Cristalstone - awangardowe umywalki i wanny wolnostojące

Tradycyjna ceramiczna umywalka czy nowoczesny granit?

artykuł promocyjny

Nie zawsze łatwo wybrać między tradycyjnym a nowoczesnym rozwiązaniem - takie wyzwanie pojawia się w trakcie aranżowania łazienki, zwłaszcza przy projektowaniu wnętrza i wyborze materiału, przykładowo przy wybieraniu umywalki. Co wybrać, kiedy tak ceramiczne, jak granitowe umywalki, mają swoje plusy i są wykonane w wysokiej jakości? Podpowiada Deante.

Tradycyjna ceramiczna umywalka czy nowoczesny granit?

Tradycyjna ceramika...

 

W ofercie wyposażenia łazienkowego dostępny jest szeroki wachlarz umywalek wykonanych z ceramiki dostępnych w różnych barwach. Deante poszerzyła swoje portfolio o dwa nowe wykończenia - w linii Tess pojawiły się odcienie antracyt i nero. To pokazuje, że barwne modele weszły już do kanonu wyposażenia łazienek. Mają wiele zalet.

Seria Tess Umywalka stawiana na blacie Seria Tess umywalka stawiana na blacie  czarna

Umywalka Tess

Kolekcja ceramiczna Tess

 

...i nowoczesny granit

 

Choć wydaje się, że nic nie pobije ceramicznych umywalek, które przez wiele lat dominują w wyposażeniu łazienek, coraz częściej można zauważyć w łazienkach umywalki kamienne. Deante proponuje granitową kolekcję Correo, odpowiadając na trend inspirowania się w wystroju wnętrz przyrodą. Dostępne są wykończenia: szary metalik, antracyt titanium i nero.

Umywalka correo

umywalka correo szary metalikumywalka correo antracyt titaniumumywalka correo nero
Kolekcja granitowa Correo

 

Na jaką umywalkę się zdecydować?

 

Tradycyjna umywalka z ceramiki jest łatwa w utrzymaniu czystości i ma bardziej uniwersalny design, pasujący do każdego wnętrza i dający dużo możliwości. Ceramiczne umywalki są tak popularne, że są dostępne w przeróżnych kształtach, wzorach, rozmiarach i kolorach. Do tego są dosyć tanie. Mocną stroną ceramiki jest też to, że to materiał odporny na działanie żrących substancji i osadzanie się kamienia.

tradycja czy nowoczesność w łazience?

Z kolei umywalki z granitu są niezwykle wytrzymałe. Ten materia gwarantuje odporność na wilgoć, na odbarwienia i na uderzenia. Dodatkowo nie przyjmuje zapachów. Umywalki z granitu są też aksamitne i przyjemne w dotyku. Ich największą przewagą nad umywalkami ceramicznymi jest zapierający dech wygląd. Granit sprawdzi się przede wszystkim przy wytwornych, luksusowych aranżacjach łazienek. Granit to materiał niegubiący się w tle - stanowi zdecydowany, wyróżniający się element aranżacji.

 

Tradycyjnie czy nowocześnie?

 

Nie da się jednoznacznie powiedzieć, które umywalki są lepsze. Tradycyjna ceramika ma wiele zalet, jednak granitowym nie można odmówić bardzo atrakcyjnego, prestiżowego wyglądu, stąd jest ich na rynku coraz więcej. Jeśli priorytetem jest uniwersalność i niska cena, lepiej postawić na umywalkę ceramiczną. Oczekiwania osób poszukujących ciekawego designu i dużej wytrzymałości spełnią przede wszystkim urządzenia z granitu.

Kontakt w sprawie produktów:

Deante sp. z o.o.
Twarda 11/13
95-100 Zgierz
tel. (42) 638 30 00
www: www.deante.pl
mail: wyślij wiadomość
Deante sp. z o.o.

baterie » panele prysznicowe » deszczownie » systemy podtynkowe » zestawy prysznicowe » słuchawki prysznicowe » węże prysznicowe » kabiny prysznicowe » brodziki » odpływy liniowe » drzwi i systemy kabinowe » miski wc » miski bidetowe » umywalki » akcesoria łazienkowe: do baterii » przyłączeniowe » do brodzików » do ceramiki


Zobacz zdjęcia w galerii Deante

 Podobne artykuły
Ceramika sanitarna do małej łazienki

ceramika sanitarna

Ceramika sanitarna do małej łazienki

Ceramika sanitarna z serii Touch2 włoskiej firmy Disegno Ceramica, znajdująca się w ofercie firmy Coram Poland, to... więcej...

Minimalistyczny kunszt, czyli umywalki z kolekcji Linea Simpla

ceramika sanitarna

Minimalistyczny kunszt, czyli umywalki z kolekcji Linea Simpla

Pomieszczenie bez wyposażenia jest jak biała kartka. Formy i kolory, które naniesiemy, nadadzą niepowtarzalnego... więcej...

Toaleta elektryczna SANIMARIN® Maxlite

ceramika sanitarna

Toaleta elektryczna SANIMARIN® Maxlite

SANIMARIN Maxilite to rewolucyjne urządzenie firmy SFA. Zostało ono zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością... więcej...