Kamień w łazience - hit czy kit?

artykuł promocyjny

Kamień to surowiec stary jak świat. Kiedyś był powszechnie używany do wykończenia pomieszczeń, z czasem jego popularność zaczęła spadać na rzecz znacznie tańszych i mniej wymagających materiałów, jak płytki, wykładziny, czy panele. Dziś zauważa się wielki powrót do materiałów trwałych, ponadczasowych i przede wszystkim naturalnych. Takich, które przy produkcji nie wymagają używania szkodliwych substancji, które nam służą przez wiele lat i są neutralne po demontażu. Czy w ten nurt wpisuje się również kamień?

Kamień w łazience - hit czy kit?

Ekologiczny wybór

 

Ekologia stała się naszym wielkim wyzwaniem. Świadome wybory, życie w zgodzie z naturą, czy w końcu trend na zero west pociąga za sobą coraz większe grono sympatyków. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli przyjrzymy się kwestii ilości odpadów, które po nas zostają oraz tego, jak bardzo są one szkodliwe dla naszej planety. Zgodnie z tą zasadą coraz chętniej sięgamy po materiały przyjazne środowisku i to od procesu produkcji, przez cały czas (najlepiej jak najdłuższy) użytkowania, a na utylizacji skończywszy. Naturalne materiały to także zdrowe budownictwo, czyli bez emisji szkodliwych substancji do powietrza, którym oddychamy.

Kamień w łazience - hit czy kit?Kamień w łazience - hit czy kit?

 

Ponadczasowy styl

 

Kolejnym ważnym wyznacznikiem dla kamienia naturalnego jest jego ponadczasowy wygląd. Łazienki urządzone z wykorzystaniem naturalnego kamienia pozostają modne przez długie lata. To klasyka, która zawsze się obroni. Powrót do naturalnych wzorów inspirowanych przyrodą jeszcze mocniej utwierdza nas w przekonaniu, że wybór kamienia na wykończenie łazienki może się opłacić. Kamień jest na tyle uniwersalnym materiałem, że z powodzeniem możemy potraktować go jako idealne tło zarówno dla tradycyjnego wystroju łazienki, jak i tego nowoczesnego. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.

Kamień w łazience - hit czy kit?Kamień w łazience - hit czy kit?

 

Trwałość na lata

 

W czasach, gdy królują imitacji, postawienie na oryginalny wybór jest luksusem. Wybór mniej powszechnego rozwiązania oznacza gwarantowaną oryginalność. Nie zawsze musimy od razu kamieniem wykładać całej łazienki, czasem wystarczy solidny, kamienny blat, by poczuć się we własnej łazience po królewsku. Wyroby kamieniarskie odznaczają się wyjątkową wytrzymałością, bardzo dobrze znoszą codzienne użytkowanie i na długie lata pozostają w dobrej kondycji. Zachwycają swoim wyglądem nawet po wielu latach użytkowania. 

Decydując się na marmur, granit lub inny naturalny kamień, powinniśmy pamiętać, że mamy wiele możliwości aranżacyjnych – możemy go wykorzystać w całej łazience lub tylko w jej części na przykład przy obudowie wanny. Łączenie różnych gatunków, czy kolorów kamienia zapewnia jeszcze bardziej spektakularny efekt.

Kamień w łazience - hit czy kit?

Kamień naturalny spełnia większość naszych oczekiwań w zakresie materiałów wykorzystywanych do wykończenia łazienki. Jest trwały, doskonale prezentuje się w różnych wnętrzach, a jego różnorodność pozwala na wykorzystanie w każdym stylu. Ma jeszcze jedną ogromną zaletę – jest naturalny, a na tym zależy nam coraz bardziej.

Kamień w łazience - hit czy kit?Kamień w łazience - hit czy kit?

Kontakt w sprawie produktów:

MARMUR - DULEMBA
Ul. Pańska 16
43-262 Kobielice
tel. tel. 32 211 33 33; +48 695199689
www: marmur-dulemba.pl
mail: wyślij wiadomość
MARMUR - DULEMBA

marmur » granit » piaskowiec » onyx » konglomeraty kwarcowe » spieki kwarcowe Neolith » blaty kuchenne » łazienki » posadzki » schody marmurowe » schody granitowe » kominki » parapety » elewacje » rzeźby z granitu » rzeźby z marmuru

 

Zobacz zdjęcia w galerii Marmur - Dulemba:

Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba Marmur dulemba

Podobne artykuły
Mozaika pod prysznicem

podłogi i ściany

Mozaika pod prysznicem

Mozaika pod prysznicem to świetny pomysł. Wielość dostępnych wzorów zachwyca i pozwala wybrać coś idealnego... więcej...

Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne spojrzenie na drewno

podłogi i ściany

Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne spojrzenie na drewno

Ceramiczne deski w łazience najczęściej wykorzystywane są na podłodze i do wyznaczania stref. To drewnopodobne... więcej...Facebook
Instagram