konkurs fotograficzny nasze łazienki 2021

Patron sekcji - SFA Poland

Eleganckie odpływy liniowe - propozycje JOMO na 2021 rok

data aktualizacji: 26-04-2021, 09:37 – artykuł promocyjny

Łazienki urządzane w nowoczesnym stylu wyróżnia wrażenie przestronności, geometryczność i minimalizm. Aranżując taką łazienkę, warto zastanowić się nad zastosowaniem odpływu liniowego. To rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i eleganckie.

Eleganckie odpływy liniowe - propozycje JOMO na 2021 rok

Odpływ liniowy to alternatywa dla brodzika kabiny prysznicowej. Z każdym rokiem na takie rozwiązanie decyduje się więcej osób. Dobrym wyborem będą odpływy liniowe oferowane przez JOMO - trwałe, eleganckie i gwarantujące komfort użytkowania.

 

Działanie odpływu liniowego

 

Na odpływ liniowy najlepiej decydować się już w czasie budowy domu albo przy generalnym remoncie - to dlatego, że montaż takiego odpływu wymaga dużej ingerencji w podłogę, zdecydowanie większej niż w przypadku brodzika. W trakcie użytkowania łazienki także można zainwestować w odpływ liniowy, jednak jego instalacja będzie wymagać większego zachodu.

Odpływ liniowy ma odprowadzać wodę z kabiny prysznicowej. Jest to możliwe dlatego, że podczas kąpieli większość wody spływa do specjalnej listwy - jedynego widocznego elementu instalacji odpływu. To dlatego na podłodze w kabinie prysznicowej jest niewielki spadek. Po tym woda trafi do rynny odpływowej i spustu kanalizacji.

 

Główne zalety

 

Największym plusem odpływu liniowego jest maksymalna wygoda użytkowania. Prysznic z odpływem nie ma stopni ani żadnych barier. Brak brodzika oznacza jednolitą powierzchnię, co zwiększa komfort użytkowania. Ma to szczególne znaczenie dla młodszych dzieci i osób mających trudności z poruszaniem się. Odpływ liniowy wiąże się również z łatwym utrzymaniem w czystości. Umycie wykafelkowanej podłogi zajmuje mniej czasu, niż gdyby była to kabina z brodzikiem. Dobrej jakości odpływy liniowe posiadają zdejmowane wypełnienia, co pozwala na szybkie i bezproblemowe czyszczenie syfonu.

 

Odpływy JOMO – jakość, funkcjonalność, design

 

Ważną cechą odpływów liniowych jest ich design. Cechują się minimalizmem i elegancją, które świetnie sprawdzą się zarówno w wielkich, jak i małych łazienkach, gdzie dodatkowo pozwolą zaoszczędzić trochę miejsca i zwiększą optycznie powierzchnię. Odpływy liniowe marki JOMO są w różnych rozmiarach i dzięki temu można je dopasować do indywidualnych potrzeb. Bardzo duży wybór jest również w zakresie wzornictwa.

Jakie propozycje znalazły się w kolekcji 2021? Do standardowych linii zalicza się TOP S i TOP L, które różnią się głównie parametrami technicznymi, jak szerokość kanału. W ramach obu serii dostępnych jest kilka typów maskownic. Do wyboru jest maskownica TOPFlies z dowolnym wypełnieniem, a także TOPStal szczotkowana, TOPLine, TOPQuattro i TOPEye.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów odpływy JOMO są dostępne zarówno w wersji z maskownicą - nie wyróżniającą się na tle płytek - jak i w wersji kontrastującej z otoczeniem. Producent chce, aby jego produkty były funkcjonalne i maksymalnie dopasowane do potrzeb. Dlatego odpływ można zamówić na wymiar, również w niestandardowym rozmiarze.

 

Linia EXCLUSIVE – prestiżowe propozycje dla wymagających

 

Prócz wersji standardowych producent proponuje także odpływy liniowe EXCLUSIVE, w których maskownica i ramka zostały wykonane ze stali nierdzewnej, a dolna część odpływu z polipropylenu. Podobnie jak odpływy standardowe, produkty z linii EXCLUSIVE można regulować na wysokość. Warta uwagi jest obecność systemu antyzapachowego CLEAR FLOW. Jego obecność chroni skutecznie przed nieprzyjemnym zapachem z kanalizacji nawet wtedy, kiedy odpływ jest wyschnięty.

Nowością w 2021 roku są maskownice w kolorze czarnym matowym. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach i łazienkach w stylu glamour. Maskownice są też dostępne w wersji CLASSIC, EXCLUSIVE albo FLIS. FLIS to maskownica dwustronna, umożliwiająca wypełnienie dowolną płytką.

W przypadku, kiedy inwestor szuka innej alternatywy dla brodzika, może wziąć pod uwagę coś jeszcze. Poza odpływami liniowymi w ofercie JOMO są takie propozycje jak systemy opływowe ścienne i wpusty podłogowe, z którymi też warto się zapoznać.

Kontakt w sprawie produktów:

WERIT Polska Sp z o.o.
ul. Zachodnia 2B
55-330 Błonie gm. Miękinia
tel. +48 (0) 71 336-25-95
www: werit.eu/pl/
mail: wyślij wiadomość
WERIT Polska Sp z o.o.

urządzenia sanitarne JOMO: spłuczki do zabudowy ściennej » przyciski spłukujące » spłuczki natynkowe » zawory napełniające » deski toaletowe
instalacje elektryczne: zaciski łączeniowe » zaciski odgałęźne przewodów głównych i akcesoria » materiał uziemiający » skrzynki odgałęźne » puszki podtynkowe » puszki do ścian szkieletowych
odwodnienia liniowe: odwodnienia liniowe Slim » odwodnienia liniowe narożne » odwodnienia basenowe » maskownice » syfony » kratki odpływowe » kratki odpływowe Pro » lustro » odwodnienia prysznicowe » wpusty » wpusty łazienkowe » wpusty podłogowe » stal nierdzewna » odpływy prysznicowe
zbiorniki na olej opałowy
zbiorniki na deszczówkę


Podobne artykuły
Pomporozdrabniacz -  zasada działania, zastosowanie, montaż

woda i kanalizacja

Pomporozdrabniacz - zasada działania, zastosowanie,...

Pomporozdrabniacz to urządzenie służące do rozdrabniania i przetłaczania ścieków fekalnych, papieru toaletowego... więcej...

Zoptymalizowane zawory zwrotne KESSEL

woda i kanalizacja

Zoptymalizowane zawory zwrotne KESSEL

Od stycznia 2011 w ofercie firmy KESSEL dostępne są nowe zoptymalizowane urządzenia przeciwzalewowe. Dla wszystkich... więcej...

Jak poradzić sobie z problemem brzydkich zapachów wydobywających się z wpustów

woda i kanalizacja

Jak poradzić sobie z problemem brzydkich zapachów...

Problem wysychania wpustów i wydobywania się z nich nieprzyjemnych zapachów jest bardzo częstym problemem... więcej...