konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021
aurora

Na jakiej wysokości powinno wisieć lustro w łazience?

data aktualizacji: 12-02-2021, 07:33 – artykuł promocyjny

Urządzając łazienkę, nie możemy zapomnieć o lustrze. Do wyboru mamy różne modele, kształty, lustra z ramą lub bez. Jednak oprócz wyboru najpiękniejszego lustra bardzo ważne jest również to, jak go zawiesimy. Chodzi tu przede wszystkim o wysokość montażu. Od tego zależy wygoda korzystania z tego nieodzownego towarzysza każdego zabiegu pielęgnacyjnego w łazience. Znajomość zasad ergonomii pomoże wybrać wysokość montażu lustra, dzięki której wszyscy mieszkańcy będą zadowoleni.

Na jakiej wysokości powinno wisieć lustro w łazience?

Wieszanie lustra w łazience – uniwersalne zasady

 

Tych zasad warto się trzymać podczas ustalania, na jakiej wysokości ma wisieć lustro w łazience:

  • Jeśli z łazienki będą korzystały osoby o zróżnicowanym wzroście, duże lustro łatwo zawiesić tak, by każdemu było wygodnie. Wystarczy zadbać, by jego dolna krawędź była na wysokości 25-30 cm nad umywalką. Tak radzi w swoim katalogu producent profesjonalnej armatury do toalet publicznych Geesa. Taka wysokość sprawia też, że lustro będzie czystsze – bez zaschniętych kropli wody i mydła.
  • Jeśli umywalka ma nieregularny kształt z np. wygiętym mocno do góry kranem, możesz zawiesić lustro ok. 10 cm nad najwyższym punktem umywalki – w tym wypadku kranu.
  • Czasem zdarza się, że lustro zostaje powieszone jako ostatni element wystroju w łazience. Wówczas wypośrodkuj je tak, by wisiało równo pomiędzy górną listwą oświetleniową a poziomem umywalki. Ta metoda pozwala też łatwo określić, jak duże lustro zmieści się nad umywalką i pod lampką. Odejmij ok. 10 cm powierzchni z każdej strony i wymierz kwadrat, który zajmie pozostałą powierzchnię.
  • Osoby starsze i te, które mają problemy z kręgosłupem, mogą też zawiesić szafkę lustrzaną z kolekcji Tiger Frames – lustro jest dalej od ściany

 

Jak wieszać lustro w łazience? W zgodzie ze wzrostem

 

Najłatwiej jest urządzić mieszkanie singlom. Z ich łazienek korzysta głównie jedna osoba, więc muszą brać pod uwagę tylko własny wzrost. W takiej sytuacji odpowiedź na pytanie o to, jak powiesić lustro w łazience, brzmi: na wysokości wzroku. Zazwyczaj oznacza to, że środek lustra będzie umieszczony mniej więcej 170 cm nad ziemią. Osoby bardzo niskie lub wyjątkowo wysokie, jeśli mieszkają same, mogą też zawiesić je odpowiednio wyżej lub niżej.

 

Problemy z zawieszeniem małego lustra

 

Wieszanie dużych, pionowych tafli nie jest zbyt problematyczne. Umieszczone na dowolnej wysokości nad umywalką raczej obejmą na tyle dużą część twarzy i sylwetki, na ile jest to potrzebne do codziennych zabiegów higienicznych czy nałożenia makijażu. Nieco trudniej jest wieszać małe lustro. Tu pole widzenia jest niewielkie. Aby się przejrzeć, wysocy będą musieli się schylać do lustra, a niscy – stawać na palcach. Na jakiej wysokości powinno więc wisieć małe lustro łazienkowe?

Ok. 170 cm to dobra wysokość dla środka takiego lusterka. Możesz też wybrać lustro na wysięgniku jak to lusterko kosmetyczne Geesa. Jego zaletą jest możliwość regulacji w poziomie i w pionie. Nie trzeba się więc schylać tak, jak do luster umieszczonych tuż przy ścianie.

Kontakt w sprawie produktów:

Coram Poland Sp. z o.o.
ul. Bełdan 4
02-695 Warszawa
tel. (22) 899 15 40
www: coram.pl
mail: wyślij wiadomość
Coram Poland Sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » natryski » wanny » parawany nawannowe » kabiny prysznicowe » brodziki » umywalki » meble łazienkowe » akcesoria łazienkowe » płytki

Zobacz zdjęcia w galerii Coram

 


Meble Elita

Podobne artykuły
Nowy Katalog Defra 2018

meble i akcesoria

Nowy Katalog Defra 2018

Już od maja 2018 roku, zainteresowani urządzaniem łazienki, będą mogli dokonać wyboru wymarzonych mebli łazienkowych,... więcej...

Funkcjonalny organizer do mebli łazienkowych

meble i akcesoria

Funkcjonalny organizer do mebli łazienkowych

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym musimy znaleźć miejsce na wiele różnych kosmetyków i... więcej...

Uchwyt w meblach łazienkowych

meble i akcesoria

Uchwyt w meblach łazienkowych

Uchwyty w meblach łazienkowych to ważne elementy funkcjonalne - do otwierania i zamykania. Pełnią również... więcej...