coram
konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Łazienkowe trendy na wiosnę

data aktualizacji: 01-03-2021, 08:39 – artykuł promocyjny

Wiosna przynosi nową energię, chęć zmiany, odnawiania. Dotyczy to także wnętrz, które w ostatnim czasie z powodu pandemii, pełnią zupełnie nowe funkcje. Nasze cztery kąty stały się już nie tylko oazą życia rodzinnego. To właśnie tutaj mieści się także nasze biuro, szkoła, przestrzeń wypoczynku. Jak w związku z tym urządzić łazienkę, by stała się miejscem relaksu, a przy tym była modna? Mamy dla Was trzy wiosenne trendy.

Łazienkowe trendy na wiosnę

fot.: Deszczownia Aquamoon, Dornbracht

 

Postaw na kolor

 

Kolor już od kilku sezonów coraz odważniej miesza we wnętrzach łazienkowych. Ostatnie miesiące to między innymi ewidentna dominacja niebieskiego i zieleni, co szczególnie dało się zauważyć we wchodzących na rynek nowych kolekcjach płytek. Amerykański Instytut Pantone kolorem roku 2021 ogłosił natomiast zestawienie szarego i żółtego. Możemy więc spodziewać się, że i w łazienkach pojawi się więcej słonecznej barwy. Do tego nieprzemijający trend urban jungle i oryginalne kwiatowe desenie. Łazienka żyje barwą!

Kolekcja Solid, Scarabeo

fot.: Kolekcja Solid, Scarabeo

Kolor jednak nie dotyczy wyłącznie okładzin ściennych i podłogowych. Armaturę w czerni, bieli, a także w odcieniach złota można dziś uznać za nowy standard łazienkowego wyposażenia. A przecież barwnych wykończeń baterii pojawia się więcej. W ofercie salonów łazienkowych coraz częściej daje znać o sobie także kolorowa ceramika sanitarna. Dominują tu barwy ziemi, jak szarość, beż, czarny czy piaskowy. Jednak co odważniejsi producenci z Włoch oferują nam także umywalki i toalety w różu czy turkusie. Na rynku znajdziecie także kolorowe brodziki oraz wanny.

Umywalka Miena wykonana ze stali emaliowanej Kaldewei

fot.: Umywalka Miena wykonana ze stali emaliowanej Kaldewei

Wykorzystanie w aranżacji łazienki kolorowego wyposażenie nie jest prostym zabiegiem. Warto w takim przypadku skorzystać z porady architekta – szczególnie, jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza większą liczbę barw. Wysiłek ten z pewnością się opłaci i zachwyci inspirującą oryginalnością.

 

W zgodzie z naturą

 

Dla wielu barwna łazienka może okazać się jednak zbyt energetyczna. Dlatego na przeciwległym biegunie kąpielowego wnętrza zdominowanego przez żywą kolorystykę należy postawić te odwołujące się bezpośrednio do neutralnego klimatu natury. Idealne może sprawdzić się tu styl japandi, czyli niepowtarzalne połączenie popularnego scandi z motywami charakterystycznymi dla kultury Japonii. Efektem takiego kolażu są wnętrza funkcjonalne i przytulne, a jednocześnie charakteryzujące się estetycznym spokojem, ascetyczne w zakresie dekoracji i pełne fascynacji naturą.

 Kolekcja Tulip, Arblu

fot.: Kolekcja Tulip, Arblu

Jak stworzyć taki klimat w łazience? W pierwszej kolejności należy dobrze przemyśleć, co powinno znaleźć się w takim wnętrzu – nie ma tu bowiem miejsca na nic, co nie służy konkretnemu celowi. Podstawą japandi jest drewno. Warto wykorzystać je zarówno na podłodze i ścianach. Naturalny surowiec z powodzeniem można zastąpić ceramicznymi płytkami drewnopodobnymi. Delikatne, proste formy umywalki, wanny czy toalety będą najlepszym rozwiązaniem. Kolorami dominującymi w takim wnętrzu będą beżowy, szary i biały. Towarzyszyć im mogą mocniejsze barwne akcenty. Wybierając dodatki warto postawić na te jak najbardziej naturalne, wykonane z lnu, rattanu, kamienia, gliny czy nawet papieru. Japani bowiem lubi być eko.

Kolekcja Separe, Agha

fot.: Kolekcja Separe, Agha

 

Pokój kąpielowy – prywatne SPA

 

Każdy, kto lubi dłuższy odpoczynek w łazience powinien zastanowić się nad stworzeniem w niej prywatnego SPA. Najlepszym tego odpowiednikiem jest tzw. pokój kąpielowy. To miejsce, w którym wysokiej klasy wyposażenie łączy się z ponadprzeciętną funkcją służącą wyłącznie relaksowi. Centralnym punktem pokoju kąpielowego powinna być wolnostojąca wanna z towarzyszącą jej efektowną baterią wannową. W mniejszej łazience idealnie sprawdzi się nowoczesny prysznic z wielofunkcyjną deszczownią i np. chromoterapią.

Płytki Frozen, Opoczno

fot.: Płytki Frozen, Opoczno

W strefie umywalki znaleźć może się duża umywalka (lub dwie mniejsze), pokaźnych rozmiarów lustro w efektownej ramie i eleganckie akcesoria łazienkowe. Wprawdzie pokój kąpielowy urządzić można w dowolnym stylu i trudno wskazać tu dominującą kolorystykę, jednak szczególnie dobrze odnajdą się tu płytki imitujące naturalny kamień. To rozwiązanie kojarzące się z elegancją i ponadczasowością. By podkreślić zorientowany na relaks wymiar wnętrza, warto ustawić tu szezlong lub fotel. W mniejszej łazience idealnie sprawdzi się puf albo designerski taboret. Dodatki takie jak, np. dywan, zasłony czy oprawy oświetleniowe powinny być spójne z całością aranżacji.

Kolekcja płytek Fjord, Impronta

fot.: Kolekcja płytek Fjord, Impronta

Kontakt w sprawie produktów:

JETA salony łazienek
ul. Gorzycka 34a
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 735 21 41 62 735 22 42
www: jeta.pl/aktualnosci/, jeta.pl/oferta/
mail: wyślij wiadomość
JETA salony łazienek

Płytki ceramiczne » kafle » gresy » terakota » glazura

 

Zobacz zdjęcia w galerii JETA:

JETAJETAJETAJETAJETA