konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Baterie prysznicowe - jak wybrać tę właściwą?

data aktualizacji: 10-03-2021, 06:09 – artykuł promocyjny

Baterie to urządzenia łazienkowe, które najczęściej kojarzą nam się z umywalkami lub wannami. Tymczasem pod prysznicem również stosuje się baterie – czyli urządzenia do prowadzenia i regulacji strumienia wody. Jeśli urządzasz lub remontujesz swoją łazienkę i zastanawiasz się jaki rodzaj baterii dobrać do kabiny prysznicowej – ten poradnik jest dla ciebie. Poniżej podpowiadamy o jakich cechach baterii nie można zapomnieć, na co zwrócić szczególną uwagę oraz w jaki typ baterii prysznicowej warto się zaopatrzyć.

Baterie prysznicowe - jak wybrać tę właściwą?

Baterie prysznicowe – dostępne rodzaje i sposób montażu


Baterie prysznicowe różnią się przede wszystkim sposobem ich montowania; pod tym kątem wyróżnić można baterie podtynkowe lub natynkowe. W czym tkwi różnica pomiędzy nimi? Jest dość kolosalna i obejmuje takie sprawy jak wygląd danej baterii, sposób jej instalacji oraz poziom ingerencji w głąb ściany dla potrzeb montażu.
Bateria natynkowa to urządzenie zdecydowanie prostsze w montażu niż ich podtynkowy odpowiednik. Baterie natynkowe instalujemy bezpośrednio do przyłączy instalacji wodnej. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że nie mamy możliwości wyboru miejsca, w którym dana bateria zostanie ulokowana. Warto jednak podkreślić, że daje nam łatwy dostęp do poszczególnych elementów przyłączeniowych – co znacznie ułatwia naprawę w przypadku awarii.


Baterie podtynkowe do prysznica, podobnie jak bateria umywalkowa i wannowa, wymagają większego nakładu pracy w czasie montowania. Zarazem jednak – oferują duże możliwości aranżacyjne i estetyczne. Przede wszystkim – bateria podłączona do ukrytych przyłączy wygląda schludniej oraz bardziej elegancko – zwłaszcza w przypadku łazienek urządzonych stylowo. Ponadto, baterie podtynkowe nie wymagają montażu w ustalonym z góry miejscu, lecz mamy możliwość wyboru jej ulokowania, a dopiero w kolejnym kroku – podłączenia do instalacji wodnej.Termostat i inne ważne parametry baterii prysznicowych


Baterie prysznicowe mogą być wyposażone w specjalny termostat – który jest niezwykle pomocny i funkcjonalny. Zwłaszcza – jeśli lubisz spędzać pod prysznicem długie chwile, relaksując swoje ciało odpowiednio gorącą wodą. Termostat pozwala ustawić pożądaną temperaturę wody, która będzie dokładnie odpowiadać naszym preferencjom.


Wybierając baterie, warto też zwrócić uwagę na uchwyt i głowice – sposób ich wykonania, konstrukcję oraz parametry estetyczne. Znajdziemy baterie prysznicowe wyposażone zarówno w dwa jak i jeden uchwyt. Pierwsze to bardziej nowoczesne, minimalistyczne typy baterii; drugie – to rozwiązanie klasyczne, choć nie mniej estetyczne.


Ponadto, warto zorientować się, jaki zestaw prysznicowy możemy podłączyć do interesującej nas baterii. Jest to niezwykle istotne, gdyż niektóre typy baterii są dedykowane do konkretnych rodzajów przyłączy, słuchawek i innych elementów.


Na koniec warto podkreślić, że dostępne baterie różnią się materiałem, z którego zostały wykonane. Większość oczywiście powstała przy użyciu stopów stali – baterie takie mają bardzo gładką powierzchnię, w której niczym w krzywym zwierciadle można się przeglądnąć. Popularne są również baterie mosiężne – wprowadzające klimat luksusu i bogactwa. Mosiądz to materiał o równie wysokich parametrach estetycznych; najczęściej jest wybierany ze względu na styl aranżacji danej łazienki, do którego mosiężna armatura idealnie pasuje.

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: elazienki.pl
Podobne artykuły
Baterie wolnostojące Massi - luksusowy duet z każdą wanną

armatura łazienkowa

Baterie wolnostojące Massi - luksusowy duet z...

Montowana w podłodze bateria wannowa stanowi naturalne - estetyczne i funkcjonalne, dopełnienie każdej wanny wolnostojącej.... więcej...

Estetyczna i funkcjonalna łazienka w obiektach użyteczności publicznej

armatura łazienkowa

Estetyczna i funkcjonalna łazienka w obiektach...

Z łazienek w budynkach takich jak centra handlowe, szkoły, urzędy czy szpitale korzysta codziennie ogromna liczba... więcej...

Składane baterie wannowe, czyli jak łatwo oszczędzić miejsce w łazience

armatura łazienkowa

Składane baterie wannowe, czyli jak łatwo oszczędzić...

Mała łazienka to zawsze spore wyzwanie aranżacyjne dla właściciela domu czy mieszkania. Na szczęście producenci... więcej...