Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Umywalka łazienkowa - jak wybrać? Modele, kolory i funkcje

artykuł promocyjny

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy dość dużo czasu. Jedną z ważniejszych jej stref jest przestrzeń umywalkowa, gdzie zaczynamy każdy dzień i wykonujemy większość czynności higieniczno-kosmetycznych. Jaką zatem wybrać umywalkę, by wygodnie nam się z niej korzystało? Na co zwrócić uwagę oraz jak dobrać rodzaj i wielkość umywalki do pomieszczenia?

Umywalka łazienkowa - jak wybrać? Modele, kolory i funkcje
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

fot.: Nablatowa umywalka dwustanowiskowa o szerokości 121 cm

 

Wybieramy umywalkę - czym sie kierować, na co zwrócić uwagę?

 

Nowoczesne umywalki do łazienki różnią się kształtem, wielkością, sposobem mocowania, ale także coraz częściej kolorem. Dobiera się je według potrzeb, dbając, by pasowała do wnętrza i była funkcjonalna. Kupując umywalkę, warto kierować się własnymi potrzebami oraz uwzględnić przeznaczenie pomieszczenia. Inne modele sprawdzą się w pomieszczeniu WC niż w łazience głównej.

fot.: Naszafkowa umywalka Elegante o szerokości 120 cm z dwoma oddzielnymi misami

Przy wyborze idealnego rozwiązania warto przeanalizować nasze przyzwyczajenia oraz tryb życia. Jeśli rano, w krótkim okresie z umywalki musi skorzystać kilka osób, warto zainwestować w duże umywalki lub te dwustanowiskowe. Do łazienki dla gości oraz pomieszczeń sanitarnych znajdziemy wiele ciekawych propozycji w niewielkim rozmiarze, które doskonale spełnią swoje funkcje.

Uniwersalna umywalka Ada Mała umywalka Rena

fot.: Uniwersalna umywalka Ada o szerokości 40 cm oraz model Rena z baterią po lewej stronie

Walory użytkowe umywalki zależą także od wielkości pomieszczenia. W niewielkich łazienkach lepiej prezentują się umywalki o kompaktowych rozmiarach. W dużych przestrzeniach warto postawić na rozwiązania z obszerną strefą blatową lub umywalki podwójne. Inaczej wygląda ta kwestia w domach z dwoma łazienkami, gdzie zazwyczaj jedna z nich pełni funkcję pomieszczenia głównego, a druga dedykowana jest dla gości. Wówczas mamy większą dowolność przy tworzeniu strefy umywalkowej. W domach i mieszkaniach z jedną łazienką musimy zadbać o potrzeby wszystkich członków rodziny. W takiej sytuacji często przydatny okazuje się blat lub umywalka z powierzchnią odstawczą. 

Umywalka FOKUS z blatem odstawczymFokus Loft - duża umywalka w kolorze czarnym

fot.: Umywalka FOKUS z blatem odstawczym oraz duża umywalka w kolorze czarnym z kolekcji FOKUS LOFT

 

Okrągła, prostokątna czy narożna - wybór kształtu, głębokości i wielkości umywalki

 

Umywalki prostokątne zapewniają zazwyczaj sporą powierzchnię wewnętrzną i to właśnie takie rozwiązanie najczęściej trafia do małych, wąskich łazienek oraz pomieszczeń z WC. W przypadku modeli okrągłych możemy liczyć na dodatkowy atut dekoracyjny, gdyż takie umywalki często prezentują się elegancko. W sprzedaży znajdziemy także umywalki narożne, które dają nam możliwość ergonomicznego zagospodarowania małej przestrzeni.

Wygodna umywalka prostokątna 90 cmKolekcja New York

fot.: Wygodna umywalka prostokątna 90 cm to rozwiązanie idelane do większości łazienek bez względu na metraż oraz kolekcja New York w stylu loftowym

Przy wyborze umywalki warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt i wielkość obrysu, ale także głębokość misy. W niektórych domach umywalki służą również do drobnych przepierek lub namoczenia niewielkich rzeczy. Wygodne użytkowanie powinno iść w parze z ciekawym wyglądem oraz zapewniać spójne wykończenie łazienki, czyli styl, w jakim została wykonana dana kolekcja, powinien nawiązywać do ogólnego wystroju.

 

Nablatowa, naszafkowa czy wpuszczana - sposób i miejsce mocowania umywalki

 

Umywalki nablatowe łatwo wyeksponować. Często stanowią one wyrazisty akcent we wnętrzu, a w komplecie z oryginalną szafką z pewnością będą wzbudzać zainteresowanie. Takie modele polecane są także dla osób, które lubią trzymać najpotrzebniejsze rzeczy obok umywalki.

Umywalka QuadroUmywalka Quadro

fot.: Umywalka Quadro

Przy małej łazience warto od razu zaplanować meble do przechowywania, a strefa umywalkowa daje taką możliwość. Decydując się na umywalkę meblową, zyskamy miejsce na zapas ręczników, kosmetyki i chemię. Ta wpuszczana w blat eliminuje konieczność doboru blatu, który w warunkach podwyższonej wilgotności narażony jest na szybsze zniszczenia.

ceramiczna umywalka z serii Platum

fot.: Ceramiczna umywalka z serii Platum

Komfortowe korzystanie z umywalki zależy od przemyślanego montażu. Pomoże w tym przestrzeganie kilku istotnych zaleceń. Warto zostawić odstęp między umywalką a innymi sanitariatami, który powinien wynosić nie mniej niż 20 cm. Wysokość montażu najlepiej dobrać do wysokości osób, które będą korzystać z umywalki, choć za standard uznaje się przedział między 75 a 80 cm od podłogi.

Kontakt w sprawie produktów:

Mantes.pl Sylwia Menape - Moskal
ul. Sezamkowa 1
83-010 Straszyn
tel. 501 266 971
www: mantes.pl
mail: wyślij wiadomość
Mantes.pl Sylwia Menape - Moskal

produkty do umeblowania łazienki: Meble łazienkowe » Szafki pod umywalkę » Szafki łazienkowe wiszące » Umywalki » Regały łazienkowe » Lustra łazienkowe » Akcesoria łazienkowe » Kolorowe podwieszane misy WC » Blaty łazienkowe

Zobacz zdjęcia w galerii Mantes:

MantesMantesMantesMantesMantes

Facebook Mantes.pl
Polecamy

 

Umywalki z efektem marmuru - przegląd modeli ceramika sanitarna

Umywalki z marmuru - przegląd

 
Wybieramy umywalkę ceramika sanitarna

Wybieramy umywalkę

 
Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości armatura łazienkowa

Zainspiruj się z MASSI: ryflowane nowości

 
Bidet w małej łazience armatura łazienkowa

Bidet w małej łazience

 
Szklane wnętrza Glasimo armatura łazienkowa

Szklane wnętrza Glasimo

 
Partnerzy

CerramedBesco
 

LuxumCristalstone

Invenalogo Coram

AKCJUM

Riho  Sapho


logo Piramida
Werit

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchni
Facebook
Instagram