczy w życiu człowieka. Na jednego mieszkańca Europy przypada średnio 5100... więcej...

Wanna z parawanem

armatura łazienkowa

Wanna z parawanem

Wanna z parawanem jest alternatywą i pozwala rozstrzygnąć spór – wanna czy prysznic – bez rezygnacji... więcej...

Jak powiększyć niewielką łazienkę

armatura łazienkowa

Jak powiększyć niewielką łazienkę

Każdą, nawet niewielką łazienkę, można zamienić w komfortową oazę relaksu. Aby stworzyć wymarzone wnętrze,... więcej...