konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Deante jest PROECO – w trosce o przyszłość naszej planety

data aktualizacji: 18-01-2021, 05:58 – artykuł promocyjny

Stan naszej planety bije na alarm. Wspólnym wysiłkiem możemy jeszcze poprawić jej kondycję, ale działania trzeba podjąć natychmiast i na wielu szczeblach. Tylko świadome podejście i zmiana nawyków każdego z nas mogą zatrzymać postępującą degradację. Nawet najmniejsze kroki są w stanie zdziałać cuda, ale działania należy podjąć już na etapie produkcji, bo to właśnie producenci odpowiadają za wiele zaistniałych sytuacji. Konsumenci mają prawo wyboru, ale jeśli rynek będzie dostosowany do proekologicznych zmian. Z tego powodu polski producent wyposażenia łazienkowego i kuchennego – firma Deante, nieustannie szuka sposobów na wdrażanie kolejnych rozwiązań zgodnych z własną filozofią PROECO. Marka dąży do tego, aby produkty były przyjazne nie tylko dla użytkownika, ale także dla środowiska.

Deante jest PROECO – w trosce o przyszłość naszej planety

Eko opakowania


Ograniczanie produkcji i użycia plastiku to obecnie jedno z kluczowych wyzwań dla świata, dlatego Deante postawiło sobie za cel maksymalne ograniczenie stosowania tego surowca. Firma dokłada wszelkich starań, aby każdy produkt trafił do odbiorców w idealnym stanie. Musi być i jest zatem zawsze odpowiednio zabezpieczony i zapakowany. Można powiedzieć, że Deante wykorzystuje tyle samo opakowań, ile wytwarza produktów ceramiki czy armatury kuchennej i łazienkowej.

Deante eko opakowania


Wprowadzony przez Deante w 2020 roku zupełnie nowy standard opakowań zakłada nie tylko korzystanie z nieszkodliwych dla środowiska materiałów, lecz także wykonania ich w sposób zwiększający bezpieczeństwo przesyłki. Co więcej, plastik i jego pochodne w elementach wypełniających i usztywniających wnętrza pudełek został maksymalnie ograniczony. To ważny i duży krok w obszarze konsekwentnego podążania drogą filozofii Deante PROECO.

Deante eko opakowaniaMateriały naturalne i długowieczne


Jednym z naszych pomysłów na stosowanie proekologicznych rozwiązań jest wykorzystywanie surowców dostarczanych przez naturę. W Deante wierzymy bowiem że naturalne „patenty” stanowią najpełniejszą i najbardziej harmonijną inspirację. Przykładem są produkty granitowe, takie jak zlewozmywaki kuchenne czy umywalki, mająca swój początek w naturalnej glinie ceramika, ale także blaty do łazienkowych konsol czy ich kamienne półki. Użycie surowców, dostarczonych nam przez naturę, to wyraz najwyższego szacunku dla naszej planety.

Deante materiały naturalne


Zasadą Zero Waste można - a nawet trzeba -  kierować się przy całościowym doborze wyposażenia gospodarstwa domowego. Idealnym przykładem są stalowe dodatki łazienkowe z serii Mokko, wykonane z odpornego, długowiecznego i niezawodnego materiału, który nawet po wielu latach użytkowania można na przykład przemalować, dając akcesoriom nowe, drugie życie w innej odsłonie kolorystycznej. 

Deante materiały naturalne


Nie marnujmy wody


Nie mamy wątpliwości, że proekologiczną rewolucję należy zacząć od siebie i od wyeliminowania szkodliwych nawyków. 11 litrów zużytej wody mniej za każdym razem, gdy zakręcamy wodę podczas mycia zębów. Wybór prysznica zamiast kąpieli to oszczędność 50-60 litrów. Jeden cykl w pełnej zmywarce to mniej więcej 10 litrów, zamiast 40… Takie są fakty, ale Deante idzie krok dalej wprowadzając proste, ale skuteczne rozwiązania ułatwiające codzienne oszczędzanie wody.

Reduktor deante
 

Wśród nich znajdziemy aeratory ograniczające przepływ wody, aeratory start/stop, które powodują zatrzymanie strumienia wody za pomocą jednego dotknięcia, reduktory przepływu, głowice wyposażone w funkcję dwustopniowego otwierania dźwigni, dzięki którym można zredukować przepływ wody poniżej pięciu litrów na minutę. To trzykrotnie mniej, niż stanowi standard najniższej klasy przepływu. Ograniczyć wodę można także montując w łazience modele sensorowe lub czasowe typu Press. W kuchni można zastosować baterie kuchenne z bezpośrednim podłączeniem filtra wody, dzięki czemu nigdy więcej nie kupisz wody w plastikowej butelce…

Deante reduktor areator
 

Naturalne surowce, przyjazne środowisku opakowania, ograniczenie stosowania plastiku oraz pomoc w zmniejszeniu zużycia wody to elementy filozofii Deante PROECO. Jesteśmy przekonani, że działania firmy Deante w tej materii nie są dla Państwa bez znaczenia. Będąc świadomymi spoczywającej na przedsiębiorstwach odpowiedzialności firma Deante będzie wciąż poszukiwać rozwiązań możliwie najmniej inwazyjnych dla Ziemi, która jest naszym wspólnym dobrem.

Kontakt w sprawie produktów:

Deante
Twarda 11/13
95-100 Zgierz
tel. (42) 638 30 00
www: www.deante.pl
mail: wyślij wiadomość
Deante

baterie » panele prysznicowe » deszczownie » systemy podtynkowe » zestawy prysznicowe » słuchawki prysznicowe » węże prysznicowe » kabiny prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » drzwi i systemy kabinowe » miski wc » miski bidetowe » umywalki » akcesoria łazienkowe: do baterii » przyłączeniowe » do brodzików » do ceramiki


Zobacz zdjęcia w galerii Deante

 


Podobne artykuły
Nagroda MUST HAVE dla kolekcji OP-ARTY marki Defra

aktualności

Nagroda MUST HAVE dla kolekcji OP-ARTY marki Defra

OP-ARTY marki Defra została wyróżniona w plebiscycie MUST HAVE, organizowanym przez Łódź Design Festival!... więcej...