konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Akcjum

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

artykuł promocyjny

Osoby niepełnosprawne często określane jako inwalidzi w zależności od rodzaju niepełnosprawności oraz ograniczeń ruchu posiadają różną aktywność fizyczną. Wynika to z różnego rodzaju uszkodzeń lub upośledzenia funkcji organizmu, stąd różnego rodzaju ograniczenia, niezdolności do wykonywania określonych czynności. Ograniczenia ruchu powstają na skutek różnego rodzaju chorób, wypadków losowych, czy też w przypadku osób starszych wynikających z racji wieku.

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

W celu minimalizacji wszelkiego rodzaju ograniczeń, barier, instaluje się różne pomoce techniczne, co daje możliwość do samodzielnego życia, chociaż w pewnym stopniu, lub ułatwiają pomoc opiekunom podczas pielęgnacji.

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

 

Łatwość kąpieli w wannie bez barier

 

W jednostkach publicznych opieki, jakimi są np. Domy Seniora, Domy Opieki, szpitale, problem dotyczący kąpieli osób starszych, czy niepełnosprawnych jest dość złożony z uwagi na różnorodność występujących problemów związanych z ograniczeniami ruchu wśród podopiecznych. Ich przyzwyczajenia, mobilność ruchowa, sprawność fizyczna oraz cechy fizyczne takie jak wzrost czy waga bywają różne, stąd często pojawiające się problemy związane są z dostosowaniem pomieszczeń kąpielowy w sposób uniwersalny tak, aby kąpiel była komfortowa zarówno dla samych użytkowników, jak i obsługi. Uniwersalnym rozwiązaniem wydaje się być zintegrowany system kąpieli składający się z wanny z drzwiami z wyjmowanym siedziskiem oraz podnośnika ze zintegrowanym wózkiem.

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

Wanna z drzwiami i wyjmowanym siedziskiem pozwala na – swobodne wejście do wanny osobom bardziej sprawnym fizycznie i samodzielną kąpiel w pozycji lejącej lub siedzącej.

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieliMobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieliMobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

Zamontowany podnośnik przy wannie, który jest zintegrowany z wózkiem, pozwala na wykonanie wielu czynności typu transfer podopiecznego z pokoju do łazienki, a następnie przy pomocy wypinanego siedziska transfer do wanny. Ułatwia to znacznie pracę opiekunom i wychowawcom, jeżeli mają do czynienia z osobami, których stan zdrowia pozwala na umieszczenie w wannie w pozycji siedzącej.

W celu dostosowania wanny zarówno dla użytkownika, jak i opiekuna w sposób bardziej uniwersalny, to znaczy w trosce o wygodną pozycję roboczą opiekuna, zaleca się zastosowanie wanny z podnośnikiem i regulacją wysokości.

Takie rozwiązanie może zostać dodatkowo doposażone w wózek transferowy, co pozwala opiekunowi na łatwy i bezpieczny transfer użytkownika z pokoju do łazienki, bezpieczny transfer osoby do wanny przy pomocy pilota, a następnie dostosowanie wygodnej wysokości roboczej w pozycji stojącej bez konieczności schylania.

 

Wspomaganie pielęgnacji osób niepełnosprawnych w łazienkach ogólnodostępnych

 

Dla osób niepełnosprawnych lub osób z ograniczoną sprawnością fizyczną zachodzi potrzeba wykonania niektórych czynności pielęgnacyjnych w łazience ogólnodostępnej. Mówimy o czynnościach, które trudno wykonać w pozycji stojącej lub siedzącej na wózku, np. karmienie lub przewinięcie dziecka, a w szczególności umycie lub przewinięcie osoby niepełnosprawnej dorosłej. Rozwiązaniem dla tego typu kłopotliwych sytuacji, z którymi możemy się spotkać, chociażby w czasie podróży stanowią zainstalowane w łazienkach publicznych na lotniskach czy w domach opieki różnego rodzaju przewijaki pielęgnacyjne dla dorosłych.

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieliMobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

Zależnie od potrzeby zastosowania i przeznaczenia stoły pielęgnacyjne zapewniają wygodną pozycję podczas bezpiecznego leżenia zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym.

Mobilne urządzenia w łazience bez barier - swoboda kąpieli

W zależności od modelu opiekun może użyć elektrycznej regulacji wysokości, aby ustawić przewijak z funkcją mycia na wygodną pozycję roboczą. W przypadku przewijaków mobilnych dodatkowo mamy opcję transportu, przemieszczania się w dowolne miejsce. Możliwe jest również zamontowanie osłon łóżka z boku i na końcu ławki pielęgnacyjnej. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które zapobiega ryzyku upadku.

Kontakt w sprawie produktów:

Akcjum
ul. Mieczysława Karłowicza 4a
05-820 Piastów
tel. +48 22 840 49 61
www: akcjum.pl/
mail: wyślij wiadomość
Akcjum

 

Wyspecjalizowane wyposażenie łazienek

Łazienki dla osób niepełnosprawnych i starszych:  Armatura z uchwytem lekarskim » poręcze i uchwyty dla niepełnosprawnych » siedziska natryskowe » podnośniki przywannowe » podnośniki basenowe » przewijaki medyczne » umywalki » wanny » syfony » moduły kabinowo-wannowe » zabudowy kabinowe » stelaże do miski WC z regulacją wysokości

Łazienki dla dzieci: armatura » umywalki » miski WC » wanny » przewijaki

Łazienki publiczne: armatura bezdotykowa elektroniczna » armatura czasowa » umywalki Mineral » poidełka wody pitnej » systemy odpływowe » zalustrowane urządzenia sanitarne » toalety z samoczyszczącą się deską » systemy podtynkowe » kosze do segregacji odpadów » popielnice » akcesoria łazienkowe » piktogramy, oznaczenia

Wyposażenie sanitarne ze stali nierdzewnej: umywalki blatowe » umywalki ścienne » umywalki wielostanowiskowe » zlewy, komory gospodarcze »moduły sanitarne » pisuary » toalety » brodziki » łazienka wandaloodporna

Sprawdź zdjęcia w galerii Akcjum:

AkcjumAkcjum AkcjumAkcjumAkcjum
Podobne artykuły
Rozwiązania Deante do łazienki bez barier

łazienka dla niepełnosprawnych

Rozwiązania Deante do łazienki bez barier

Co zrobić, by stworzyć w łazience przestrzeń pozbawioną trudności, przyjazną dla osób starszych i niepełnosprawnych?... więcej...

Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych - akcesoria Provex

łazienka dla niepełnosprawnych

Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych - akcesoria Provex

Czy wyposażenie ułatwiające korzystanie z łazienki osobom starszym lub niepełnosprawnym może być ładne i eleganckie,... więcej...

Idealna umywalka dla osób na wózkach inwalidzkich i osób niepełnosprawnych

łazienka dla niepełnosprawnych

Idealna umywalka dla osób na wózkach inwalidzkich i osób niepełnosprawnych

Higiena osobista nie zawsze jest łatwa dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Dzięki odpowiednim umywalkom z... więcej...


Facebook
Instagram