Jakie płytki do łazienki ?

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Baterie bezdotykowe łazienkowe

artykuł promocyjny

Silhouet Touchless to rewolucja w świecie baterii bezdotykowych. To skandynawska armatura opracowana z myślą o łazienkach w mieszkaniach prywatnych oraz w przestrzeni publicznej, w których wzornictwo idzie w parze z funkcjonalnością.

Baterie bezdotykowe łazienkowe

Baterie bezdotykowe w łazience

 

Baterie bezdotykowe znane są z lotnisk, galerii handlowych oraz stacji benzynowych. Ich wzornictwo i konstrukcja sprowadza się do zaspokojenia jednej potrzeby – umycia dłoni bez dotykania kranu, na którym mogą znajdować się bakterie. Domowa łazienka stawia zdecydowanie większe wymagania, a Damixa znalazła sposób jak im sprostać.

Po kolei… Chcąc umyć ręce, wystarczy podsunąć je pod kran, aby uruchomić przepływ wody. Cofnięcie rąk automatycznie strumień zatrzymuje. Dobrze, ale jak zmienić siłę strumienia wody i jej temperaturę? Nic prostszego. Można dostosować je do swych potrzeb za pomocą znajdującego się na szczycie korpusu baterii regulatora.

Baterie bezdotykowe łazienkowe

Podobnie jak w klasycznej baterii, jego przekręcenie w prawo obniża temperaturę strumienia wody, w lewo zwiększa ją.

Funkcja zmiany natężenia przepływu wody aktywowana jest po pociągnięciu regulatora do góry, do wystąpienia charakterystycznego kliknięcia. I tu ponownie jak w klasycznej baterii - obrót regulatora w jedną stronę zwiększa siłę strumienia wody, w przeciwną zmniejsza, lub wyłącza go całkowicie.

 

 

Korzysta się więc ze wszystkich zalet typowej baterii, z tą przewagą, że nie ma potrzeby jej ciągłego dotykania. To rozwiązanie przyjazne, pozwalające oszczędzać wodę, a co najważniejsze - higieniczne.

Baterie bezdotykowe łazienkowe

Wzornictwo baterii jest niezwykle proste. Utrzymane w ponadczasowym skandynawskim stylu, pasującym do większości domów. Baterie Silhouet Touchless komponują się z systemami prysznicowymi Silhouet i są dostępne w trzech wykończeniach: chrom, szczotkowany mosiądz i matowa czerń.

W świecie armatury chrom stanowi odpowiednik białej koszuli lub „małej czarnej”. Jest stylowy, ponadczasowy i na wskroś klasyczny. Materiał, który wysuwa wzornictwo na pierwszy plan i naturalnie wpisuje się w każde wnętrze, od kuchni przemysłowych po skandynawską wieś. Chromowana powierzchnia jest zarówno trwała, jak i łatwa w utrzymaniu czystości.

Baterie bezdotykowe łazienkoweBaterie bezdotykowe łazienkowe

Matowa czerń jest stylowa, minimalistyczna i elegancka. Ma stonowany charakter dodający nutkę luksusu wszystkim wnętrzom, począwszy od surowych łazienek miejskich po klimatyczne łaźnie w salonach SPA. Czarne matowe wykończenie utrzymuje swój kolor latami. Trwała powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu i nie widać na niej brudu ani odcisków palców.

Baterie bezdotykowe łazienkoweBaterie bezdotykowe łazienkowe

Mosiądz świetnie nadaje charakter, będąc zarazem wyborem który emanuje osobowością i podkreśla podejście do życia. Potrafi w naturalny sposób wkomponować się w otoczenie, a jednocześnie nadaje wnętrzom dodatkowy wymiar. Jego wygląd może być zarówno ciepły i przytulny, jak i chłodny i miejski. Specjalna powłoka PVD zapewnia odporność na zadrapania i odbarwienia.

Baterie bezdotykowe łazienkoweBaterie bezdotykowe łazienkowe

Bateria umywalkowa w wersji do łazienek użyteczności publicznej wygląda identycznie jak egzemplarze do zastosowań prywatnych. Dostęp do funkcji regulacji przepływu i temperatury wody wymaga jednak demontażu znajdującej się na szczycie korpusu pokrywy. Pokrywę usunąć można po odkręceniu śruby znajdującej się w jej tylnej części. Utrudnia to zmianę ustawień nieuprawnionym użytkownikom.

 

Montaż

 

Silhouet Touchless montuje się równie łatwo jak zwykły kran. Pasuje praktycznie do każdej umywalki i nie zajmuje dużo miejsca pod blatem. Elementem odróżniającym Silhouet Touchless od klasycznej armatury łazienkowej jest odchodzący od korpusu cienki przewód z akumulatorem zasilającą czujnik. Kran zasilany jest małym 6V akumulatorem, przymocowanym baterii na rzep. Użytkownik może wymienić go z łatwością samodzielnie. O konieczności wymiany akumulatora informuje pulsująca dioda, umiejscowiona na korpusie armatury, przy czujniku aktywującym strumień wody. Zamówić można go u producenta armatury oraz w większości punktów prowadzących obrót akumulatorami.

Kontakt w sprawie produktów:

Damixa


tel. +48 508 953 956
www: damixa.pl
mail: wyślij wiadomość
Damixa

Baterie łazienkowe i kuchenne: armatura podtynkowa » systemy natryskowe » termostaty » zestawy prysznicowe » zestawy do kąpieli » deszczownice » słuchawki prysznicowe » baterie bidetowe » akcesoria łazienkowe

 

Zobacz zdjęcia w galerii DAMIXA:

DamixaDamixaDamixaDamixaDamixa

Facebook Damixa   pinterest Damixa   instagram Damixa   Youtube Damixa   linkedin Damixa

Polecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Jak wybrać wannę akrylową? armatura łazienkowa

Jak wybrać wannę akrylową?

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Stwórz salon kąpielowy armatura łazienkowa

Stwórz salon kąpielowy

 
Partnerzy

Manufaktura wanien   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

  Invena    AKCJUM     


Ferro       BISK

      Werit  Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo     logo Kuchinox

logo Besco   Polysan

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram