konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

patron besco

Remont łazienki w duchu less waste, czyli jak odmienić wnętrze w zgodzie z naturą

data aktualizacji: 02-02-2021, 12:43 – artykuł promocyjny

Słysząc słowo remont, często myślimy o ogromnych kosztach, dużych nakładach pracy i energii. W wielu przypadkach właśnie tak się skończy, ale jeśli nie jesteśmy skazani na całkowitą modernizację pomieszczenia, możemy to zrobić znacznie łatwiej i szybciej, a do tego w zgodzie z naturą. Jak to możliwe? Otóż przy lekkim odświeżeniu łazienki wystarczy wprowadzić do wnętrza kilka modnych elementów, zmienić kolory i w swoich wyborach podążać za zasadą less waste, która zakłada ograniczenie produkowania odpadów. Poniżej kilka pomysłów na to, jak odnowić łazienkę efektownie i w zgodzie ze środowiskiem!

Remont łazienki w duchu less waste, czyli jak odmienić wnętrze w zgodzie z naturą

Łazienka to pomieszczenie, które remontujemy zwykle raz na kilka lub nawet kilkanaście lat. Nie oznacza to jednak, że nawet gdy stylistyka wnętrza zacznie lekko trącić myszką należy przymknąć na to oko, bo na remont jeszcze za wcześnie. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, by odmienić łazienkę i tchnąć w nią nowego ducha.

 

Stare płytki jak nowe

 

Kucie płytek to jedna z tych czynności, które skutecznie odstraszają przed remontem łazienki. Jednak zwykłe odświeżenie nie wymaga przeprowadzania aż tak zaawansowanych i skomplikowanych prac. Starych płytek na ścianie nie trzeba skuwać, by uzyskać zupełny nowy, odmieniony charakter wnętrza. Dobrym pomysłem jest przemalowanie ich specjalną farbą przeznaczoną do stosowania w łazienkach, uzyskując w ten sposób jednolitą, minimalistyczną powierzchnię. Do przeprowadzenia tego typu prac nie potrzebujemy ekipy budowalnej ani specjalnego przygotowania. Wystarczy zabezpieczyć elementy wyposażenia łazienki przed pobrudzeniem farbą i można działać!

Kolekcja FONTE marki DefraKolekcja FONTE marki Defra

Kolekcja FONTE marki Defra

Podłoga wymaga już nieco innego podejścia niż ściany. Narażona jest ona na częstą eksploatację i farba może dość szybko się zetrzeć pod wpływem chodzenia. Aby zatem odświeżyć podłogę najlepiej nakleić nowe płytki na stare za pomocą kleju nałożonego cienką warstwą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby zrobić to dokładnie należy zdemontować wszelką ceramikę. Innym rozwiązaniem są wykładziny elastyczne, które można swobodnie docinać do oczekiwanego kształtu. Do złudzenia mogą przypominać drewno, beton lub płytki i podkreślać dzięki temu charakter wnętrza.

 

Kolor do zmiany

 

Zmiana koloru ściany w łazience wymaga najmniej nakładów czasowych i finansowych, a może sprawić, że wnętrze zmieni się nie do poznania. Kolory znacząco wpływają na nasze samopoczucie, potrafią dodawać energii lub wręcz przeciwnie – nastrajać negatywnie, dlatego z chęcią zmiany odcienia ścian we wnętrzu nie należy zwlekać! Warto jedynie pamiętać o tym, że łazienka to pomieszczenie wymagające odmiennego podejścia remontowego niż salon czy sypialnia. Wilgoć i zmienna temperatura a nierzadko również bezpośredni kontakt z wodą sprawiają, że zwykła farba szybko zacznie odpryskiwać lub pojawią się na niej ślady obecności grzybów czy pleśni. Na rynku dostępnych jest wiele farb o właściwościach wodoodpornych, a te z najwyższej półki jakościowej chronią ściany niemalże tak dobrze, jak płytki czy kafelki.

Kolekcja GRANADA marki Defra

Kolekcja GRANADA marki Defra

 

Nowe szaty mebli

 

Wymiana mebli łazienkowych wiąże się zwykle z dość dużymi kosztami, a nierzadko również z potrzebą zatrudnienia fachowców. Ktoś w końcu musi wnieść nowe a wyrzucić stare meble. Jeżeli jednak meble spełniają swoją funkcję a jedyne pojawiające się zastrzeżenia dotyczą ich wyglądu, warto skupić się na drobnych zmianach, które w konsekwencji mogą znacząco wpłynąć na wygląd całej łazienki.

Kolekcja GRANADA marki Defra

Kolekcja GRANADA marki Defra

– Jednym z elementów, którego zarówno demontaż, a potem montaż jest niezwykle łatwy i szybki są uchwyty. To właśnie dzięki nim możemy zauważalnie podkreślić styl wnętrza lub wykreować go od nowa. Możemy przecież wybrać kolor, kształt, wielkość – uchwyty mebli mogą definiować charakter łazienki, nadając jej klimat vintage, nowoczesny lub industrialny. W Defra Compose Collections do każdej z kolekcji możemy wybrać jeden z wielu rodzajów specjalnie zaprojektowanych funkcjonalnych uchwytów. To jednak nie wszystko. Na wygląd całego pomieszczenia ma wpływ także blat mebli, który w nowej ofercie Defra Compose również możemy dobrać do charakteru wnętrza, a także do takich detali jak uchwyty, armatura czy elementy kolorystyczne na podłodze czy na ścianach. To właśnie dzięki możliwości personalizacji mebli i wprowadzania zmian bez konieczności wymiany całych brył mamy szansę cieszyć się nowym wyglądem łazienki zdecydowanie częściej niż jedynie raz na kilka lub nawet kilkanaście lat, po generalnym remoncie – radzi ekspert Defra, producenta mebli łazienkowych.

Kolekcja GRANADA marki DefraKolekcja GRANADA marki Defra

Kolekcja GRANADA marki Defra

 

Modne dodatki

 

Dekorowanie łazienki to dla wielu absolutnie jeden z najprzyjemniejszych etapów metamorfozy wnętrza. Tutaj ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia i choć wydawać by się mogło, że tak drobne elementy wyposażenia nie są istotne dla całościowego efektu to potrafią one w zauważalny sposób odmienić aranżację. Odmalowane ściany, podkręcony design mebli to doskonałe tło dla wprowadzenia kilku modnych dodatków. Dotychczasowe lustro można umieścić w ozdobnej ramie. Oprócz zdolności do optycznego powiększania przestrzeni tak umieszczone lustro będzie niekwestionowaną dekoracją. Szczególną uwagę podczas dekorowania łazienki zwrócić należy na wszelkie tekstylia – dywaniki, ręczniki czy zasłonki. Elementy te powinny być przystosowane do prania w pralce i kolorystycznie tworzyć wspólną całość. Oprócz tego warto zadbać również o takie przedmioty jak kubeczek na szczoteczki, stojak lub uchwyt na papier toaletowy czy wieszaki na ręczniki. Nawet tak drobne elementy mogą definiować styl wnętrza. Poświęćmy zatem na ich wybór nieco więcej czasu.

Kolekcja SENSO marki DefraKolekcja SENSO marki Defra

Kolekcja SENSO marki Defra

Kontakt w sprawie produktów:

Deftrans Sp. z o.o. marka DEFRA
ul. Wszewilki 59
56-300 Milicz
tel. + 48 71 383 12 97
www: www.defra.pl
mail: wyślij wiadomość
Deftrans Sp. z o.o. marka DEFRA

producent mebli łazienkowych » meble łazienkowe » szafki podumywalkowe » szafki łazienkowe wiszące » meble z litego drewna » szafki łazienkowe » szafki łazienkowe stojące » wyposażenie łazienki » zestawy łazienkowe


Zobacz zdjęcia w galerii DEFRA
:

    Defra    Defra    Defra    Defra
 
 


Podobne artykuły
Czyszczenie kabiny prysznicowej - praktyczne porady

porady

Czyszczenie kabiny prysznicowej - praktyczne porady

Kabina prysznicowa to przestrzeń w łazience, którą trudno utrzymać w czystości. Wymaga regularnej pielęgnacji... więcej...

Czy duże płytki pasują do małej łazienki?

porady

Czy duże płytki pasują do małej łazienki?

Urządzając małą łazienkę bardzo często zastanawiamy się jakie płytki będą najlepsze do takiego wnętrza.... więcej...

Reklamacja wadliwego sprzętu

porady

Reklamacja wadliwego sprzętu

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego osoba kupująca może żądać od sprzedawcy nieodpłatnej wymiany albo naprawy... więcej...