konkurs fotograficzny nasze łazienki 2023

Akcjum

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

artykuł promocyjny

Mamy jeden cel, jeśli chodzi o ułatwienie codziennych czynności sanitarnych w łazience osobom z ograniczeniami ruchu. Ważne jest, aby jak najdłużej wspierać osoby starsze i niepełnosprawne w byciu samodzielnymi i samowystarczalnymi. Pomagają w tym urządzenia sanitarne Akcjum.

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

Toaleta z regulacją wysokości spełnia ten cel, ponieważ umożliwia użytkownikom korzystanie z toalety wielu osobom, nawet tym o znacznej niepełnosprawności. Korzystanie z toalety to jedna z najbardziej prywatnych sytuacji. Wydłużenie okresu, w którym użytkownik może samodzielnie korzystać z toalety, znacząco podnosi jego samoocenę i jakość życia. Podnośnik do toalety to przyjazne rozwiązanie przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych lub starszych, który płynnie pomaga użytkownikowi usiąść i zejść z toalety przy jednoczesnym wsparciu potrzebnym w codziennych wykonywanych czynnościach w łazience.

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

W trosce o komfort wszystkich użytkowników toalety publicznej lub prywatnej mając do dyspozycji tylko jedno pomieszczenie, możemy dostosować strefę toalety w sposób uniwersalny, tak aby w maksymalny sposób uzyskać komfort dla wielu użytkowników – kompromis między pokoleniowy. Łazienka dla niepełnosprawnych dostosowana w sposób uniwersalny to bez względu na wzrost, wiek czy rodzaj sprawności fizycznej – wygoda i komfort dla wielu użytkowników dzięki jednemu zainstalowanemu urządzeniu w jednym pomieszczeniu.

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

Podnośnik toalety oferujemy w dwóch wersjach sterowania z różnego rodzaju akcesoriami pomocniczymi.  Zarówno w wersji manualnej, jak i elektrycznej można regulować wysokość. Model elektryczny można regulować w zakresie od 40 cm do 65 cm (łącznie 25 cm) i jest obsługiwany za pomocą bezprzewodowego pilota, który powinien być zawieszony na ścianie w zasięgu ręki użytkownika lub opiekuna.

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

Podnośniki toalet przyjazne są również pod względem łatwości czyszczenia, ponieważ nie ma spiralnych kabli, które mogą być trudne do czyszczenia. Jeśli tylko pracownicy opieki będą używać pilota, można go zablokować lub wyjąć z pomieszczenia - bez konieczności odłączania jakichkolwiek kabli od urządzenia. Elektryczną regulację wysokości można zamontować po lewej lub prawej stronie urządzenia, w zależności od układu pomieszczenia i preferencji. Model ręczny można regulować w zakresie od 40 cm do 62 cm (łącznie 22 cm) wysokości i jest obsługiwany za pomocą uchwytu zamontowanego z boku urządzenia. Można go zainstalować po lewej lub prawej stronie urządzenia i można go łatwo zdjąć, jeśli tylko pracownicy opieki powinni regulować wysokość.

 

Umywalka SwingLine - niezależność osób na wózkach inwalidzkich

 

Opieka osobista nie zawsze jest łatwa dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Dostosowanie w łazience publicznej strefy umywalki, z której będzie korzystać wielu użytkowników z różnymi problemami ruchu, w pozycji siedzącej stojącej bywa niezwykle kłopotliwe. Zaprojektowanie i stworzenie przyjaznej i bezpiecznej strefy umywalki sprawi, że użytkownicy mogą stać się bardziej samodzielni i uzyskać wyższy komfort i jakość życia.

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

Umywalka SwingLine jest prawdopodobnie najbardziej przyjazną dla użytkownika umywalką dla osób na wózkach inwalidzkich i osób niepełnosprawnych. Konstrukcja umywalki zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby wózek mógł swobodnie podjechać pod umywalkę. Umywalka dla niepełnosprawnych SwingLine może się obracać i wychylać o 180 ̊, co ułatwia korzystanie z toalety osobom niepełnosprawnym ruchowo. Oznacza to, że użytkownik może postawić umywalkę przed toaletą i myć ręce w pozycji siedzącej, zmniejszając ilość wykonywanych zbędnych przemieszczeń, ruchów jak w przypadku standardowych urządzeń sanitarnych.

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

Instalując umywalki dla niepełnosprawnych z regulacją wysokości SWINGLINE, podnosimy jeszcze bardziej możliwości użytkowe, ponieważ zarówno osoba siedząca, jak i stojąca mogą korzystać z umywalki, dostosowując dla siebie wygodną pozycję roboczą umywalki. Dostępność jest dużą zaletą dla osób na wózkach inwalidzkich, ponieważ nie muszą dostosowywać się do umywalki – to umywalka dostosuje się do użytkownika.

Profesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazienceProfesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazienceProfesjonalne urządzenia sanitarne - niezależność w łazience

Poprawia się również środowisko pracy opiekuna. Fizyczny wysiłek polegający na pochylaniu się, podnoszeniu i oferowaniu wsparcia jest zniwelowany, ponieważ ilość zbędnych ruchów została zredukowana do minimum.

Kontakt w sprawie produktów:

Akcjum
ul. Mieczysława Karłowicza 4a
05-820 Piastów
tel. +48 22 840 49 61
www: akcjum.pl/
mail: wyślij wiadomość
Akcjum

 

Wyspecjalizowane wyposażenie łazienek

Łazienki dla osób niepełnosprawnych i starszych:  Armatura z uchwytem lekarskim » poręcze i uchwyty dla niepełnosprawnych » siedziska natryskowe » podnośniki przywannowe » podnośniki basenowe » przewijaki medyczne » umywalki » wanny » syfony » moduły kabinowo-wannowe » zabudowy kabinowe » stelaże do miski WC z regulacją wysokości

Łazienki dla dzieci: armatura » umywalki » miski WC » wanny » przewijaki

Łazienki publiczne: armatura bezdotykowa elektroniczna » armatura czasowa » umywalki Mineral » poidełka wody pitnej » systemy odpływowe » zalustrowane urządzenia sanitarne » toalety z samoczyszczącą się deską » systemy podtynkowe » kosze do segregacji odpadów » popielnice » akcesoria łazienkowe » piktogramy, oznaczenia

Wyposażenie sanitarne ze stali nierdzewnej: umywalki blatowe » umywalki ścienne » umywalki wielostanowiskowe » zlewy, komory gospodarcze »moduły sanitarne » pisuary » toalety » brodziki » łazienka wandaloodporna

Sprawdź zdjęcia w galerii Akcjum:

AkcjumAkcjum AkcjumAkcjumAkcjum
Podobne artykuły
Rozwiązania Deante do łazienki bez barier

łazienka dla niepełnosprawnych

Rozwiązania Deante do łazienki bez barier

Co zrobić, by stworzyć w łazience przestrzeń pozbawioną trudności, przyjazną dla osób starszych i niepełnosprawnych?... więcej...

Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych

łazienka dla niepełnosprawnych

Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych

Jeżeli jeden z naszych domowników jest osobą starszą lub niepełnosprawną, przestrzeń łazienki zagospodarować... więcej...

SanSwiss - Prysznic bez barier

łazienka dla niepełnosprawnych

SanSwiss - Prysznic bez barier

Specjalnie przygotowana oferta kabin prysznicowych „ SanSwiss - prysznic bez barier ”, zapewnia ergonomię... więcej...


Facebook
Instagram