Płytki do łazienki - 5 najciekawszych inspiracji tego roku!

artykuł promocyjny

Trwałe, łatwe w pielęgnacji i odporne na różne czynniki — takie powinny być płytki w każdej łazience. Jednak coraz częściej cenimy także charakter płytek. Nowe, ciekawe pomysły aranżacyjne pozwalają nam dopasować dane wnętrze do naszego gustu i temperamentu. Jakie rozwiązanie wybrać, by cieszyć się oryginalną łazienką przez wiele lat? Poniżej prezentujemy 5 najciekawszych trendów, które dają elastyczność, jednocześnie idealnie wpisując się w panującą modę.

Płytki do łazienki - 5 najciekawszych inspiracji tego roku!

1. Siła naturalnych wzorów

 

Kamień to pierwsza i nadal najważniejsza inspiracja przy tworzeniu wielu kolekcji płytek. Jest ponadczasowy, zawsze prezentuje się świetnie i nie wychodzi z mody. Jego różnorodność pozwala na wybór jasnych lub ciemnych odcieni. Dla miłośników minimalizmu z pewnością lepszą propozycją będzie marmur o delikatnym użyleniu i w jasnych kolorach. Bardziej odważni mogą postawić na ciemne granity lub mocno zróżnicowane kolekcje o dużej dynamice. Kamienne inspiracje dają bardzo dużo możliwości, ale zawsze oznaczają nawiązanie do naturalnych wzorów, które są tak mocno cenione we współczesnych aranżacjach.

Płytki Anima Pink od ApavisaPłytki Pierre Black od EnergierkerPłytki Soap Stone od Cercom

Anima Pink od Apavisa                 Pierre Black od Energieker               Soap Stone od Cercom

 

2. Postaw na kolor

 

Kolejny mocny trend to siła kolorów. Jak wiadomo, to jeden z najlepszych nośników emocji, dlatego za sprawą barw możemy wpływać na nasz nastrój. W aranżacjach warto stawiać na nasze pewniaki, czyli odcienie, wśród których dobrze się czujemy. Mogą to być pastele, ale również ciemne kolory mają wiele uroku, czasem tajemnicy. Bardzo modne granaty, zielenie, pomarańcze mogą dominować w aranżacji lub stać się jedynie akcentem, który przełamie monotonię.

Mozaika Mr Twig marka DuninLook od RagnoLook od Ragno

Mozaika Mr Twig od Dunin                                             Look od Ragno                                     

 

3. Tekstury i struktury - to się zawsze sprawdza!

 

Fala, ornament oraz każdy inny wypukły wzór sprawia, że są płytki, które chcemy dotknąć. Takie kolekcje dają nam ogromny potencjał aranżacyjny. Możemy za ich pomocą zmienić proporcje wnętrza, wprowadzić więcej dynamizmu lub w bardzo wyrazisty sposób wyznaczyć strefy użytkowe. Struktury i tekstury cieszą się ogromną popularnością i wciąż pozwalają odkrywać płytki na nowo — w wielu wymiarach i aspektach.

Ozone Brown od ApavisaMood Green od Apavisa

Ozone Brown od Apavisa                                      Mood Green od Apavisa

 

4. Wybór wielkiego formatu

 

Płytki o dużym formacie stanowią popularny kierunek w wykończaniu wnętrz. Uznaje się ja za sprzymierzeńców harmonii i jedności w pomieszczeniach. Pomagają optycznie powiększyć przestrzeń, a w wielu łazienkach to wyjątkowo cenna cecha. Dla dużego formatu zarezerwowane są wzory kamienne, idealnie sprawdzą się dla coraz modniejszego lastryko oraz w przypadku płytek jednokolorowych.

Patina Plate Tubądzin MonolithCeppo Di Gre Energieker

Patina Plate od Tubądzin Monolith                                  Ceppo Di Gre od Energieker  

 

5. Urok detali

 

Mozaiki i płytki o małych, regularnych formatach to jedno z tych rozwiązań, które nadają wnętrzu charakteru. W takim układzie doskonale odnajdują się także płytki typu patchwork, które mocno ewoluowały w porównaniu do pierwowzorów, ale nadal są sztuką łączenie diametralnie różnych wzorów w jedność. W kwestii małych formatów dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie geometryczne inspiracje.

Serenissima Studio 50Miss Penny od Dunin

Serenissima Studio 50                                      Miss Penny od Dunin

Wszystkie kolekcje dostępne w salonach łazienek Salonika to aktualna odpowiedź na potrzeby rynku. Prezentowane płytki uwzględniają najnowsze trendy w branży, a oferowane nowości pozwalają na tworzenie oryginalnych, unikatowych i zawsze modnych aranżacji. Urządzając łazienkę, warto szukać inspiracji u najlepszych! Salonika prezentuje najnowsze propozycje z kraju i ze świata.

Kontakt w sprawie produktów:

SALONIKA
ul. Związkowa 35
20-148 Lublin
tel. 81 740 99 30 / 37
www: www.salonika.pl
mail: wyślij wiadomość
SALONIKA

Zapraszamy do salonów:
Salonika design: Lublin, ul. Związkowa 35
Salonika ECO: Lublin, ul. Gospodarcza 42
Salonika: Radzyń Podlaski, ul. Lubelska 1

płytki ceramiczne » beton » ceramika » meble łazienkowe » armatura » wanny i kabiny » grzejniki

Poczytaj o SALONIKA w portalu

Zobacz zdjęcia w galerii SALONIKA:

SalonikaSalonikaSalonikaSalonikaSalonika

Podobne artykuły
Dobór płytek - optyczne sztuczki

podłogi i ściany

Dobór płytek - optyczne sztuczki

Ściany są bardzo ważnym elementem wnętrza. W zależności od naszych upodobań mogą one być dla wnętrza zupełnie... więcej...

Płytki łazienkowe JETA - poznaj trendy na 2022 rok!

podłogi i ściany

Płytki łazienkowe JETA - poznaj trendy na 2022 rok!

Urządzając łazienkę trzeba dziś poświęcić nie mniej uwagi niż innym pomieszczeniom w domu. Jesteśmy tutaj... więcej...

Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne spojrzenie na drewno

podłogi i ściany

Ceramiczne deski w łazience, czyli współczesne spojrzenie na drewno

Ceramiczne deski w łazience najczęściej wykorzystywane są na podłodze i do wyznaczania stref. To drewnopodobne... więcej...