coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Konglomerat zamiast ceramiki – umywalki Cristalstone

data aktualizacji: 04-01-2021, 05:23 – artykuł promocyjny

Obok wanny, umywalka jest najważniejszym elementem łazienki. Warto więc zdecydować się na taki produkt, który będzie trwałym i funkcjonalnym urządzeniem, a równocześnie estetycznym dopełnieniem naszego wnętrza. Pamiętaj, żeby nie wybierać pierwszej lepszej umywalki, która wpadnie Ci w oko. Nie kieruj się też jedynie ceną – szukasz produktu, który służyć ma Ci przez wiele lat, dlatego warto dobrze przemyśleć swoją decyzję. Jedną z pierwszych rzeczy, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest więc tworzywo, z którego stworzona jest dana umywalka. Naszym wyborem nr 1 są umywalki z nowoczesnego konglomeratu Cristalstone.

Konglomerat zamiast ceramiki – umywalki Cristalstone

Umywalki z konglomeratu pojawiły się na naszym rynku stosunkowo niedawno i wciąż nie są tak popularne jak na to zasługują. Większość osób decyduje się na umywalki ceramiczne, które od wielu lat królują w naszych łazienkach. Ich popularność wydaje się uzasadniona – z pozoru są to produkty wygodne, wytrzymałe i przystosowane do wieloletniego użytkowania. Dodatkowo są powszechnie dostępne i stosunkowo tanie. Dlaczego więc decydować się na mniej znane umywalki konglomeratowe? Gdy przyjrzymy się ceramicznym produktom, zauważymy szereg wad, które mogą przeszkodzić nam w osiągnięciu wymarzonego efektu aranżacyjnego.

Konglomerat zamiast ceramiki – umywalki Cristalstone

 

Wady umywalek ceramicznych

 

Takie umywalki wykonane są z masy ceramicznej – płynna masa wlewana jest do specjalnych form, gdzie nabiera oczekiwanego kształtu. Uformowany produkt zostaje poddany najpierw procesowi szkliwienia, czyli pokrycia warstwą szkła, a następnie procesowi wypalania, który nadaje umywalkom odpowiednią twardość. Tak przygotowane umywalki są gotowe do sprzedaży.

Sposób wykonywania sanitariów ceramicznych sprawia, że ich kształty są ograniczone. Decydując się na gotowy ceramiczny produkt musimy być świadomi tego, że nie zawsze będzie on idealnie dopasowany do naszej łazienki, tym samym może nie spełniać naszych wymagań estetycznych. Wybierając umywalkę ceramiczną, często nie jesteśmy w stanie zharmonizować jej z naszym wnętrzem w taki sposób, aby stworzyła spójną całość z resztą znajdujących się w nim elementów.

Umywalki ceramiczne są też produktami kruchymi. Mimo że ich twarda powierzchnia wydaje się bardzo wytrzymała, mogą one ulec uszkodzeniu nawet podczas codziennego użytkowania. Powstawanie na powierzchni umywalek ceramicznych nieestetycznych zarysowań, których nie da się usunąć, zdarza się dość często.

Dodatkowo – uderzenie umywalki ceramicznej cięższym, na przykład metalowym przedmiotem, może skutkować ułamaniem jej fragmentu lub powstaniem szczelin i pęknięć, które uniemożliwiają dalsze korzystanie z produktu. Tak zniszczone umywalki nie tylko nie nadają się do dalszego z nich korzystania ale również naprawienie ich jest praktycznie niemożliwe.

Na umywalkach wykonanych z materiałów słabej jakości częściej pojawiają się również ślady codziennego użytkowania takie jak przebarwienia, plamy czy zacieki, których ciężko się pozbyć, mimo że powierzchnia ceramiki pozwala na czyszczenie jej silnymi detergentami.

Konglomerat zamiast ceramiki – umywalki Cristalstone

 

Konglomeratowa umywalka Cristalstone – świadomy i bezpieczny wybór

 

Dlatego warto zdecydować się na umywalki wykonane z materiału wysokiej jakości – bezpiecznego, trwałego i równocześnie estetycznego. Umywalki Cristalstone wykonane są z opracowanego przez specjalistów nowoczesnego konglomeratu, który łączy w sobie najlepsze cechy ceramiki i kompozytów sanitarnych.

Umywalki Cristalstone są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dzięki czemu będą bezproblemowo służyć nam przez wiele lat. Są dużo bardziej elastyczne niż umywalki ceramiczne, dlatego uszkodzenia materiału powstają na nich dużo rzadziej. Dodatkowo materiał ten zapewnia możliwość konserwacji – powstałe na powierzchni po latach użytkowania rysy można odpowiednio wygładzić.

Konglomerat zamiast ceramiki – umywalki CristalstoneKonglomerat zamiast ceramiki – umywalki Cristalstone

Idealnie gładka powierzchnia umywalek jest nie tylko wyjątkowo estetyczna, ale również ciepła, przyjemna w dotyku i łatwa w utrzymaniu czystości. Umywalki Cristalstone zapewnią Ci codzienną wygodę funkcjonowania.

Konglomerat zamiast ceramiki – umywalki Cristalstone

Kolejną zaletą umywalek z konglomeratu, która sprawia, że warto zdecydować się na ich zakup jest ich unikalny design. Właściwości materiału Cristalstone sprawiają, że umywalki mogą przybierać nowoczesne i wyraziste formy, które nieosiągalne są w przypadku produktów ze zwykłej ceramiki. Możesz zdecydować się na umywalkę wolnostojącą, umywalkę nablatową o zaokrąglonym kształcie i cienkich krawędziach (praktycznie niemożliwych do wykonania w umywalkach ceramicznych) lub umywalkę z odpływem liniowym o modnym prostokątnym kształcie.

Kontakt w sprawie produktów:

Cristalstone
ul. Jana Dekerta 44
30-703 Kraków
tel. 12 653 00 90
www: sklep.cristalstone.pl
mail: wyślij wiadomość
Cristalstone

umywalki » umywalki z odpływem liniowym » umywalki nablatowe » wanny

Zobacz zdjęcia w galerii Cristalstone

umywalka Cristalstone    umywalka Cristalstone    umywalka Cristalstone    umywalka Cristalstone    umywalka Cristalstone  
Podobne artykuły
Toaleta myjąca - technologia przyszłości

ceramika sanitarna

Toaleta myjąca - technologia przyszłości

Nowoczesna łazienka musi wyróżniać się wyjątkowym wystrojem oraz najwyższą funkcjonalnością. Aby tak... więcej...

Sedes zintegrowany z bidetem - zestawy od MARAX

ceramika sanitarna

Sedes zintegrowany z bidetem - zestawy od MARAX

Miska WC zintegrowana z bidetem to praktyczne, uniwersalne i wygodne rozwiązanie i to nietylko do małych wnętrz.... więcej...