konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Armatura Kraków - baterie, panele, natryski

Nie nudna łazienka, a salon kąpieli i relaksu

data aktualizacji: 30-03-2021, 11:45 – artykuł promocyjny

Dziś, gdy świat narzuca coraz szybsze tempo życia, odpoczynek staje się luksusem. Warto pozwolić sobie na chwilę relaksu. Pomoże w tym gustownie zaprojektowana domowa strefa odpoczynku. Wolnostojące wanny i nowoczesne, estetyczne baterie łazienkowe dają możliwość świetnego zaaranżowania takiej przestrzeni.

Nie nudna łazienka, a salon kąpieli i relaksu

Przykładem luksusu w pełnej krasie jest aranżacja eksponująca nocny miejski pejzaż skrzący światłami. Konwencjonalna łazienka ustępuje miejsca pokojowi wypoczynkowemu. Podłogę wykonano z płytek imitujących drewno, a ściany zdobi beton architektoniczny i cegły. Surowe materiały kojarzące się z popularnym stylem industrial, połączono z oknami w wielkim formacie oraz błyszczącą armaturą i ceramiką łazienkową.

Duża, owalna, a co najważniejsze wolnostojąca wanna, zamiast schowana w kącie, została wyeksponowana na środku, co podkreśla, że całą tę przestrzeń stworzono dla relaksu. Z tą funkcją salonu wypoczynkowego koresponduje też szezlong, stoliki ze świecami, miękki dywan.

Do wanny dopasowano prostą w formie, błyszczącą i chromowaną baterię ścienną Dijon z ceramicznym regulatorem. Zamontowano ją na specjalnej ściance.

W luksusowym anturażu, przy wolnostojącej wannie o wąskich krawędziach świetny efekt da również bateria wolnostojąca. Oryginalna i wyrafinowana, instalowana bezpośrednio w podłodze.

Nie nudna łazienka, a salon kąpieli i relaksuBateria Fiesta

W stylizacji opartej na białym i czarnym marmurze zdecydowano się na nowoczesną wannę wolnostojącą Fiesta z ceramicznym regulatorem i automatycznym przełącznikiem między trybami wanny i natrysku. Powłoka baterii z połyskującego chromu idealnie rezonuje z płytkami imitującymi kamień.

Krajobrazy widoczne z okna salonu kąpielowego uwydatniają wypoczynkową funkcję łazienki. Nocą istotne jest tu też właściwe rozmieszczenie źródeł światła.

Kolekcja Adore Black

Światło ma istotne znaczenie zwłaszcza w aranżacjach w tonacji black. Przykład stanowi kompozycja, w której to czerń jest dominantą spodoba się fanom odważnych, niebanalnych rozwiązań i łamania stereotypów.

Kto powiedział, że wanna ma być biała? Równie dobrze może być czarna. Do niej najlepiej dopasować równie niespotykaną czarną armaturę. W prezentowanej stylizacji wykorzystano Adore Black/Chrome, czarną i chromowaną. W tym wielootworowym modelu mechanizm ukryto, pozostawiając widoczną na zewnątrz słuchawkę prysznicową, estetyczny uchwyt, ceramiczny przełącznik trybów wanna/natrysk i wylewkę z nakładką napowietrzającą wodę.

Mimo ciemnych barw łazienka nie sprawia ponurego wrażenia, bo w przemyślany sposób zagospodarowano tu światło, które wędruje po błyszczących elementach i uwydatnia białe motywy. Cała przestrzeń robi niepowtarzalne wrażenie, zachęcając do skorzystania z chwili odpoczynku.

Baterie wannowe i umywalkowe Algeo

Jak wiadomo nie wszędzie istnieje możliwość zaaranżowania salonu kąpielowego zajmującego dużą przestrzeń. Mimo to, nie trzeba rzucać planów stworzenia łazienki z wypoczynkowym charakterem z powodu niewielkiej dostępnej powierzchni. Zamiast wolnostojącej wanny na środku pomieszczenia można przecież i tak odpowiednio zagospodarować strefę wanny, by zachęcała do spróbowania „luksusu niespieszenia się”.

Wannę można ustawić ma poddaszu z oknem, co da możliwość kąpieli połączonej z obserwacją gwieździstego nieba. Tej aranżacji dopełnia biała cegła na ścianie, półka w stylu vintage, a nad nią umywalka nablatowa oraz lustro z przecieraną oprawą. Powstaje miejsce pełne przytulnej atmosfery, dobre do odpoczynku. W aranżacji sprawdziła się chromowana bateria ścienna z miękkimi liniami (Algeo).

 

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomość
Ferro S.A.

baterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

            


Podobne artykuły
Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej

armatura łazienkowa

Dobieramy natrysk do kabiny prysznicowej

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, urządzając wnętrze łazienki jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem.... więcej...

Łazienka w klasycznym brązie

armatura łazienkowa

Łazienka w klasycznym brązie

Kolor w łazience odgrywa bardzo ważną rolę. Na etapie urządzania lub remontu łazienki warto postawić na barwy... więcej...

Retro old bronze - zestaw natryskowy przesuwny

armatura łazienkowa

Retro old bronze - zestaw natryskowy przesuwny

Retro old bronze to zestaw natryskowy przesuwny, doskonale łączący przeszłość z nowoczesnością. Został on stworzony... więcej...