Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                           nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   kuchenny.com.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Riho - wanny, kabiny, brodziki

Wanna na miarę nowoczesnej łazienki

artykuł promocyjny

Na pytanie o wymarzoną aranżację łazienki większość osób odpowiada, że ma być nowoczesna. Co zatem kryje się pod tym zagadnieniem i czego należy oczekiwać od wyposażenia, by został spełniony ten warunek? Okazuje się, że jest to określenie nie tyle aktualnych trendów, ani też ogólnego stylu, ile dążenie do stworzenia pomieszczenia ponadczasowego, które przez wiele lat będzie odpowiadać na nasze potrzeby oraz pozostanie gustowne. Komfort i bezpieczeństwo to wartości stawiane na równi z estetyką i funkcjonalnością. Takie postrzeganie nowoczesnej łazienki niesie wiele wyzwań, ale daje też mnóstwo możliwości.

Wanna na miarę nowoczesnej łazienki
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Przy tworzeniu swojej wymarzonej przestrzeni łazienkowej warto analizować dostępną ofertę produktową w zakresie wyposażenia łazienek. Wciąż rozwijające się technologie pozwalają wprowadzać nową jakość produktów oraz zwiększają dostępne rodzaje wykończenia. Estetyka proponowanych rozwiązań również ewoluuje i ułatwia nam aranżację zgodną z naszymi indywidualnymi oczekiwaniami.

Nowoczesna łazienka z wanną Besco

Nowoczesna łazienka z wanną Besco

Przy tworzeniu projektu łazienki nie unikniemy wielu dylematów. Do najpopularniejszych trudności należy wybór kolorystyki okładzin na podłogi i ściany, styl mebli łazienkowych, czy wreszcie dobór elementów wyposażenia i dodatków. Jednak najbardziej znanym punktem spornym przy urządzaniu łazienki pozostaje kwestia wanna czy prysznic. Trudność narasta, gdy przyszli użytkownicy mają podzielone zdanie w tej sprawie. Skupmy się jednak, nad kilkoma wskazówkami dla osób decydujących się na zaaranżowanie wnętrza łazienki z zastosowaniem wanny.

Po pierwsze, musimy określić jaką przestrzenią dysponujemy na montaż wanny. Rynek wyposażenie łazienek jest coraz bardziej elastyczny i oferuje rozwiązania sprawdzające się w każdych warunkach. Różne typy wanien to nie tylko zróżnicowany design, ale także wymiary, technologia wykonania, czy dedykowana grupa użytkowników. Równie ważna jest jakość produktu - potwierdzona wieloletnią gwarancją.

Od lat w łazienkach królują wanny akrylowe w zabudowie z płytek lub wykończone dedykowaną obudową. Ten typ wanny, spotkamy w rozmiarze od 100 cm długości, aż po ponad dwumetrowych modelów, najczęściej określanych jako wanna dla dwojga. Ważne, aby wymiary wanny dobierać zarówno do przestrzeni, jaką dysponujemy, jak i do wzrostu przyszłych użytkowników.

Jednym z największych plusów nowoczesnych wanien jest możliwość pewnej personalizacji, która w tym przypadku polega na doborze koloru odpływu (chrom, czerń, złoto, biel), czy wyborze wanny w wersji slim – z niskim 15 mm rantem, stricte pod zabudowę płytkami.

Wanna Vitae Slim + z baterią 4-otworową

Wanna Vitae Slim + z baterią 4-otworową

Coraz większą popularność zdobywają aranzacje wykorzystujące wanny wolnostojące. Niegdyś kojarzyły się one głównie z luksusem, niemal królewskim wykończeniem, a dziś postrzegane są jako namiastka domowej strefy relaksu. Również w tym wariancie mamy możliwość niemal pełnej personalizacji produktu polegające na niekończących się opcjach kreowania wymarzonej wanny.

