coram
aurora

Jakie szafki drewniane wybrać do łazienki?

data aktualizacji: 20-05-2021, 08:43 – artykuł promocyjny

Meble łazienkowe muszą znieść trudne warunki związane ze wzmożoną wilgotnością, ale często to wizytówka tego wnętrza, które zapewnia również dogodne miejsce do przechowywania. Przemyślana zabudowa meblowa jest w stanie odciążyć naszą aranżację i pomieścić wszystkie przedmioty, które nie są dekoracją. Jak się okazuje meble drewniane to wybór na lata i gwarancja oryginalnego wyglądu łazienki.

Jakie szafki drewniane wybrać do łazienki?

Drewniane meble łazienkowe – ekologiczny trend

 

Dla wielu z nas łazienka to miejsce relaksu i odpoczynku z długimi kąpielami, czy też orzeźwiającym prysznicem. Wykonujemy tu wiele zbiegów pielęgnacyjnych, ale to właśnie przemyślana organizacja i wybór odpowiednich mebli odgrywa kluczową rolę dla charakteru łazienki. Dobrze, by oprócz funkcjonalności zadbać o dobrą jakość, gdyż meble powinny służyć nam długie lata. Jedną z propozycji, która idealnie wpisuje się w trendy panujące od kilku lat, są meble wykonane z drewna. Ich produkcja jest przyjazna środowisku, a sam materiał uchodzi za tworzywo, które towarzyszy ludzkości od początku. Dobrze przygotowane drewno doskonale sprawdzi się także w łazienkowych warunkach. Warto również wspomnieć o niezwykle uniwersalnej naturze drewna, które sprawdzi się do wnętrz w każdym stylu. Jego natura pozwala ocieplić aranżację, wnieść do niej spokój i harmonię, a to cechy, które uchodzą za mocno pożądane przy tworzeniu domowej strefy wypoczynku. 

Drewniane meble łazienkowe – ekologiczny trend

 

Meble drewniane w łazience – natura i funkcjonalność

 

Wybierając meble łazienkowe drewniane, powinniśmy zadbać o ich jakość. W tej roli z pewnością sprawdzą się wytrzymałe gatunki, z rodzimy warto postawić na dąb, który uchodzi za jeden z najbardziej długowiecznych gatunków, co przekłada się na jego wytrzymałość. To także przykład klasycznej elegancji, która sprawdzi się w nowoczesnych oraz tradycyjnych aranżacjach. Ten ceniony surowiec posiada zróżnicowane walory dekoracyjne, oto jeden z przykładów Bielone drewno - urok i optyczne powiększenie.

Meble drewniane w łazience – natura i funkcjonalność

W projekcie mebli nie możemy zapomnieć także o ich funkcjonalnych walorach. W końcu powinny być pojemną strefą przechowywania, ale dopasowaną do danego metrażu, tak, by zmieściły maksymalnie dużo, ale nie przytłaczały wnętrza. Nowoczesna produkcja mebli pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni - najczęściej tworzy się meble na wymiar, które spełniają wszystkie wymagania, co do rozmiaru. Dobrą propozycją są również meble narożne, pozwalające zagospodarować nawet nieustawną, czy małą łazienkę. Taką wygodę możemy osiągnąć tylko z meblami robionymi na zamówienie.

Meble drewniane w łazience – natura i funkcjonalnośćMeble drewniane w łazience – natura i funkcjonalność

Meble łazienkowe drewniane to także idealna propozycja do dużych łazienek i salonów kąpielowych, gdzie najlepiej możemy wyeksponować ich urok. Zamawiając łazienkową zabudowę z drewna warto postawić na doświadczoną firmę z długoletnim doświadczeniem. Możemy wówczas mieć pewność, że nasze meble zostaną odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane. Pomoże to ochronić je przed niekorzystnym wpływem wilgoci i rozwojem pleśni, zwłaszcza w tak newralgicznych punktach, jak nóżki, blaty, krawędzie. Renomowani producenci dbają o zabezpieczenie drewna ze wszystkich stron, w tym także od spodu.

Zobacz więcej >> Meble łazienkowe z drewna - właściwa pielęgnacja

Meble drewniane w łazience – natura i funkcjonalność

Aranżując szafki w łazience, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości, tak by korzystanie z każdej strefy w łazience pozostawiało nam swobodę ruchu i nie przysparzało urazów. Warto również przeanalizować nasze codzienne nawyki, bo może okazać się, że dla własnej wygody lepiej zamontować szerszą strefę umywalki z dwoma oddzielnymi sanitariatami.

Kontakt w sprawie produktów:

EDAR Fidelus Edward
Zembrzyce 57
34-210 Zembrzyce
tel. +48 33 874 63 98 +48 795 404 355
www: edar.com.pl
mail: wyślij wiadomość
EDAR Fidelus Edward

Producent mebli z litego drewna do łazienki:
» meble z litego drewna do łazienek
» meble drewniane według indywidualnych projektów
» meble z drewna dębowego
» meble z drewna teakowego
» meble z wielu innych gatunków drewna
» meble do łazienki na wymiar
» blaty drewniane  pod umywalki w dowolnych wymiarach i kształtach
» komody łazienkowe wiszące pod umywalkami
» zabudowy łazienkowe według projektów
 

Zobacz zdjęcia w galerii Edar:

Komoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - EdarKomoda łazienkowa z drewna dębowego - Edarmeble łazienkowe z drewna dębowego - EdarMeble Elita

Podobne artykuły
Meble łazienkowe z metalowymi profilami

meble i akcesoria

Meble łazienkowe z metalowymi profilami

Jeszcze kilka lat temu traktowana po macoszemu łazienka służyła wyłącznie celom higienicznym. Na próżno... więcej...

Urządzanie małej łazienki

meble i akcesoria

Urządzanie małej łazienki

W polskich domach i mieszkaniach dominują łazienki o małym metrażu - 73% ma powierzchnię mniejszą niż 5m2,... więcej...

Meble łazienkowe Tonic II - porządek z klasą

meble i akcesoria

Meble łazienkowe Tonic II - porządek z klasą

W meblach łazienkowych Tonic II Ideal Standard znajdziemy wszystkie cechy produktu idealnego: estetykę, funkcjonalność... więcej...