konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

patron besco

Czy rolety rzymskie są dobrym rozwiązaniem do łazienki?

data aktualizacji: 21-01-2021, 11:36 – artykuł promocyjny

Rolety rzymskie są funkcjonalne jak klasyczne i piękne jak zasłony. Świetnie sprawdzają się w salonach i sypialniach. Zobacz, jak wybrać rolety rzymskie do łazienki.

Czy rolety rzymskie są dobrym rozwiązaniem do łazienki?

Rolety rzymskie – krótka charakterystyka

 

Rolety rzymskie nieprzypadkowo noszą tak dumną nazwę. Ich historia sięga czasów Starożytnego Rzymu, bo to tam po raz pierwszy zasłonięto drzwi i okna, aby chronić domostwo przed palącymi promieniami słonecznymi. Tamtym roletom daleko było do współczesnych pod względem estetyki. Były to po prostu kupony materiału wieszane w oknach i drapowane nad nimi, gdy nie były potrzebne. Dla lepszego efektu czasem je moczono.

Dzisiejszych rolet rzymskich nikt nie moczy, na pewno nie w naszym klimacie. Są za to znacznie ładniejsze od swoich protoplastów. Wyróżniają je symetryczne falbany, podnoszone do góry za pomocą systemu fiszbin i sznurków. Rolety rzymskie widoczne są nie tylko wówczas, gdy zasłaniają okno, ale także wtedy, gdy są podciągnięte do góry.

Rolety rzymskie są alternatywą dla zasłon. W przeciwieństwie do nich nie potrzebują wolnego miejsca po bokach okna i jako takie są bardziej praktyczne.

Rolety rzymskie są alternatywą dla zasłon

 

Rolety rzymskie w łazience – dlaczego sprawdzą się lepiej, niż klasyczne

 

Rolety rzymskie zajmują minimalnie więcej miejsca od klasycznych, może więc pojawić się wątpliwość, czy to te drugie nie sprawdzą się lepiej w łazience. Jest jednak coś, co stawia rolety rzymskie ponad klasycznymi. To możliwość zdjęcia ich z okna i uprania. Tej funkcjonalności nie mają rolety klasyczne, które można czyścić jedynie na oknie. W łazience, gdzie rolety są szczególnie mocno narażone na zachlapanie i gdzie intensywnie chłoną wilgoć, możliwość ich uprania jest niezbędna dla utrzymania w czystości. Demontaż rolet daje jeszcze jedną możliwość – w razie chęci lub potrzeby można zastąpić roletę inną. Przy okresowych zmianach aranżacji łazienki to bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Rolety rzymskie do łazienki – z jakiej tkaniny uszyć

 

Teoretycznie rolety rzymskie można uszyć dokładnie z tych samych tkanin co firany i zasłony, jednak przy zamawianiu rolet rzymskich do łazienki trzeba się liczyć z pewnymi ograniczeniami. Tu nie sprawdzą się rolety z tkaniny firanowej, bo nie zapewnią dostatecznej intymności, zwłaszcza w godzinach wieczornych, gdy w łazience jest zapalone światło.

Także stylowe rolety rzymskie z weluru i welwetu, doskonałe do salonu i sypialni, nie będą dobrym rozwiązaniem w łazience. Takie tkaniny szybko absorbują parę wodną i bardzo wolno schną. Nawet w dobrze wentylowanej łazience trudno będzie je wysuszyć. A przecież rolety nie są przez cały dzień opuszczone, co dodatkowo utrudnia ich schnięcie.

Jaka zatem tkanina będzie najlepsza na rolety rzymskie do łazienki? Ta, którą na co dzień traktujemy nieco po macoszemu, czyli mikrowłókno. Sztuczna tkanina, z której raczej nie uszyjemy pościeli, idealnie sprawdzi się w łazience. Nie nasiąka wodą, bardzo szybko schnie, łatwo ją uprać i wysuszyć w warunkach domowych.

Masz wątpliwości? Przeczytaj artykuł: Rolety rzymskie - poznaj 5 powodów dlaczego warto zamontować je w oknie?


Eurofirany oferują swoim klientom trzy dekady doświadczenia w projektowaniu, szyciu i sprzedaży firan, zasłon i rolet oraz dekoracyjnych dodatków do domu. Zamówienia na produkty szyte na wymiar można składać w salonach stacjonarnych i w sklepie internetowym. Marka wśród swoich propozycji ma własne kolekcje pościeli i dodatków. Szczególnym uznaniem cieszą się trzy z nich: Ella Line, Diva Line i Reina Line.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Eurofirany.com.plPodobne artykuły
Jak wybrać właściwy kolor do wnętrza

porady

Jak wybrać właściwy kolor do wnętrza

Wybierając kolorów do naszego domu czy mieszkania, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Podstawowym... więcej...

Drzwi do łazienki - jak wybrać

porady

Drzwi do łazienki - jak wybrać

Drzwi do łazienki pełnią bardzo ważną funkcję - gwarantują nam intymność, ciszę i spokój w trakcie... więcej...

Jakie płyty gipsowe wybrać do łazienki

porady

Jakie płyty gipsowe wybrać do łazienki

Dokonując wszelkich zabudowań, czy dodatkowych konstrukcji w łazience często decydujemy się na płyty kartonowo... więcej...