 Wanna wolnostojąca Keya z baterią Illusion złotą

 Wanna wolnostojąca Keya z baterią Illusion złotą

Wanny te, ze względu na zróżnicowaną technologię produkcji, dostępne są w różnym wykończeniu. Oprócz popularnego koloru białego możemy pokusić się również o bardziej awangardowe modele w kolorze. Zmieniające się trendy skłoniły również producentów wanien do wdrażania nowych technologii. Na rynku nie brakuje wanien w wykończeniu w połysku, jak i macie, w wersji black&white, glamour, jak również w dowolnym kolorze wybranym z palety RAL. Taki akcent każdej łazience doda charakteru.

Łazienka w kolorach roku 2021

Łazienka w kolorach roku 2021

Drugim elementem, na który klient ma wpływ, jest kolor odpływu, syfony, czy też w niektórych modelach zastosowanych nóg. Niezależnie od tego, jaki warianty wybierzemy, możemy liczyć na zaskakujący efekt. Najczęściej wybierane wykończenia to, to w kolorze chrom i biel, a jednym z największych hitów jest bardzo modna ostatnio czerń i złoto. 

Wanna Otylia na białych nogach

Wanna Otylia na białych nogach

Wanny wolnostojące dostępne są w opcji użytkowania w pojedynkę, z odpływem w nogach oraz dla dwojga, gdzie przelew montowany jest na środku modelu. Wymiary dostępnych wanien wahają się średnio w granicach od 140 cm (co jest pewnym minimum zapewniającym komfort) po 200 cm w przypadku modeli dla dwojga.

Ciekawym rozwiązaniem są wanny wolnostojące-przyścienne, które pozwalają pogodzić mniejszą dostępną przestrzeń i efekt pokoju kąpielowego. Taka forma pozwala również na montaż standardowej armatury łazienkowej, która jest nieco tańszą opcją od baterii wolnostojącej.

Wanna wolnostojąca-przyścienna Vica z baterią wannową Illusion chrom

Wanna wolnostojąca-przyścienna Vica z baterią wannową Illusion chrom

Na konie warto przyjrzeć się opcji będącej próbą pogodzenia wygody kąpieli w wannie z szybkim prysznicem. Jeśli zdecydujemy się na kabino-wanny, czyli wannę z dedykowanym parawanem nawannowym, to możemy liczyć na kompromis w kwestii odwiecznego dylematu w urządzaniu każdej łazienki.

Kabino-wanna Inspiro z parawanem P-shape

Kabino-wanna Inspiro z parawanem P-shape

Kontakt w sprawie produktów:

BESCO Sp. z o.o.
ul. Kościelna 21
38-524 Besko
tel. +48 600 700 336
www: www.besco.eu
mail: wyślij wiadomość
BESCO Sp. z o.o.

wanny: asymetryczne » symetryczne » wolnostojące » kabino-wanny » kabiny prysznicowe: półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » walk in » asymetryczne » drzwi prysznicowe » parawany nawannowe » brodziki prysznicowe: asymetryczne » półokrągłe » kwadratowe » prostokątne » umywalki » akcesoria » odpływy liniowe » umywalki » armatura łazienkowa: baterie wolnostojące » umywalkowe » prysznicowe » wannowe » meble łazienkowe


Zobacz zdjęcia w galerii BESCO Sp. z o.o.

BESCO    BESCO    BESCO    BESCO    BESCO
 
Facebook BESCO   Instagram BESCO   Youtube BESCO   Pinterest BESCO


Polecamy
Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki trendy w łazience

Złoto, mosiądz, miedź - wyposażenie łazienki

 
Alanis - armatura łazienkowa marki Kuchinox armatura łazienkowa

Armatura dla wymagających - Alanis

 
Baterie w stylu loftowym armatura łazienkowa

Baterie w stylu loftowym

 
Prysznic w nowoczesnej odsłonie armatura łazienkowa

Prysznic w nowoczesnej odsłonie

 
Partnerzy

Polysan   Sapho

    Grupa Armatura     Riho      

Invena       logo Besco


Ferro       BISK


      Werit   Diamond


Cerramed   Sfa

Luxum
 Cristalstone

 Laveo      logo Kuchinox
AKCJUM

Zainspiruj się - aranżacje kuchni

aranżacje kuchniFacebook
Instagram