Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

data aktualizacji: 22-12-2020, 11:09 – artykuł promocyjny

Przy projektowaniu łazienki dużą uwagę przykładamy do wyglądu. Staramy się poznać aktualne trendy wnętrzarskie, szukamy inspiracji w internecie, na portalach społecznościowych, przeglądając katalogi producentów wyposażenia, czy oglądając wystawy w sklepach. Nie ma w tym nic złego, jednak nie sam wygląd ma tu znaczenie. Design jest ważny i dobrze, że dbamy, by nasze wnętrza były piękne i cieszyły nas przez długie lata, jednak podążanie za trendami warto pamiętać też o drugiej naturze łazienki. W tym pomieszczeniu możemy i powinniśmy zadbać o jeden z najważniejszy obecnie trendów — ekologię.

Łazienkowa ekologia – trend czy coś więcej?

Ekologia – czyli co?

 

Czy mówiąc ekologiczna łazienka mamy na myśli wannę z drewna? Z pewnością nie, choć na rynku dostępne są piękne modele umywalek wykonanych z tego surowca. Ekologia to przede wszystkim takie zaprojektowanie łazienki, aby jej korzystanie wymagało jak najmniejszego zużycia wody. To dobór odpowiednich baterii umywalkowych, postawienie na deszczownie zamiast klasycznego natrysku i stosowanie się do kilku sztuczek, które znajdziecie na końcu artykułu.

Abasha

 

Jak zatem oszczędzać wodę w łazience?

 

Po pierwsze tak zaplanować wnętrze, aby umożliwiało korzystanie z prysznica, a nie jedynie z wanny. Nie oznacza to jednak, że musimy całkowicie z niej zrezygnować – wystarczy zastosować sprytne rozwiązania, takie jak parawan nawannowy plus deszczownia z wylewką wannową i koniecznie baterią termostatyczną. Taka bateria pozwala bowiem zredukować ilość wody nawet o kilkanaście procent, dzięki podawaniu jej we właściwej temperaturze.

Fajnym przykładem takiego rozwiązania jest super designerska kolekcja deszczowni Moza ze składaną niewielką wylewką. Produkty marki KFA Armatura z tej serii dostępne są matowym czarnym wykończeniu, które jest hitem ostatnich sezonów, jeśli chodzi o trendy w projektowaniu łazienek, a przy okazji pomoże nam zadbać o mniejsze zużycie wody, jeśli kąpiel w wannie wybierzemy jedynie od święta. Komfort kąpieli pod deszczownią jest naprawdę wspaniały, a oszczędność wody przy jednorazowej rezygnacji z napełniania wanny to nawet kilkadziesiąt (!) litrów.

Moza Black

Druga równie ważna sprawa to strefa umywalki. Tu liczy się każda kropla wody. Na rynku dostępnych jest sporo pięknych baterii o ograniczonym przepływie. Warto zwrócić uwagę na serię Mokait marki KFA Armatura. Dostępna jest w dwóch wykończeniach: chromie oraz matowej czerni, a zamontowane w nich napowietrzacze zmniejszają zużycie do poziomu 6 litrów na minutę. Analogicznie niskie zużycie ma również kolekcja Abasha o bardziej klasycznym designie – pasująca do prostych, nowoczesnych wnętrz. Co ważne, dostępna jest zarówno w wersji niskiej, jak i wysokiej do umywalek nablatowych.

Moza Black i Moza Chrom

Warto też poznać kilka też kilka tricków, które ułatwią dbanie o naszą planetę. Są to proste sposoby, dzięki którym realnie zmniejszymy zużycie wody, a żaden z nich nie wymaga wielkich inwestycji. Jednym z nich jest zakup specjalnego stopera pod prysznic (najtańszy z przyssawką to wydatek dosłownie kilku złotych). Jedna minuta lania wody to 8-12 litrów wody, czyli skrócenie czasu korzystania z prysznica z 10 do 5 minut to oszczędność nawet 60 litrów (!) wody.

Abasha

Drugim jest zadbanie o swoje baterie – jeśli coś cieknie, kapie wymień uszczelkę lub przełącznik. Producenci tacy jak KFA Armatura dbają o dostępność części zamiennych. A jeśli z kranu kapie woda, to można zmarnować nawet kilka tysięcy litrów wody rocznie. A na koniec pamiętaj, żeby zawsze włączać pralkę tylko, gdy jest pełna i zawsze zakręcać wodę podczas mycia zębów.
Proste? Proste!

Kontakt w sprawie produktów:

Armatura Kraków S.A.
ul. Zakopiańska 72
30-418 Kraków
tel. (12) 25 44 200
www: www.kfa.pl
mail: wyślij wiadomość
Armatura Kraków S.A.

baterie łazienkowe » baterie kuchenne » grzejniki aluminiowe » zawory


Zobacz zdjęcia w galerii Armatura Kraków


Podobne artykuły
Modna domowa łazienka w stylu apartamentowym z kabiną walk-in

armatura łazienkowa

Modna domowa łazienka w stylu apartamentowym z...

Łazienka to szczególne pomieszczenie w domu. Korzystają z niej nie tylko domownicy, ale również goście.... więcej...

Wanna z parawanem

armatura łazienkowa

Wanna z parawanem

Wanna z parawanem jest alternatywą i pozwala rozstrzygnąć spór – wanna czy prysznic – bez rezygnacji... więcej...

Jak dobrać prysznic do łazienki

armatura łazienkowa

Jak dobrać prysznic do łazienki

Jeszcze kilka lat temu większość osób nie zastanawiała się długo nad wyborem prysznica. Prysznic miał... więcej...